Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Stary wyga porównuje Y vs NE - minitest

Stary wyga porównuje Y vs NE - minitest

Postprzez mroki » wtorek, 25 lis 2014, 13:12

Ponieważ Y stoi a raczej się cofa, zawitałem u Was w ramach testów zapoznaje się z NE :)
Przeprowadziłem wczoraj ten mini-test, zamieściłem go na forum Y, może nasza "Centrala" weźmie to sobie do serca :)
A i wrzucam go też u Was :), może jakieś uwagi się Wam przydadzą.
Jeśli zły dział proszę przesunąć, ale w dziale Ogólne nie mogłem założyć tematu

----
Witajcie moje podsumowanie starcia tytanów :)

Słowo wstępne.

Trasa wczoraj waw-krk, godzina późna więc mało zgłoszeń mały ruch, ciężko ocenić więc pewne funkcjonalności
(Rzetelność zgłoszeń itd). NE na widoku, Y pływająca ikona.
Podczas testu Y tradycyjnie pokazał wszystkie istniejące zagrożenia NE się trochę omsknęło..., o tym niżej.

Obie apki mają swoje plusy i minusy, za to razem świetnie się uzupełniają :)
Na początku napiszę może werdykt ogólny.
Wskazuję na NE jako zwycięzce mojego mini rankingu - dla czego?
ano dla tego, że NE jest o wiele bliżej ideału (trzeba do niego o wiele mniej dołożyć) niż do Y (trzeba dołożyć o wiele więcej
by był tak blisko ideału jak NE)

Może najpierw o NE, piszę pod kątem czego brakuje :)
- brakuje zgłoszeń :), tego jestem pewien, ale w moim rankingu nie przywiązuję do tego wielkiej wagi.
DLa tego bo zgłoszenia są bezpośrednio pochodną ilości userów, a to jest ranking funkcjonalny a nie ranking kto ma lepsze zgłoszenia.
Jak tak dalej pójdzie, to za 6 mcy NE bedzie miała więcej userów i więcej lepszych zgłoszeń, więc bardziej interesują mnie funkcjonalności pod kątem kierowcy niż to czy zabrakło jednego zgłoszenia. Tym się zajmie wkrótce rynek :)

- Brakuje mi informacji o odległości do najbliższego zagrożenia. Część yanków psioczy na to ale ja tego używam bo pokazuje mi ogólnie czy mam czujność wzmagać czy nie. Czy najbliższe 5 km jest czyste czy nie, jeśli widzę że za 5 km jest kontrola to wzmagam swoją czujność (mogą stać już np. trochę bliżej)

- brakuje mi większego prędkościomierza - przyzwyczaiłem się do dużego i swoją prędkość generalnie weryfikuję na Y. a nie na liczniku :)
w NE ten liczniczek jest trochę mały

- strzałka obrazująca mój pojazd jest mega duża, nie wiem czy można ja zmniejszyć ? brakuje mi również zmieniania kolorów przez nią.
Fajny patent z Y, jednym rzutem oka pozawala ocenić czy traffic narysowany w apce jest w miarę aktualny - (niebieska strzałka jedzie po czerwonym, wiadomo że będę szybciej niż pokazuje ETA)

- z minusów - mało co zauważyłem, chwalić będę w brakach Yanka... :), dziwne zachowanie przy ruszaniu, mapa potrafi wywinąć szalonego iwana (zakręcić się parę razy dookoła kursora - znacznika auta) zapewne wina mojego nie super dokładnego GPS

- No i jak pisałem, brakuje jeszcze zgłoszeń... ale wg. mnie tym zajmie się rynek...
- Za ciche dla mnie głos, przydał by się jakiś boost w menu, żeby podbić jeszcze na głośniej

Teraz Yanek... olaboga...
Tu będzie więcej pisania....,
Na pierwszy rzut pochwalę jakość zgłoszeń - jest nieporównywalna... łacznie z tym że na Y. miałem zgłoszenie wypadku o 1 szej w nocy z S7 kilka minut po jego zaistnieniu... :), wiec tu wielki plus. Teraz braki..

- Coś o co osobiście od dawna proszę, jest w NE i jest genialne.
Widzę w belce po jakiej jadę drodze (S7/A4 itd) jaką miejscowość minąłem i do jakiej jadę ..
genialne... Gdzie jesteś (między miechowem a słomknikami -> wiem bo mam w belce napisane :P, pół biedy jak jeżdzę stałymi trasami to wiem, ale jak jeżdżę w nieznane tereny to wtedy lipa.
- Czytelność mapy - genialna - oznakowane drogi. Drogi WIDOCZNE, boczne widać na mapie wyraźnie gdzie są, że są, w Y. jakaś mikro kreska domyślaj się ,ze jest boczna i lepiej nie wyprzedzać... Na węzłach wyraźne oznaczenia dróg, generalnie zawsze w polu widzenia ekranu każda droga ma oznaczenie
- Asystent pasa ruchu - mega
- Ograniczenia prędkości - mega
- POI - mega, małe ikonki od razu widać ze bar, że parking, ale nie zasłaniają jak w Y pół ekranu!
- Planowany czas dojazdu
- Punkty pośrednie

Podsumowanie
Y - genialny ostrzegacz, z namiastką użytecznej nawigacji
NE - genialna nawigacja z namiastką ostrzegania

Co bedzie dalej
NE szybko zdobędzie userów, i stanie się genialną nawigacją z bardzo dobrym ostrzegaczem
Y - obawiam się nie stanie się prędko dobrą nawigacją, a ilość userów będzie spadać
bo kierowca chce mieć jeden produkt, który jest równocześnie nawigacją i ostrzegaczem.

O ile Y. dramatycznie nie przyśpieszy pod względem użyteczności nawigacji, będziemy niestety obserwować odpływ userów i spadek ilości zgłoszeń.

Mój wybór - tandem.
A docelowo zobaczymy...

To napisałem ja Mroki :)
Z Y od paru ładnych lat!

Pozdrowienia dla Centrali

ps. Mój tekst wrzuciłem też na forum NE, może dołożą odległość do najbliżeszgo zagrożenia..., poprawią głośność..., zobaczymy który z tytanów będzie szybszy...
-----
mroki
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Stary wyga porównuje Y vs NE - minitest

Postprzez vater » wtorek, 25 lis 2014, 15:14

Y już Ci tekst chyba skasował.
Tam cenzura ostra jak za komuny.
:D
vater
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: xiaomi

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 25 lis 2014, 15:28

Mroki, dzięki za Twój post oraz cenne sugestie. Co do zbyt cichych komunikatów, wejdź w menu Narzędzia > Ustawienia > Dźwięk i wyłącz opcję zwiększania głośności wraz z prędkością. Powinno pomóc :) Co do zgłoszeń, jak sam pisałeś - wiele zależy od użytkowników, ale tych codziennie przybywa, a co za tym idzie, przybywa także zgłoszeń. Do tego mamy Ryśka i jego moderatorów, którzy nanoszą zgłoszenia wyłapane z CB, radia czy internetu i je weryfikują. Będzie zatem tylko lepiej :)

Mam nadzieję, że przyjemnie będzie Ci się jeździło z NaviExpertem :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez mroki » wtorek, 25 lis 2014, 16:38

@Vater, zaraz się tym zajmę :P
@ Lukasz NE - dzięki, próbowałem - za cicho. Dałem zgłośnienie na maxa od 50 km/h.
Na zimówkach trochę hałasuje, nie ukrywam że radyjko też mam zapuszczone i chciałbym, żeby komunikaty się przebijały.
Jest ok, jak wyłączę radio, ale to mnie nie do końca urządza :)
mroki

Postprzez Qbek » wtorek, 25 lis 2014, 17:46

Tu kiedyś też była pewna pani, która stosowała cenzurę. Nie można było pisać otwarcie AM, tylko KSN (konkurencyjny system nawigacji :lol: ) Ech, nie ma to jak zapędy rodem z socjalizmu...
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » wtorek, 25 lis 2014, 18:14

@mroki, Lukaszowi chodziło o całkowite wyłączenie tej funkcji, nie zmianę ustawień (prędkości) :)

Choć fakt - nawet po wyłączeniu funkcji zgłaśniania, głośność jest jedynie akceptowalna. Rzeczywiście mogłoby być głośniej.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mroki » wtorek, 25 lis 2014, 18:24

@Edek, dzięki.
Faktycznie nie doczytałem :), sprawdzę i dam znać :)
mroki

Postprzez kaczorek1 » wtorek, 25 lis 2014, 18:39

mroki napisał(a):@Edek, dzięki.
Faktycznie nie doczytałem :), sprawdzę i dam znać :)

Ja też to dzisiaj testowałem. Po wyłączeniu wspomnianej opcji niewiele pomogło. Dla mnie jest bardzo cicho.
Pozdrawiam kolegów z Y.
kaczorek1

Postprzez algi » wtorek, 25 lis 2014, 18:48

Ja na przykład jeżdżę z słuchawką bluetooth i pomimo opon, radia, gadających pasażerów - komunikaty zawsze idealnie słyszę. ...no prawie jakby mi NE w głowie gadał ;-)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez Qbek » wtorek, 25 lis 2014, 19:33

W sumie to nie wiem, czy to nie wina telefonów. Ja mam Xperie M2, telefon wisi na wyciągnięcie lewej ręki w kabinie Skody Superb 2 i nie mam żadnych problemów. Głośność mam ustawioną na 1/3, a w tle zawsze gra radio lub CD. Oczywiście nie na maxa, bo wtedy nic się nie przebije ;)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Następna strona

Powrót do Ogólne