Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 2.1 WP8

Re: NaviExpert 2.1 WP8

Postprzez lps » czwartek, 12 mar 2015, 22:19

Całkowicie zgadzam się z Edkiem.
Dodam tylko, że Naviexpert, jako firma, nie jest wyjątkiem. Inni twórcy też oferują prostrze aplikacje na WP niż na Androida, co tu daleko szukać, wystarczy porównać choćby yanosiki. Niektórzy w ogóle nie oferują wersji na kontrowersyjne dzieło Microsoftu, nie ma przecież ani AM czy MM, jak mało jest przeglądarek ...

Urządzenie z WP jest bardziej Phone niż Smart, paradoksalnie to android jest raczej następcą Windows Mobile niż jest nim Windows Phone :?
lps
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez naviexpertuser » piątek, 13 mar 2015, 09:12

A ja jestem zdania że jak za coś chcą brać pieniądze to wypadało by udostępnić produkt przynajmniej przyzwoity. Wiesz Ips są aplikacje które występują tylko na iOS i nikt z tego nie robi problemu. Firma powinna się skupić nad projektem który faktycznie ogarnie. Nikt nie ma złudzeń że produkt który sprzedaje się w mniejszej ilości będzie faworyzowany ale niech chociaż wygląda normalnie w końcu nie jest rozdawany za darmo chcą za to pieniądze.
Ips porównujesz Yanosika i... sam widzisz że można stworzyć coś przyzwoitego na kontrowersyjnym dziele Microsoft'u a wiesz dlaczego? bo dla tych firm to źródło wiedzy o utrudnieniach na drodze i dlatego występuje przyzwoity Rysiek, Yanosik, AutoRadar. Powiem więcej pomiędzy antyradarami nie ma już tylu różnic, wiadomym jest że zawsze jakieś będą, choćby te które narzuca sam system. Pozdrawiam
naviexpertuser

Postprzez KasiaD » piątek, 13 mar 2015, 09:31

Aplikacje na WP zwykle są uboższe od androidowych, ponieważ platforma jest ograniczona, nie wspominając już o bugach w systemie. Na przykład na WP nie będzie Ryśka z Wideorejestratorem ponieważ nie da się tego zrobić. Po prostu nie ma takiego dostępu do camery z aplikacji trzeciej, który by to umożliwiała. Tak samo nie można zrobić np. pracy w tle.

Aplikacje na WP są wydawane rzadziej ponieważ praca nad nimi jest trudniejsza i bardziej żmudna. W Androidzie do wszystkiego znajdziemy odpowiednie api, mamy bardzo dużo możliwości, możemy prawie dowolnie sterować przepływami ekranów w aplikacji. Na WP niestety jest bardzo dużo ograniczeń. Podobnie zresztą na iOS. Apple jest na przykład bardzo ortodoksyjny jeśli chodzi o wygląd pewnych elementów w aplikacji oraz przepływ ekranów. Sam brak przycisku sprzętowego wstecz na telefonie jest pewnym problemem.

Aktualizacje samej platformy to jest kolejna cegiełka. Na Androidzie raz nam się zdarzyło, że po aktualizacji do nowej wersji systemu coś zupełnie przestało działać. Dokładnie mówiąc były to dźwięki. Na WP i iOS to jest standard :/. A to layout się rozsypie, któraś natywna ikonka się zmieni i przestane działać, albo producent po prostu usunie jakąś funkcję z api. 1/3 czasu zajmuje nam dostosowywanie aplikacji do nowych warunków. Z Androidem nie ma takich problemów.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez lps » sobota, 14 mar 2015, 15:14

Więc nie ma co pochlipywać w jakimś kąciku kafelka, że kupiło się od sieci w promocji jakąś "biżuterię" z WP a nie funkcjonalne urządzenie z androidem. :twisted:

Ileż już było na tym forum płaczów, źe symbian, że bada, że java, że coś tam ...
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez MariuszHD » sobota, 14 mar 2015, 17:06

Świadomie kupiłem smartphone z WP i na pewno nie na żadnej promocji.

Nie man zamiaru płakać i na pewno nie wymienię WP na nic innego ;)
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC One A9s

Postprzez Michal1983 » sobota, 14 mar 2015, 17:10

Ale jednak są funkcje, które są obsługiwane przez serwer, a nie przez aplikację np. Przedłuż sobie - może być, o ile nie jest, obsługiwany przez serwer. Nie potrzeba do tego jakiegoś giga procesora aby to obsłużył. Parę innych prostych funkcji, które wdrożono w androidzie też można byłoby przenieść do symbiana. Wiadomo, że nie uda się zmusić aplikację do płynnego przesuwania mapy, ale są takie funkcje, które można byłoby dodać zarówno w WP, iOS i wysłużonym symbianie czy javie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez audiofil » sobota, 14 mar 2015, 18:59

absolutnie nie uważam,żęby telefonu z WP 8.1 były "biżuterią" jak to nazwał jeden z kolegów.
Chodzi o to,że Androidów jest cała masa i marketing wkłada ludziom do głowy historyjki o wspaniałościach systemu Android.Nie jest tak różowo,o czym wiem ja-użytkownik htc z Andkiem.Ja również uważam,że jeśli coś się sprzedaje,to powinien być to dobry produkt-jeśli jest okrojony i mało funkcjonalny to powinien być tańszy.Tymczasem tu z WP 8.1 jak pisze Kasia jest tak,że przez wysokie koszty produkcji nawigacji w tym systemie powodują jej zubożenie.No i cóż-generalnie b.dobra Nokia 830-930 wciąż musi u mnie poczekać,bo nikt mi nie robi złudzeń co do poprawnej wersji NE na WP 8.1 a już wkrótce na WP 10
audiofil

Postprzez Qbek » sobota, 14 mar 2015, 19:03

Tak naprawdę w przypadku NE płaci się za traffic i mapy. Dlatego używam tylko tej appki. Reszta to mało istotne dodatki.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » niedziela, 15 mar 2015, 05:38

Co tu mówić o upodobanianiu wersji NE między systemami jak NE wprowadził rozłam w grupie użytkowników systemu Android. Podczas gdy użytkownicy sklepu korzystają wpełni z nowej wersji ci którzy pobrali aplikację z getne.pl czekają już miesiąc nieustannie zmagając się z błędami wersji 9.1.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Qbek » niedziela, 15 mar 2015, 10:17

Michał, pozostanie przy getne to Twój wybór. Pretensje możesz mieć do siebie, że nie akceptujesz kierunku rozwoju producenta... Jak widać, masz wybór, tym samym pretensje nie są zasadne.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert