Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Getne] NaviExpert 9.3.4

Re: [Getne] NaviExpert 9.3.4

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 13 lip 2015, 16:52

Też tak jest na wersji z GP, że jak mimo wszystko jadę Doliną Służewiecką zamiast Fosa uporczywie nawigowany jestem jakbym jechał Fosa mimo że po przeliczeniu trasy program przemieszcza aktualną pozycję na Dolinę Służewiecką. To samo dzieje się na stokłosach, kiedy program wytycza trasę osiedlową uliczką pod blokami ulicy Bacewicz gdy znacznie lepiej jest jechać od razu Jastrzębowskiego i tak zazwyczaj się robi, ale program dalej nawiguje osiedlową uliczką nie przeliczając trasy.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Wilk108 » środa, 15 lip 2015, 21:38

Lukasz NE napisał(a):
Wilk108 napisał(a):Wciąż mam taką sytuację że ta wersja NE nie przelicza mi trasy w sytuacji, gdy zjadę z trasy i jadę ulicą odległą o ok 60 m. (...)

A czy na innym telefonie z Androidem też tak się dzieje? Wygląda to na problem ze słabym sygnałem GPS w urządzeniu.

GPS Test pokazuje na tym odcinku (ok 4 km) dokładność wyznaczenia pozycji ok 10m. Stabilnie bez większych odchyłek.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Wilk108 » środa, 15 lip 2015, 21:53

Przy wyznaczaniu trasy do punktu z "Często używane" jest brany domyślny typ z ustawień.
Ale przy definiowaniu trasy już zawsze rekomendowana.
Mogę zmienić przebieg wcześniej zdefiniowanej trasy ale nie znalazłem sposobu aby zmienić typ wcześniej zdefiniowanej trasy. Za każdym razem muszę przestawiać ręcznie.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez audiofil » poniedziałek, 17 sie 2015, 17:48

niedawno wróciłem z Bieszczad,gdzie raz NE mocno mnie zdenerwował,do tego stopnia,że musiłem użyć alternatywnej navi pomimo mojej wielkiej sympatii do NE i jej twórców.Otóż jadąc z Cisnej do Polańczyka jest taka ładna droga przez miejscowość Stężnica koło Baligrodu.Wjechałem w tę drogę a tu komunikat ....za 120 metrów zawróć.Pomyślałem ok-program zaraz przeliczy nową trasę-ale gdzie tam -jadę dalej a on ....jeśli to możliwe zawróc i tak przez 5 km.Nie wytrzymałem i zamknąłem Piotrowi dziób.NE koniecznie chciał,żebym jechał do Hoczwi i tam skręcił w lewo na Polańczyk.Ale po co mam tam jechać,jak mogę przez Stężnicę ładną drogą i prawie pustą a dodatkowo przejazd przez bród,niedawno pięknie przkryty betonowymi płytami.Przejazd miodzio.Mapa również pokazuje taką możliwość.Papierowa mapa :D
audiofil

Postprzez sorier » poniedziałek, 17 sie 2015, 19:20

Nie ten dział :) To błąd mapy, bo na traffic.naviexpert.pl jest to samo.
sorier

Postprzez audiofil » wtorek, 18 sie 2015, 21:25

no i jaki z tego wniosek?Mapa pobrana on-line w momencie potrzeby nawigacji-czy to podstawa do zgłaszania błędu mapy? Algorytm wytyczania trasy jest taki jaki zaprogramowali informatycy NE.Moim zdaniem to przeliczanie trasy po zjechaniu z niej nie działa prawidłowo.Prawidłowo po zjechaniu z trasy,powinna nastąpić jej rekalkulacja i wyznaczenie nowego przebiegu o ile oczywiście jedziemy w dobrym kierunku :lol:
audiofil

Postprzez Roddy » środa, 19 sie 2015, 07:05

audiofil napisał(a):Moim zdaniem to przeliczanie trasy po zjechaniu z niej nie działa prawidłowo.

Nie działa prawidłowo, ponieważ jest karmiona nieprawidłowymi danymi. Błąd mapy.
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez Lukasz NE » środa, 19 sie 2015, 09:30

Przekazałem już ten przypadek do działu map i zajmiemy się tym.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Sosnaone » środa, 19 sie 2015, 22:31

Ja również kiedyś pisałem o tym przeliczeniu. Potrafiłem (i dalej potrafię) być zalewany komunikatami przeliczam trasę, przeliczam trasę itd. Komunikat powinien być raz a trasa przeliczona wg. ustaleń np. unikaj zawracania kosztem XX km.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone

Telefon: Nexus 5

Postprzez audiofil » sobota, 22 sie 2015, 10:24

To się nazywa prawidłową reakcją supportu.Brawo Łukasz i współpracownicy.19.08. pisałem o nieprawidłowym wyznaczaniu trasy w Bieszczadach z Bystre (Baligród) do Polańczyka.Dziś sprawdzam a tu pełna niespodzianka-poprawka naniesiona.Brawo :D
audiofil

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert