Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0

Re: [Android] NaviExpert 9.0

Postprzez oho » środa, 19 lis 2014, 20:51

Wersja 9.0.1 też nie działa. Nic się nie poprawiło...
Czy mogę prosić o reakcję i ewentualne informację, kiedy problem będzie rozwiązany?
Pozdrawiam,
Wojtek

PS. Jeśli nie zadziała, czy to oznacza koniec update na moim modelu?
W jaki sposób wrócić do starszej wersji? Skąd mam wziąć ostatnią działającą wersję (8.6)?
oho
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Microsoft Lumia 640 dualsim

Postprzez hardtmuth » czwartek, 20 lis 2014, 07:02

Posiadam cały czas wersje 9.0 (jeszcze nie dostałem update do 9.0.1).

Zauważyłem, że NE (dawniej w 8.x nigdy się nie zdarzyło) już dwa razy wszedł w tryb pracy, że ikonka pojazdu jest na środku wyświetlacza i tak sobie prowadzi mnie. Przy poziomym ustawieniu telefonu (tylko tak mogę go na szybie zamontować, by nie zasłaniał mi widoczności) nie widać za daleko co mnie niedługo spotka. Próbowałem od nowa wyznaczać trasę, wychodzić do menu głównego, obracać telefonem i nic, czy pion, czy poziom ikonka jest mniej więcej na środku wyświetlacza. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu aplikacji, wyznaczeniu trasy - problem zniknął.

@oho: może procek/gpu za słaby na nowy sposób wyświetlania map?
hardtmuth
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez Michal1983 » czwartek, 20 lis 2014, 08:01

oho napisał(a):Wersja 9.0.1 też nie działa. Nic się nie poprawiło...
Czy mogę prosić o reakcję i ewentualne informację, kiedy problem będzie rozwiązany?
Pozdrawiam,
Wojtek

PS. Jeśli nie zadziała, czy to oznacza koniec update na moim modelu?
W jaki sposób wrócić do starszej wersji? Skąd mam wziąć ostatnią działającą wersję (8.6)?

Na szczęście można wrócić do alternatywnej prezentacji mapy ze skokowym przesuwaniem pozycji jeżeli telefon nie radzi sobie z nowym systemem prezentacji mapy.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez divest » czwartek, 20 lis 2014, 13:59

też tak kiedyś miałem,

kilka razy zmieniłem tryb 2d/3d i pozycja wróciła na dół ekranu..
divest

Telefon: insignia 5x

Postprzez waran3 » czwartek, 20 lis 2014, 15:13

Kilka moich uwag do programu.

Brak graficznej informacji trzymaj się lewej/prawej - Jak głos jest wyłączony bądź nie słychać go, taka informacja na ekranie była by wskazana
CB - Przydała by się ikonka INNE bo czasem dzieje się coś nie pasującego do proponowanych ikon.
Dźwięk - przydała by się regulacja siły głosu na ekranie +/- .
Brak możliwości wprowadzania zmian w czasie nawigacji...np. wskaż alternatywną drogę
Brak ikony Dom !!! Po wpisaniu "dom" w wyszukiwanie ta pozycja jest na szarym końcu listy a jest używana chyba najczęściej :-)
Brak możliwości zgłaszania błędów na mapie w czasie rzeczywistym przez kliknięcie w ekran.
Maciekk
LG G3
waran3

Telefon: LG G3

Postprzez hardtmuth » piątek, 21 lis 2014, 08:38

divest napisał(a):też tak kiedyś miałem,

kilka razy zmieniłem tryb 2d/3d i pozycja wróciła na dół ekranu..

Masz rację, wczoraj jadąc samochodem, znów mając ten problem, zacząłem machać 2D/3D i poprawiło się. Wskaźnik poszedł na dół ekranu.

waran3 napisał(a):Brak graficznej informacji trzymaj się lewej/prawej - Jak głos jest wyłączony bądź nie słychać go, taka informacja na ekranie była by wskazana

Jest to pokazane na ikonce po lewej stronie, strzałka z linią pokazuje, którą stroną należy jechać.

waran3 napisał(a):Dźwięk - przydała by się regulacja siły głosu na ekranie +/- .

Nie przesadzajmy, to kolejne ikonki na ekranie zasłaniające widok.

waran3 napisał(a):Brak ikony Dom !!! Po wpisaniu "dom" w wyszukiwanie ta pozycja jest na szarym końcu listy a jest używana chyba najczęściej :-)

Dziwne, ale mam uczucie, że NE czyta w moich myślach, albo wie gdzie jestem i to analizuje. Wracam z pracy, na 1 miejscu jest adres domu, jadę do pracy, na 1 miejscu jest praca.
Brak możliwości zgłaszania błędów na mapie w czasie rzeczywistym przez kliknięcie w ekran.[/quote]
hardtmuth

Postprzez lps » piątek, 21 lis 2014, 13:19

To może informatyków z NE zatrudnić w PKW ? :mrgreen:
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Roddy » piątek, 21 lis 2014, 13:49

Michal1983 napisał(a):Nie bardzo rozumiem sensu pisania w treści SMS z powiadomieniem o godzinie przyjazdu tekstu, że prowadzi mnie na NE. Pewnie większość usuwa ten fragment wiadomości. Po za tym wysyła się go do znajomych, którzy wiedzą z czego korzystam, albo np. do szefa, którego bardziej obchodzi czy będzie się na czas a nie czym się kierowało wybierając trasę. Tak więc ten cały tekst nie spełnia żadnych funkcji a tylko marnuje czas na jego edycję.

A ja uważam to za fajną opcję, ale wymagającą dopracowania:
1. Odbiorcę jak zakładam interesuje przede wszystkim, kiedy może się mnie spodziewać - więc informację o godzinie przyjazdu podałbym na początku.
2. Dobrze byłoby zaznaczyć, że jest to godzina estymowana przez nawigację, a nie moja deklaracja. Innymi słowy - że ewentualne spóźnienie od tej godziny jest efektem takiej a nie innej sytuacji na drodze, a nie mojego lekceważenia czy niesłowności.
3. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że reklama dźwignią handlu, ale mz miejsce na zaznaczenie, że prowadzi mnie NE, jest na końcu.
4. Ogonki! Kto w dobie klawiatur Swype wysyła SMSy bez polskich znaków?

Czyli
Będę prawdopodobnie o godzinie xx:xx
Jadę z Naviexpert

albo
Będę ok. godziny xx:xx
Jadę z Naviexpert

albo jeszcze lepiej
Będę o godzinie xx:xx (czas dojazdu wg Naviexpert)

Pozdrawiam.
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez hardtmuth » piątek, 21 lis 2014, 14:17

Roddy napisał(a):4. Ogonki! Kto w dobie klawiatur Swype wysyła SMSy bez polskich znaków?

To ja zadam pytanie, kto wysyła z ogonkami? Co ma do tego Swype? Piszę smsa z ogonkami, ale przy wysyłce aplikacja wycina polskie znaki, by SMS miał pełną długość. SMS z ogonkami ma tylko 80 znaków, a nie 160 (wynika to z kodowania znaków).
hardtmuth

Postprzez pwlsrs » piątek, 21 lis 2014, 14:47

ok, ale w dobie darmowych smsów? Niech śle ich tysiące, byle nie w roamingu :-) zresztą, naprawdę nie mamy innych zmartwień?
Ostatnio edytowano piątek, 21 lis 2014, 15:27 przez pwlsrs, łącznie edytowano 1 raz
pwlsrs

Telefon: LG G2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert