Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android Google Play] Wersja 9.1 NaviExpert Google Play

Re: Odp: [Android Google Play] Wersja 9.1 NaviExpert Google

Postprzez mentos11 » czwartek, 18 gru 2014, 19:52

W końcu działa opcja nigdy i żadna trasa nie ma porównania
Qbek zaproponuj jakąś trasę to sprawdzenia jak u mnie nie-porowna tras ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Re: [Android Google Play] Wersja 9.1 NaviExpert Google Play

Postprzez mehau » czwartek, 18 gru 2014, 20:00

Qbek napisał(a):Mnie alternatywne pokazują się prawie zawsze. Czasem dwie, czasem trzy do wyboru. W menu ustawione mam "zawsze". Widocznie Mentos11 masz trasy, dla których trudno zaproponować sensowne alternatywy.

from TT

Pytanie czym dla kogo jest sensowna alternatywa?

Ja np. czasami wolę pojechać totalnie naokoło, ale za to ładną i malowniczą krajoznawczą trasą.
Sunday Driver
mehau
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G4

Re: Odp: [Android Google Play] Wersja 9.1 NaviExpert Google

Postprzez mentos11 » czwartek, 18 gru 2014, 20:07

Ok ruszyło poprzelanczalem kilka razy i zaskoczyło teraz pokazuje już alternatywne trasy mogę wybierać, trochę dziwne że nie działało tak długo.
Załączniki
uploadfromtaptalk1418929765289.jpg
uploadfromtaptalk1418929765289.jpg (203.13 KiB) Przeglądane 599 razy
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » czwartek, 18 gru 2014, 20:08

Proszę nie marudzić :)
Jest rewelacyjna funkcjonalność, choć czasem potrafi zaproponować takie kwiatki ;)
Obrazek
Obrazek

Lub
Obrazek
Obrazek

from TT
Ostatnio edytowano czwartek, 18 gru 2014, 20:09 przez Qbek, łącznie edytowano 1 raz
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez pwlsrs » czwartek, 18 gru 2014, 20:09

mentos11 napisał(a):A może trzeba bardziej kreatywnej podejść do tej funkcji, jak się wykupi trzy abonamentu na trzy telefony i w każdym ustawi inny typ trasy to wtedy otrzymamy dostęp do funkcji porównywania tras, warunek jest tylko jeden trzeba korzystać z trzech telefonów jednocześnie ;)

właśnie tak zrobiłem ale dopiero po fakcie zdałem sobie sprawę że alternator mojego golfa III w tedeiku nie uciągnie ładowania 3 smartphonów przy jednoczesnym zasilaniu booomboxa w bagażniku ;-)

Qbek napisał(a):Mnie alternatywne pokazują się prawie zawsze. Czasem dwie, czasem trzy do wyboru. W menu ustawione mam "zawsze". Widocznie Mentos11 masz trasy, dla których trudno zaproponować sensowne alternatywy.
taaa jasne... i zapewne ze screenu który wrzuciłem też nie da się inaczej poprowadzić trasy? Nie zaklinajmy rzeczywistości, ta funkcjonalność jeszcze nie działa tak jak powinna
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Qbek » czwartek, 18 gru 2014, 21:40

Zrób jak Mentos11, to może zacznie Ci działać...

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Piotrek » czwartek, 18 gru 2014, 23:58

Sugerowanie tras rzeczywiście nie bardzo działa. Jakby nie chciał sugerować jeśli czas/odległość jest podobna. Mimo, że trasy biegną zupełnie innymi drogami.

Np. trasa z 50.010456, 20.205252 do 50.046447, 19.966536: proponuje tylko jedną trasę (#1). Spodziewałem się, że zaproponuje coś jeszcze. Trasa #2 jest bardzo podobna do #1, ale #3 i #4 bardzo różne.

Możliwe/popularne warianty:
1. przez 49.990525, 20.080991 (21.9 km, 27min) - proponowana
2. przez 49.985448, 20.188150 (23.8 km, 28min)
3. przez 50.012245, 20.084124, a później 50.026256, 20.038805 (22.3 km, 29min)
4. przez 50.012245, 20.084124, a później 50.040880, 20.088930 (22.8 km, 28min)

Te warianty #3 i #4 rzeczywiście są proponowane jeśli są korki, chociaż też nie zawsze, mimo, że jeśli są korki, to #4 jest zazwyczaj kilka minut szybsza od proponowanej przez NE.

Przez WWW jest tak samo (w tym momencie), nie proponuje alternatyw.

Jak jechałem w drugą stronę (punkt startowy/początkowy były kilkadziesiąt metrów przesunięte, dziś koło 19:30), było podobnie. Za pierwszym razem nie zaproponował alternatyw. Później wyznaczyłem jakąś inną trasą, a później spróbowałem tą jeszcze raz, i wtedy od dziwo zaproponował 2 alternatywy.

Mam wybrane, żeby zawsze pokazywał trasy alternatywne i sugerował inne trasy; wybrana trasa "Rekomendowana (omija korki)".

Porównywałem wtedy i teraz z nawigacją Here Beta. Ta nawigacja proponuje właśnie warianty 1, 2 i 4.

Dla ułatwienia, wizualizacja ;)
Załączniki
Wariant 3 i 4.png
Wariant 3 i 4.png (146.28 KiB) Przeglądane 541 razy
Wariant 2.png
Wariant 2.png (161.1 KiB) Przeglądane 541 razy
Wariant 1.png
Wariant 1.png (155.88 KiB) Przeglądane 541 razy
Piotrek

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez wKar » piątek, 19 gru 2014, 00:33

Ja musiałem odznaczyć opcje "pytaj o ustawienia trasy " żeby zaczęła działać nowa funkcja. To tak specjalnie?

Co do samej funkcji to ciesze się, że w końcu się jej doczekaliśmy i gratulacje dla ekipy,że wciąż sprawnie działa i rozwija aplikację. Teraz czas na poprawę samych algorytmów, bo łatwiej nam będzie od dziś pokazywać, że często zdążają się niezłe "kwiatki ". Ale i tak, warto jeździć z NE
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez KasiaD » piątek, 19 gru 2014, 08:22

Panowie, wszystkie Wasze przykłady będziemy analizować.

Trasa alternatywna jest bardzo subiektywnym pojęciem niestety. Wszystko to o czym wspominaliście będziemy dokręcać już po serwerowej stronie i możemy robić to na bieżąco, bez wydawania kolejnych wersji aplikacji.

Jeżeli zdarza Wam się taka trasa i alternatywa do niej, która jest tzw. "kwiatkiem" wpisujcie ją. Podajcie dokładny punkt startowy, końcowy i godzinę w jakiej ją układaliście (to ostatnie jest również bardzo ważne, algorytmy w różnych porach dnia zachowują się inaczej, w nocy np. preferują drogi o wyższych kategoriach).
Sprawdzimy każdy taki przypadek i będziemy poprawiać parametry dla każdego typu trasy. Wszystkie Wasza przykłady i opinie pomagają nam optymalizować te algorytmy.

mehau napisał(a):Pytanie czym dla kogo jest sensowna alternatywa? Ja np. czasami wolę pojechać totalnie naokoło, ale za to ładną i malowniczą krajoznawczą trasą.

To jest bardzo dobre pytanie, a odpowiedź na nie jest bardzo trudna.

Spójrzcie na poniższy przykład:
Screenshot_2014-12-19-08-13-05.png
Screenshot_2014-12-19-08-13-05.png (201.06 KiB) Przeglądane 500 razy

Różnica pomiędzy trasą Rekomendowaną i Najszybszą w odległości jest ogromna. To jest jeden z naszych ulubionych przypadków, ponieważ zawsze się o niego kłócimy ;). Ja zdecydowanie wybrałabym trasę Rekomendowaną, krótszą od Najszybszej o ponad 100km, która w przeciwieństwie do Ekonomicznej dodatkowo omija Toruń obwodnicą. Są jednak u nas osoby, które twierdzą, że Najszybsza jest najlepsza ponieważ prowadzi lepszymi drogami i jest krótsza w czasie.

Dla różnych ludzi, różne elementy mają znaczenie. Znam osoby, które potrafią nadrobić kilkanaście kilometrów, by zyskać 2 min ;)
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez mciesi » piątek, 19 gru 2014, 09:45

Rzeczywiście, z tymi alternatywami jest różnie. Ja np. wybrałbym trasę "najszybszą", ale tylko pod warunkiem, że nie przejeżdżałbym przez Warszawę w godzinach szczytu - wtedy to by była trasa najwolniejsza. :-(

A przy okazji, ten zrzut ekranu nie wygląda mi na oryginalne oprogramowanie od producenta telefonu ;-)
mciesi

Telefon: Samsung S7 8.0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert