Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rejestratory przejazdów na czerwonym

Re: Rejestratory przejazdów na czerwonym

Postprzez Roddy » środa, 14 sty 2015, 11:49

@Piotrek,
Po tej przygodzie mam już rejestrator :P
A parę dni temu w podobny sposób znowu próbowali złapać pirata - mnie, tym razem na wyprzedzaniu na skrzyżowaniu. Tym razem groźny pirat wyczuł zawczasu zasadzkę i umknął bez kary :)

A wracając do ad remu: jestem przeciwko ostrzeganiu przed rejestratorami przejazdu na czerwonym.
Podobnie jak jestem przeciwko ostrzeganiu na CB o kontroli trzeźwości, sam nigdy tego nie robię. No chyba, że przy okazji zrobi się korek, to ostrzegam o korku, ale nie o jego przyczynie.
Przekraczanie prędkości to trochę inna sytuacja, zwykle nie byłoby problemu gdyby prędkości dozwolone nie były projektowane "na wyrost".

Pozdrawiam.
Roddy
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez Michal1983 » czwartek, 15 sty 2015, 05:40

Ograniczenia prędkości są wyznaczane "dla bezpieczeństwa", a nie "na wyrost". W mieście czy na wsi zawsze trzeba pomyśleć o mieszkańcach, czy przyjemnie im się żyje w hałasie?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez rgr » niedziela, 25 sty 2015, 18:26

Witam,

czy zgłaszać do NE fotoradar czerwone-światła, który co prawda rejestruje prędkość, ale po jej przekroczeniu nie robi zdjęcia, ale zapala czerwone światło?
Wrocław, ul. Ślężna (x Skierniewicka).
Zgłaszałem przez apkę, ale to mija się z celem -- budki jako takiej nie ma, więc zawsze jest odwoływany.
rgr

Telefon: ZTE Blade

Postprzez Tom » niedziela, 25 sty 2015, 20:17

Jeśli jest oznakowany znakiem Fotoradar i robi zdjęcia to myślę że trzeba bo już takich na czerwone światło parę jest naniesionych na mapę, tylko że są oznakowane jako fotoradar.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez kakadus » wtorek, 3 lut 2015, 16:49

Czy nie byłoby prościej gdyby ludzie po prostu stosowali się do czerwonego światła.

W tamtym roku pewna Pani wyjechała mi (bo miała czerwone) na skrzyżowaniu i moje wypieszczone auto poszło na złom / do kasacji, już nie wspomne o tym że jakby nie poduszki itp. to wiadomo. Z jej OC, a konkretnie z PZU dostałem 4500 zł podczas gdy auto warte było ze 14000 zł.

Z bólem serca musiałem więc szukać nowego auta i znalazłem (najtańsze) takie same ale w opłakanym stanie za 10 000 zł, więc moim zdaniem za przejazd na czerwonym należy się duża kara, a wyłapywanie powinno być bardziej skuteczne.

Pozdrawiam
kakadus

Postprzez gietpe » czwartek, 5 lut 2015, 20:06

Tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o kasę.Bezpieczeństwo podniosłoby montowanie zegarów,pulsującego zielonego przed pomarańczowym a dopiero osoby ewidentnie ignorujące karac.Ale to mniejsze wpływy.
gietpe

Telefon: Xperia SP

Re: Odp: Rejestratory przejazdów na czerwonym

Postprzez GOLDEN!!! » czwartek, 5 lut 2015, 21:14

Jak ktoś ma tendencję do przejeżdżania na czerwonym, to żadne liczniki i inne migadełka tego nie zmienią.
Samo pomarańczowe powinno być dla wszystkich zrozumiałe.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!

Telefon: GALAXY NEXUS

Postprzez Roddy » piątek, 6 lut 2015, 09:26

@Golden, a ty co, rzecznik policji?
Nie ma to jak wrzucić wszystkich do jednego worka p.t. "piraci drogowi". I jak medialnie się wtedy z nimi "walczy". Coś o tym wiem :evil:
Z pewnością są tacy, którzy uważają się za nieśmiertelnych i boją się tylko kar. I na takich rejestratory się przydadzą.
Ale znakomita większość jednak stara się dojechać bezpiecznie, a przejechać na czerwonym zdarza im się, ponieważ np. czas trwania żółtego nie jest dostosowany do prędkości na danej drodze. I o to zarządca dróg powinien zadbać w pierwszej kolejności - o ile ma na względzie bezpieczeństwo, a nie kasę :twisted:
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Re: Odp: Rejestratory przejazdów na czerwonym

Postprzez GOLDEN!!! » sobota, 7 lut 2015, 00:19

Żaden rzecznik... Zwolennikiem wrzucania do jednego wora też nie jestem.
Uważam tylko, że pomarańczowe światło przed czerwonym powinno być wystarczające. Choć faktycznie czasami czas jego świecenia może być źle dobrany. Tylko żadne liczniki tutaj nie pomogą, a jedynie nakręca co poniektórych.
Za to w drugą stronę, czyli liczniki z czerwonego na zielony uważam za dobry pomysł, bo może to w wielu przypadkach upłynnić ruch.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!
GOLDEN!!!

Telefon: GALAXY NEXUS

Postprzez rgr » poniedziałek, 9 lut 2015, 15:22

Tom napisał(a):Jeśli jest oznakowany znakiem Fotoradar i robi zdjęcia to myślę że trzeba bo już takich na czerwone światło parę jest naniesionych na mapę, tylko że są oznakowane jako fotoradar.

Nie, nie robi zdjęć. Jeżeli ktoś jedzie za szybko, to zapala czerwone. I to wszystko.
rgr

Telefon: ZTE Blade

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne