Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rejestratory przejazdów na czerwonym

Re: Odp: Rejestratory przejazdów na czerwonym

Postprzez RobekK4 » wtorek, 10 lut 2015, 10:43

GOLDEN!!! napisał(a):...
Uważam tylko, że pomarańczowe światło przed czerwonym powinno być wystarczające. Choć faktycznie czasami czas jego świecenia może być źle dobrany. Tylko żadne liczniki tutaj nie pomogą, a jedynie nakręca co poniektórych.

Kiedyś naczelny wódz KRBRD stwierdził, że żadnych badań nie zamierza przeprowadzać bo on i bez tego wie, że to prędkość zabija, więc stawiamy fotoradary.
Ty w podobnym tonie uważasz, że liczniki są niepotrzebne. Może jednak warto sprawdzić to empirycznie, a nie od razu traktować jak dogmat?
Ja nie natknąłem się na żadne info, jakoby wzrosła liczba przelatujących na czerwonym w miejscach, gdzie zamontowano wspomniane liczniki.
--
Pozdr@wiam,
Robek
RobekK4
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez rgr » wtorek, 10 lut 2015, 10:52

GOLDEN!!! napisał(a):Uważam tylko, że pomarańczowe światło przed czerwonym powinno być wystarczające. Choć faktycznie czasami czas jego świecenia może być źle dobrany. Tylko żadne liczniki tutaj nie pomogą, a jedynie nakręca co poniektórych.

Bzdury. Przed licznikami we Wrocławiu jazda wyglądała tak, że gdy paliło się zielone, to już z dala auta przyspieszały.
Teraz z daleka widać czy w ogóle warto przyspieszać, albo nic nie robić (bo zdążysz przejechać -- albo nie zdążysz).
rgr
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: ZTE Blade

Re: Rejestratory przejazdów na czerwonym

Postprzez Tom » wtorek, 10 lut 2015, 11:17

Najlepsze rozwiązanie to jak w Austrii że na krótko przed żółtym zaczyna migać zielone i wtedy wiadomo że szykuje się zmiana świateł. W Zabrzu są liczniki na dwóch czy trzech skrzyżowaniach i to na pewno upłynniło ruszanie.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez Roddy » wtorek, 10 lut 2015, 12:52

GOLDEN!!! napisał(a):Za to w drugą stronę, czyli liczniki z czerwonego na zielony uważam za dobry pomysł, bo może to w wielu przypadkach upłynnić ruch.

I Twoim zdaniem wcale nie będą nakręcać różnych domorosłych fanów street racingu? Zejdź na ziemię. Jeżeli jakiekolwiek sekundniki mogą kogoś nakręcać, to właśnie takie odmierzające czas do zielonego. Dlatego np. w Rzeszowie na kilka sekund przez zielonym sekundnik zwykle znika.
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez adamus » wtorek, 10 lut 2015, 16:17

Tom napisał(a):Najlepsze rozwiązanie to jak w Austrii że na krótko przed żółtym zaczyna migać zielone i wtedy wiadomo że szykuje się zmiana świateł. W Zabrzu są liczniki na dwóch czy trzech skrzyżowaniach i to na pewno upłynniło ruszanie.

NIe tylko w Austrii, na Litwie na każdych światłach jest to rozwiązanie i bardzo ułatwia jazdę...
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez GOLDEN!!! » środa, 11 lut 2015, 17:52

rgr napisał(a):Bzdury. Przed licznikami we Wrocławiu jazda wyglądała tak, że gdy paliło się zielone, to już z dala auta przyspieszały.
Teraz z daleka widać czy w ogóle warto przyspieszać, albo nic nie robić (bo zdążysz przejechać -- albo nie zdążysz).

Czyli opierasz się na własnym doświadczeniu i obserwacjach. Jak i ja pisząc to co napisałem.

Roddy napisał(a):I Twoim zdaniem wcale nie będą nakręcać różnych domorosłych fanów street racingu? Zejdź na ziemię. Jeżeli jakiekolwiek sekundniki mogą kogoś nakręcać, to właśnie takie odmierzające czas do zielonego. Dlatego np. w Rzeszowie na kilka sekund przez zielonym sekundnik zwykle znika.

Nie napisałem, że nie będą nakręcać street racingu, niektórzy już sami w sobie są nakręceni :-)
Tylko z własnych obserwacji, jeżeli już miałbym wybór wybrałbym licznik przed zielonym, a nie czerwonym.

RobekK4 napisał(a):Kiedyś naczelny wódz KRBRD stwierdził, że żadnych badań nie zamierza przeprowadzać bo on i bez tego wie, że to prędkość zabija, więc stawiamy fotoradary.
Ty w podobnym tonie uważasz, że liczniki są niepotrzebne. Może jednak warto sprawdzić to empirycznie, a nie od razu traktować jak dogmat?
Ja nie natknąłem się na żadne info, jakoby wzrosła liczba przelatujących na czerwonym w miejscach, gdzie zamontowano wspomniane liczniki.

Prawda jest taka, że to nie prędkość zabija, tylko jej gwałtowna zmiana ;-)
Poza tym, gdzie napisałem, że liczniki są niepotrzebne? Napisałem, że pomarańczowe przed czerwonym powinno być wystarczające.
Co do empirycznego sprawdzania różnych udogodnień dla kierowców, to jestem za. Jednak wymaga to mądrych i stanowczych ludzi na odpowiednich stanowiskach.

pozdrawiam
GOLDEN!!!
GOLDEN!!!

Telefon: GALAXY NEXUS

Postprzez rgr » piątek, 13 lut 2015, 11:31

Roddy napisał(a):
GOLDEN!!! napisał(a):Za to w drugą stronę, czyli liczniki z czerwonego na zielony uważam za dobry pomysł, bo może to w wielu przypadkach upłynnić ruch.

I Twoim zdaniem wcale nie będą nakręcać różnych domorosłych fanów street racingu? Zejdź na ziemię. Jeżeli jakiekolwiek sekundniki mogą kogoś nakręcać, to właśnie takie odmierzające czas do zielonego. Dlatego np. w Rzeszowie na kilka sekund przez zielonym sekundnik zwykle znika.

Nie, jakoś nie nakręcają. Wręcz przeciwnie -- jazda jest spokojniejsza.
We Wrocławiu sekundnik znika 4s przed pomarańczowym, jak chyba wszędzie.
rgr

Telefon: ZTE Blade

Postprzez feodor » piątek, 27 lut 2015, 06:36

Super, niech robią rejestratory, ale wraz z nimi załączą czasomierze.

Obrazek
feodor

Telefon: SE MT11i

Postprzez Piotrek » czwartek, 5 mar 2015, 08:44

We Wrocławiu sekundnik znika 4s przed pomarańczowym, jak chyba wszędzie.

W Krakowie wydaje mi się że nie znika...
Piotrek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez intimo » czwartek, 5 mar 2015, 18:35

Znika. Zobacz 29 listopada pod estakadą.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne