Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowy sposób rysowania trasy w NE zakłóca GPS?

Re: Nowy sposób rysowania trasy w NE zakłóca GPS?

Postprzez Radut » środa, 18 mar 2015, 08:59

Edek napisał(a):7 satelitów w samochodzie (na postoju) pod szybą to nie jest dużo, więcej satelitów znajduje i używa (9-11 satelitów, z pozycją ustaloną z dokładnością do 3-5 metrów) mój stary Arc S na środku pokoju w mieszkaniu (mieszkanie na ostatnim piętrze starej kamienicy, nade mną jest strych). Nie piszę tego oczywiście żeby się chwalić, ale zwrócić uwagę, że może z odbiornikiem GPS jest coś nie bardzo. Sprawdź do ilu metrów dokładności schodzi Ci test, to będzie dobre określenie jego dokładności.

Ilość wykrywanych satelitów zależy też od warunków, np. wiem że po południu nad lubelszczyzną jest słabsze pokrycie. Porównywałem w tym samym momencie z moim modułem Navibe na SirfStar III i on łapał o 1 do góra 2 satelit więcej niż moduł GPS w LG. Inna sprawa że jakość modułów montowanych w LG jest raczej słaba, dlatego jakiś czas testowałem temat żeby wykluczyć niesprawność modułu. Dokładności nie da się dokładnie podać, gdyż jak wiadomo ilość satelitów podczas jazdy zmienia się, wystarczy że wjedziesz między budynki i już jest inne wskazanie. Generalnie najlepszy wynik to jest 10-15m, w trudniejszych warunkach 40m (co może spowodować przeskoczenie na bliską równoległą ulicę lub sąsiednią nitkę dwupasmówki, ale nie "pływanie" po polach ;) )

Edek napisał(a):W momencie, kiedy np. wychodzisz do pulpitu aby włączyć NE, to wtedy GPS Test przestaje działać, przestaje namierzać satelity (w niektórych wersjach androida widać to po zniknięciu ikony GPS-a), więc po uruchomieniu NE telefon szuka satelitów niemal od zera. Niemal - bo system przechowuje sobie w pamięci "mapę" ostatnio odnalezionych i użytych satelitów, dzięki czemu ponowne ich wyszukanie trwa z reguły dużo szybciej. Dokładnie tak samo działa AGPS - "mapa" satelitów jest wtedy pobierana z sieci. Dlatego warto czasem zostawić telefon na dłuższą chwilę (kilka-kilkanaście minut) z włączonym GPS Testem, żeby system utworzył sobie tę "mapę".

Wiem o tym wszystkim, dlatego w tle zawsze działało coś, co podtrzymywało ciągłość połączenia GPS. Ale tak jak napisałem, Yanosik może trzymać bez przerwy fixa, uruchamiam NE z nowym trybem grafiki i zaraz leci w krzaki lub gubi fixa w ogóle.
Radut
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G3

Re: Nowy sposób rysowania trasy w NE zakłóca GPS?

Postprzez feodor » wtorek, 14 kwi 2015, 09:24

Też tak mam! Kręci się mapa dookoła, co więcej, restartuje się telefon/tablet...
feodor
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE MT11i

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne