Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[iOS] NaviExpert 2.3

[iOS] NaviExpert 2.3

Postprzez KasiaD » czwartek, 19 mar 2015, 13:43

W dniu dzisiejszym została wydana nowa wersja 2.3 aplikacji NaviExpert na iOS.

Wersja zawiera następujące duże zmiany:
- oszczędną transmisję danych poza granicami Polski
Otoczenie potrzebne do nawigacji pobierane jest na zapas do końca trasy w trakcie jej układania. Po przekroczeniu granicy będzie można praktycznie wyłączyć transmisję danych w roamingu.

- poprawki w interfejsie mapy
Zmieniliśmy trochę układ elementów na mapie. Obecnie jest podobny do androidowego. Pozwoliło to powiększyć czcionki na komputerze pokładowym oraz dodać graficzną informację o następnym manewrze na trasie.

- dostosowanie aplikacji do architektury 64 bitowej
Jest to jedno z wymagań Apple. Dokładnie chodzi o dostosowanie aplikacji do architektury nowych mocniejszych urządzeń, czyli iphonów 6 i 6+.

Aplikacja jest procesowana jeszcze przez Apple, ale za chwilę powinna być już widoczna w sklepie.

Jesteśmy jeszcze w trakcie przygotowywania odpowiednich usług europejskich. One niestety oddzielnie muszą przejść certyfikację w sklepie. W niedługim czasie usługi europejskie zostaną udostępnione do zakupu, prosimy o chwilę cierpliwości.

---

Obecnie trawją prace nad kolejną aktualizacją, wprowadzającą opcję wyszukiwania punktów wzdłuż trasy.

Tak jak wspominaliśmy wielokrotnie, gonimy wersję androidową i jej funkcjonalności.
W kolejnych aktualizacjach (poza poprawkami bugów oczywiście) będziemy zajmować się m.in. trasami alternatywnymi, przekazywaniem dźwięku przez zestawy bluetooth oraz możliwością zapisywania trasy i przesyłania ich do aplikacji z portalu www.

Mamy na tapecie również problem z nadmiernym komunikatem "jedziesz w złym kierunku", niestety błąd jest dość wredny :(

----

Będziemy w najbliższym czasie tworzyć grupę testerów beta dla aplikacji iOS. Wasze uwagi do aplikacji na jak najwcześniejszym etapie są bardzo ważne z uwagi na długi proces certyfikacji aplikacji w AppStore (obecnie trwa on 2, 3 tygodnie :( ). Im więcej błędów wyłapiemy przed certyfikacją tym częściej będą pojawiały się aktualizacje. Poprzednia forma testów beta została wstrzymana z uwagi na brak możliwości dalszego przekazywania Wam aplikacji w wybrany wówczas sposób.

Znaleźliśmy nowy :D
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w testach proszę o podesłanie do mnie na PW adresu email używanego w programie pocztowym na urządzeniu iPhone, na którym chcielibyście testować aplikację. Tylko tak możemy Wam udostępnić zaproszenie do testów.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

NavieExpert - App Store

Postprzez Dioktis » piątek, 20 mar 2015, 10:37

Update do wersji 2.3 generalnie na plus.

Plusy:
- w końcu większe ikony i przeniesione na górną część ekranu
- na iPhone 5C działa płynnie
- omijanie korków - różnie z tym jest ale generalnie na plus

Minusy:
- ikony potwierdzenia i anulacji zgłoszeń są bardzo podobne do siebie i w dziennym świetle praktycznie nie da się ich rozróżnić. Dla mnie jedynym wyznacznikiem jest to ze potwierdzenie jest po lewej stronie a anulacja po prawej.
- pastelowe kolory ładne ale w dziennym świetle mało czytelne
- czasami mam wrażenie, że moje własne zgłoszenie o np. patrolu Policji "wisi" do następnego dnia mimo, że patrolu już dawno nie ma

Ewentualne poprawki:
- komunikat o dotarciu do celu i zakończeniu nawigacji powinien po danym okresie czasu (np 30 sekund) automatycznie znikać i zakończyć nawigowanie

Pytania:
- czy nawigacja "uczy się" też dróg którymi jeździ kierowca jeśli np. uparcie n-ty raz z rzędu jedzie inna drogą niż sugerowana do tego samego celu?

Pozdrawiam,
Diotkis
Dioktis
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nokia Lumia 930

Re: NavieExpert - App Store

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 23 mar 2015, 20:32

Zamiast komunikatu "jedziesz w złym kierunku" na drodze ślepej, po zakończeniu nawigacji, zaczęło gadac "za 500 metrów częste kontrole drogowe" - i tak chyba 5 albo 6 razy.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Re: NavieExpert - App Store

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 23 mar 2015, 20:33

"Unikaj lini" w nawigacji komunikacja miejska to jakiś lingwistyczny żart, którego nikt nie jest w stanie poprawić od roku albo wiecej.

Lukasz2891

Re: [iOS] NaviExpert 2.3

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 23 mar 2015, 20:36

Połączcie pls wątki dotyczące tej wersji.

Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 24 mar 2015, 17:36

A jak w ogóle z parkowaniem z NE pod iOS?
To się jakoś da ogarnąć przy regulaminach apple?
Czy np. trzeba będzie kupować subskrypcję żetonową albo się w ogóle nie da?
Lukasz2891

Postprzez Lukasz NE » środa, 25 mar 2015, 13:47

Lukasz2891 napisał(a):A jak w ogóle z parkowaniem z NE pod iOS?
To się jakoś da ogarnąć przy regulaminach apple?
Czy np. trzeba będzie kupować subskrypcję żetonową albo się w ogóle nie da?

Na pewno będziemy nad tym pracować, by działało to podobnie jak w wersji z Google Play.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz2891 » środa, 25 mar 2015, 22:05

A powiedzcie proszę, czy ktoś w ogóle używał wersji 2.3...
ZAWSZE po zakończeniu nawigacji słychać jeden z dwóch komunikatów, powtarzany non-stop:
--- Za 500 metrów częste kontrole drogowe.
--- Za 5 kilometrów (!!!) częste kontrole drogowe.
Niemożliwe, żeby nie wyszło to na testach, skoro jest to w 100% powtarzalne!
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » środa, 25 mar 2015, 22:09

Co do interfejsu - prosiłem kiedyś, żeby obszar wokół kółeczek należał do nich.
Tymczasem kółeczka są małe jak były, a tapnięcie w CB co drugi raz kończy się zmianą trybu wyświetlania mapy.
Gdyby to kółko było większe - lub choćby wokół niego było parę milimetrów obszaru tapalnego, to na pewno byłoby łatwiej.
Nie ma konieczności zmiany trybu mapy po tapnięciu po prawej stronie ekranu!
W dodatku ja potem nigdy nie wiem, co nacisnąć, żeby przywrócić poprzedni stan, więc mnie to IRYTUJE.
Lukasz2891

Postprzez tym47img » sobota, 28 mar 2015, 13:03

Mam pytanie - dlaczego wersja na iOS nie mogłaby logować się do tego samego konta co wersja na Androida- ze wspólnymi ulubionymi i licencjami (z możliwością zakupu licencji do konta).
Mam jeszcze rok licencji na Androida, teraz używam iOS i powinienem móc przenieść licencję a nie kupować drugą na ten sam okres...
tym47img

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert