Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zewnętrzny GPS w Androidzie

Zewnętrzny GPS w Androidzie

Postprzez zabayek » środa, 7 sty 2015, 09:25

Czołem. Z NE poruszam się samochodem już od paru lat, zawsze na Androidowych telefonach. Obecnie zmuszony byłem przesiąść się na taki, w którym GPS działa bardzo kapryśnie. Rzuca mnie po bocznych drogach, jak stoję na światłach to pokazuje, że się np poruszam z prędkością 20 km/h itd. Ogólnie koszmar. Radą na to okazało się być, skorzystanie ze starego zewnętrznego BT GPS Penatagram, który kiedyś dawno temu służył mi do nawigacji w SE K750i. Za pomocą aplikacji "Bluetooth GPS" udało mi się połączyć ten odbiornik z telefonem. Przyznam, że GPS działa bardzo płynnie i sprawnie, odnoszę wrażenie, że nawet lepiej niż w poprzednim telefonie Note 3 (w którym korzystałem z wbudowanego w aparat GPSa). Yanosik nie działa, ale jest to strata, na którą mogę sobie pozwolić. Ważne, że NE działa - jednak nie do końca i to stanowi właśnie treść mojego pytania: NE w trybie nawigacji działa, na bieżąco, pięknie pokazuje gdzie się znajduje, lecz nie mogę w ogóle korzystać z CB. Przy próbie zgłaszania, lub nawet potwierdzania lub negowania napotkanego utrudnienia, wyświetla się komunikat, abym wyłączył *pozorowanie lokacji* w ustawieniach developera, które to ustawienie jest niezbędne do poprawnego działania aplikacji "Bluetooth GPS".

Czy da się to jakoś rozwiązać? Czy mogę prosić o informację czy takie zachowanie nawigacji jest podyktowane czyś konkretnym?
zabayek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Luna

Re: Zewnętrzny GPS w Androidzie

Postprzez wesolego » niedziela, 1 mar 2015, 15:44

Podłączam się pod temat.
wesolego
Użytkownik forum Użytkownik forum

Powrót do Strefa początkujących