Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wypalanie ikon nawigacji na ekranie telefonu

Re: Wypalanie ikon nawigacji na ekranie telefonu

Postprzez tomalo » środa, 24 gru 2014, 13:58

Piotrek napisał(a):...Wydaje mi się, że dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby:

1. ekran robił się czarny, gdy nic się nie dzieje (np. po 15 sekundach od ostatniego komunikatu, nie ma wyświetlonych informacji z CB)...

dokładnie, takie rozwiązanie byłoby super. Wybudzenie ekranu tylko w przypadku sygnalizacji jakiś manewrów lub powiadomień CB. Mogłaby być jeszcze opcja wyłączenia wyświetlania tych okrągłych ikon i komputera pokładowego. Przy amoledach mocno oszczędzałoby to wypalający się ekran.
Na 2 szt samsunga s3 po wcale niecałym roku miałem mocno wypalone ikony i strzałkę, teraz dalej mam amoleda i takich wypaleń wolałbym uniknąć :)
tomalo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Michal1983 » czwartek, 25 gru 2014, 05:49

Wtedy zgłoszenia CB byłyby obsługiwane aż trzema dotknięciami ekranu. Trochę to zbytnio odwracałoby uwagę kierowcy.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez tomalo » czwartek, 25 gru 2014, 09:05

To tylko jedno dotknięcie więcej w celu wybudzenia ekranu i to w dowolnym miejscu, więc moim zdaniem aż tak bardzo nie komplikowałoby sprawy :)
Oczywiście pisząc o ukrywaniu komputera pokładowego i okrągłych ikon nie miałem na myśli ukrywania ikony CB.
tomalo

Postprzez Piotrek » czwartek, 25 gru 2014, 13:03

Ja teraz jeżdżę z zablokowany ekranem, to dopiero odwraca uwagę, utrudnia używanie I zniechęca do używania CB
Piotrek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez Michal1983 » piątek, 26 gru 2014, 05:23

Dobrze znam siebie i wiem, że w ciemno bym nie dotykał tego ekranu. Po za tym u niektórych jedna ręka zamiast trzymać kierownicę zawsze lubi się nudzić, to leży na kolanie, to na dźwigni zmiany biegów. Ja jak uczniak wolę trzymać kierownicę oburącz i trudno mi tak odrywać co chwila jedną rękę.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez tomalo » piątek, 26 gru 2014, 10:30

Dlatego takie rozwiązanie z wygaszaniem ekranu powinno być wprowadzone jako opcja do wyboru.
Kto chce to sobie ustawia wygaszanie, kto nie to jeździ z cały czas włączonym - co kto lubi i jak komu wygodnie :)
Podobnie z ukrywaniem ikon - ja z nic praktycznie nie korzystam (z wyjątkiem CB) więc nie są mi potrzebne i gdyby była opcja ich ukrycia to bym skorzystał.
tomalo

Postprzez Arysusig » wtorek, 24 mar 2015, 12:16

To ciekaw bo już dość długo używam NE na Xperii Z i nie spotkałem się z czymś takim ;)

-------------------------------------------------------------------------------
http://www.nauczaniewczesne.com.pl/
Arysusig

Postprzez Tom » wtorek, 24 mar 2015, 15:07

Ponieważ takie wypalanie pikseli najszczęśniejszej dotyczy ekranów amoled, których najwięcej jest w Samsungach, a wymieniony Sony ma inny ekran.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Poprzednia strona

Powrót do Wolna strefa