Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - czas na zmiany!

Re: CB radio - czas na zmiany!

Postprzez Wilk108 » niedziela, 19 kwi 2015, 14:49

Miejsce częstych kontroli na moście Siekierkowskim:
Czeste kontrole na moscie siekierkowskim.JPG
Czeste kontrole na moscie siekierkowskim.JPG (42.67 KiB) Przeglądane 2003 razy

Przecież to zupełnie bez sensu! Most, w obie strony 3 pasy, 80km/h. Ruch z powodu zamknięcie mostu Łazienkowskiego zwiększony i policja blokuje jeden pas? I robi to często!? Kontrole bywają ale w zatoczce kilkaset metrów dalej. I tamto miejsce nie jest zakwalifikowane jako częste: już zniknęło z mapy. To raczej jakaś komedia pomyłek. Może co któryś kierowca zamiast odwołać przez pomyłkę potwierdza. I jak to wykasować lub skorygować?
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez mentos11 » niedziela, 19 kwi 2015, 14:56

Powiem szczerze Borg że jak dla mnie to za dużo zachodu i po stronie użytkownika i po stronie kogoś z NE. System powinien być zautomatyzowany jedyny wyjątek to fotoradar stacjonarny który jednak wymaga korekty człowieka.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » niedziela, 19 kwi 2015, 14:58

Nie ma się co podpalać i wdawać w dyskusje. Umieszczajcie tu swoje propozycje i tyle, a co z tego wyjdzie za rok - dwa, wtedy zobaczymy. Ja wieczorem wpiszę swoją wizję ;-)

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Roddy » niedziela, 19 kwi 2015, 15:25

mentos11 napisał(a):Roddy twoja propozycja z listą rodzajów zgłoszeń nie jest zła ale rozwiazanie NE z oknem 6 zgłoszeń tez nie jest złe i chyba lepiej sprawdza się na małym ekranie, nie zapominajmy ze nie wszyscy jeszcze mają 5 calowe ekrany w telefonach ciągle są jeszcze 3 i 4 calowe urządzenia.

Akurat ja mam ekran 3.8 cala i bynajmniej nie o to mi chodzi. Moja propozycja dotyczy szyku / układu wyświetlanych ikonek. W dotychczasowym układzie znalezienie właściwej ikony zajmuje mi około 2-3 sekund - co jest bardzo niebezpieczne, zważywszy na to, że zwykle utrzymujemy dystans od poprzedzającego pojazdu równy odległości, jaką przejeżdżamy w czasie 2 sekund (przy 90 km/h czyli 25 m/s to będzie 50 m). Gdyby zmienić układ ikonek / opisów w bardziej intuicyjny i usunąć tę mapę z tła, to myślę, że spokojnie można by przy tej samej ilości 6 ikonek czas ten skrócić do 0.5-1 sekundy.

Wilk108 napisał(a):Jeżdżę tą trasą regularnie od lat i wiem gdzie czasem stoją więc właściwie to taki komunikat nie jest mi potrzebny. A jeżeli będę jechał trasą mi nieznaną to właściwie powinienem być poinformowany o wszystkich potencjalnych miejscach kontroli.

Kiedyś jeszcze na forum Y proponowałem możliwość włączenia profilu "trasa znana" / "trasa nieznana", gdzie ta pierwsza nie informowałaby o miejscach częstej kontroli i remontach oraz (opcjonalnie) nie odtwarzała głosowych wskazówek nawigacji.
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez mentos11 » niedziela, 19 kwi 2015, 15:34

Roddy ok ma to sens, przyznaje ze ja też nie mogę się odnaleźć w obecnym rozmieszczeniu ikonek i trochę czasu mi zajmuje znalezienie odpowiedniej, może twoja lista będzie jednak lepsza.
Qbek czekam na twoją wizję, wkońcu Ty najwięcej spedzasz czasu za kółkiem i wiesz najlepiej co należy poprawić i jak :)
mentos11

Postprzez Michal1983 » niedziela, 19 kwi 2015, 19:06

Taka ikonka nieoznakowanego radiowozu może byłaby jeszcze bardziej czytelniejsza.
Obrazek
ad 2. Niebezpieczne podczas jazdy.
ad 3. Każdy świadomy i dojrzały uczestnik dobrze zna konsekwencje przekraczania dopuszczalnej prędkości i nie chodzi tu tylko o sam mandat.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » niedziela, 19 kwi 2015, 20:33

Tak ikonka prawie idealna, tylko ten kogut na dachu psuje efekt.
Od2. nie jest to aż tak niebezpieczne bo zakładam że blokady beda zgłaszane w korku, a jeśli podczas jazdy to można nie precyzowac miejsca tylko potwierdzić ptaszkiem.
Ad3. Rozumiem że nie używasz CB bo jako świadomy użytkownik nie łamiesz przepisów drogowych?

Przejechałem się dzisiaj z NE i Ryskiem przez Warszawę i masakra, odwolalem wszystko oprócz fotoradarów, nawet jedna prawdziwa kontrolę odwolalem bo była po niewłaściwej stronie i zgłosiłem przez Ryśka jeszcze raz ale doprecyzowalem ze jest po drugiej stronie i się pojawiło zgłoszenie po odpowiedniej stronie.
W Rysku za to zauważyłem że jest informacja głosowa o kontroli jest za 1000m może i u nas w NE też się pojawi ostrzeżenie za 1000m, za to miejsca częstych kontroli nie da się odróżnić od aktualnych kontroli sa takie same ikonki i powiadomienia, a wystarczyło dodać oddzielny komunikat i wyszarzyc ikonkę i zrezygnować z potwierdzeń.
mentos11

Postprzez lchmiel » niedziela, 19 kwi 2015, 22:19

@mentos, kawał dobrej roboty!

Popieram w całości. Popieram poważne uwzględnienie tej propozycji w pracach NE.

Popieram szczególne propozycję aktualizacji FR stacjonarnych przez stronę Traffic, uporządkowanie "niebezpiecznych miejsc", automatyzację "częstych" oraz uwzględnianie wiarygodności zgłaszających. Duża liczba fałszywie pozytywnych ostrzeżeń mocno osłabia jakość systemu, prawie tak samo, jak brak ostrzeżeń tam, gdzie być powinny.

Zalew "niebezpiecznych" i "częstych" w niczym nie uzasadnionych miejscach wygląda jak naiwna kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu.

Zgłoszenie burz i mgieł uważam za zbędne. Czy jest ktoś, kto jest w stanie prowadzić samochód, a nie widzi, że przed nim burza na połowę nieba? Podobnie, informacje o stojących samochodach też bym pominął. Nie zamierzam jeździć z zamkniętymi oczami.

Błędy będą się zdarzały. Potrzeba wzmacniać mechanizmy ich usuwania.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Qbek » niedziela, 19 kwi 2015, 22:54

No to coś ode mnie. Pominę aspekty dotyczące składowych algorytmów, a skoncentruje się nad "logistyką" zgłoszeń.

Ja bym widział panel zgłoszeń uwzględniający następujące elementy z odrębnymi ikonami:

FR stacjonarny mierzący prędkość - możliwość zgłaszania/odwoływania (zgłoszenia lądują u moderatora i TYLKO on nanosi nowy FR na mapę po weryfikacji tego w odpowiednim urzędzie lub w sieci - ustala stronę po której jest urządzenie i na tej podstawie ustala kierunkowość ostrzeżeń, bez uwzględniania kierunku obrotu FR stojącego pomiędzy pasami (bo w każdej chwili może zostać obrócony)

FR stacjonarny typu RedLight - możliwość zgłaszania/odwoływania (zgłoszenia lądują u moderatora i TYLKO on nanosi nowy FR na mapę po weryfikacji tego w odpowiednim urzędzie lub w sieci

FR przenośny/mobilny - uwzględniający FR na trójnogach, w kontenerach oraz w autach ITD (Mondeo, Focus, itp)

Kontrola Policji - kontrole prędkości, trzeźwości, dokumentów etc, auta oznakowane jak i nie

Kontrola ITD - oddzielnie, bo ja mimo przejeżdżania rocznie ca. 60kkm nie spotkałem, by krokodyle zatrzymywały osobówki. Obecnie ITD jest zgłaszana jako kontrola policyjna, co wprowadza zamieszanie...

Patrol nieoznakowany z wideorejestratorem - uwzględniający Policję, jak również ITD

Niebezpieczne miejsce - podobnie jak to teraz działa, bez zbędnego dodatkowego podmenu

Blokada drogi - zgłoszenie natychmiast ląduje u moderatora, który jeśli ma możliwość kontaktuje się telefonicznie w kierowcą lub dzwoni do najbliższej jednostki Policji w celu weryfikacji

Gołoledź - to jedyne zjawisko atmosferyczne, którego nie widać. W okresie zimowym ikona jest widoczna, w letnim nie.

Remont - podobnie jak to teraz działa

Na koniec dodam, że warto by wprowadzić opcję kilku sekund na możliwość odwołania błędnie naciśniętego "klawisza" oraz ikony umieszczone na jednym ekranie, jednoznacznie kojarzące się z danym zdarzeniem, bez przerostu formy nad treścią.

Oczywiście przychylam się do wielu uwag Mentosa, który bardzo skrupulatnie zebrał w całość wszystkie nasze uwagi, które powstały od momentu uruchomienia CB. Dobra robota Grzesiek!
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » poniedziałek, 20 kwi 2015, 11:13

Przyłączam się do gratulacji, mentos, świetna robota!
Zgadzam się praktycznie ze wszystkimi postulatami.
Nie będę się rozpisywał, bo zarówno mentos, jak i pozostali napisali tak wiele, że nie jestem w tej chwili w stanie nic mądrego dodać :)
Ogólnie mi osobiście najbardziej brakuje instrukcji i skonkretyzowania co jak w danej sytuacji powinno być zgłaszane/pokazywane.
Bo w tej chwili jadąc z NE nie do końca wiem czy potwierdzać miejsca częstych kontroli gdy nie ma tam patrolu, czy zgłaszać patrol, który stoi na pasie przeciwnym, oddzielonym od mojego pasem zieleni i barierkami (więc nie mający możliwości namierzać i zatrzymywać na moim pasie), czy potwierdzać fotoradary przenośne, które z braku odpowiedniej kategorii zgłoszone są jako stacjonarne. Też jestem za tym, aby w przypadku rozróżniania pasów ruchu, jadący w jednym kierunku mieli na mapie, a nawet możliwość potwierdzenia/odwołania zgłoszenia dla przeciwnego kierunku, choć informacji dźwiękowej mogłoby już nie być. Fajny ten pomysł z stałym wyświetlaniem odległości do zgłoszenia, jak w Y, popieram.
Poza tym zgłoszenie trudnych warunków atmosferycznych powinno być ograniczone jedynie do sytuacji, których nie widać z daleka, jak np. gołoledź (jak ktoś już wcześniej wspomniał) oraz ostatecznie nagłej gęstej mgły. No ale żeby użytkownicy wiedzieli co powinni zgłaszać, to musiałaby być instrukcja, która od 2 lat jakoś nie może się zrobić.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne