Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - czas na zmiany!

Re: CB radio - czas na zmiany!

Postprzez mentos11 » środa, 22 kwi 2015, 16:43

Zgłosiłem kontrolę wracajac z pracy, zaznaczone strzałka, teraz patrzę i co ktoś nadgorliwy zgłosił ta sama kontrolę po drugiej stronie jezdni i to 500m wcześniej, masakra, tutaj to tylko instrukcja pomoże chociaż nie jestem pewien, nadgorliwosc gorsza pd faszyzmu.
Obrazek
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez algi » środa, 22 kwi 2015, 20:04

Jaki wg Was powinien być promień grupowania zgłoszeń?
Ktoś zgłasza jak tylko zobaczy kontrolę na horyzoncie, inna osoba dokładnie tam gdzie stoją a jeszcze inna jedzie ładnie i grzecznie z obiema rączkami na kierownicy i dopiero zgłasza po minięciu kontroli drogowej.
Tak więc promień grupowania trzeba by liczyć w setkach metrów.

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez MariuszHD » środa, 22 kwi 2015, 20:34

Zawsze zgłaszam dokładnie tam gdzie stoją.
MariuszHD

Telefon: HTC One A9s

Postprzez Wilk108 » środa, 22 kwi 2015, 21:32

mentos11 napisał(a):Zgłosiłem kontrolę wracajac z pracy, zaznaczone strzałka, teraz patrzę i co ktoś nadgorliwy zgłosił ta sama kontrolę po drugiej stronie jezdni i to 500m wcześniej, masakra, tutaj to tylko instrukcja pomoże chociaż nie jestem pewien, nadgorliwosc gorsza pd faszyzmu.

A taką inwazję kontrolerów to widziałeś:
Inwazja.JPG
Inwazja.JPG (44.79 KiB) Przeglądane 1979 razy

Jak jechałem 30 min wcześniej to kontrola była tam gdzie zakreśliłem wiec zgłosiłem. Na mapce kontrola była jedna ale 500 dalej. A potem pojawiły się jeszcze 2 zgłoszenia dublujące moje i to co już było. A to piąte na ulicy dochodzącej ? Nie jest to dobre miejsce na ustawienie kontroli, więc raczej ktoś zgłosił kontrolę, którą zauważył na 634.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Re: Odp: CB radio - czas na zmiany!

Postprzez Qbek » środa, 22 kwi 2015, 23:28

KasiaD napisał(a):Zgłoszenie ostrzeżenia - ikonki, kolorystyka i rodzaje ostrzeżeń to tylko propozycja.

I bardzo dobrze! Popieram zmianę rodzajów na jednoznaczne oraz zawarcie wszystkich (jednopoziomowych) ostrzeżeń na jednym ekranie.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » czwartek, 23 kwi 2015, 04:41

Moim zdaniem po to jest CB aby zgłaszać kontrole i dlatego pojęcie miejsce częstych kontroli jest zbędne. Jeżeli jest tam kontrola to ktoś ją zgłosi. Jeżeli nic nie będzie tam stało to nie będzie zbędnego zgłoszenia. Teraz policja częściej łapie z zaskoczenia niż stojąc w jednym miejscu. Okazuje się, że niektórzy policjanci są w stanie zatrzymać pojazd na prawym pasie drogi gdzie obowiązuje 60 km/h. Gdyby była informacja, że 5-10 minut temu była tu kontrola oznaczałoby, że możemy spotkać za parę metrów taki patrol.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez hardtmuth » czwartek, 23 kwi 2015, 05:59

Akurat ja jestem zwolennikiem otrzymywania info o miejscach częstych kontroli. Nie zawsze będzie zgłoszenie widoczne z CB, a mogą stać i ja będę tym pierwszym, który będzie zgłaszał. A tak, przy ozn. miejsca częstych kontroli - wszystko będzie jasne. W Gdańsku policja stoi zawsze w tych samych miejscach, nie spodziewam się niczego nadzwyczajnego z ich strony.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez mentos11 » czwartek, 23 kwi 2015, 06:46

Michal1983 napisał(a):Moim zdaniem po to jest CB aby zgłaszać kontrole i dlatego pojęcie miejsce częstych kontroli jest zbędne. Jeżeli jest tam kontrola to ktoś ją zgłosi. Jeżeli nic nie będzie tam stało to nie będzie zbędnego zgłoszenia. Teraz policja częściej łapie z zaskoczenia niż stojąc w jednym miejscu. Okazuje się, że niektórzy policjanci są w stanie zatrzymać pojazd na prawym pasie drogi gdzie obowiązuje 60 km/h. Gdyby była informacja, że 5-10 minut temu była tu kontrola oznaczałoby, że możemy spotkać za parę metrów taki patrol.

Michał myślę że ekipa z danych o zgloszeniach może sprawdzić kto ma rację , w Warszawie policja stoi w tych samych miejscach więc jak dla mnie to ma sens miejsce częstych kontroli.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez buzuma » czwartek, 23 kwi 2015, 10:04

Ja bym wolał nie mieć ostrzeżeń o częstych kontrolach. Jak widać są różne preferencje dlatego to użytkownik powinien mieć możliwość wyboru w opcjach aplikacji !! Przemieszczam się często jeżdżoną trasą, którą znam jak własną kieszeń, to wyłączam, jak jadę gdzieś dalej to mogę sobie włączyć. Opcje, opcje, opcje.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez intimo » czwartek, 23 kwi 2015, 10:31

Uważam że miejsce częstych kontroli drogowych musi zostać. Będzie taki pech że albo ktoś nie zgłosi albo przez pół godziny nikt tą drogą nie jechał, okaże się że będę pierwszy.
Oczywiście popieram opcje można by było wtedy ukryć kto nie chce nie ma. A teraz dyskusja czy miejsce częstych kontroli drogowych ma mieć potwierdzenie i zaprzeczenie czy nie. Sprawę można traktować dwojako jeśli będzie kontrola. Jest informacja nic nie potwierdzamy domyślnie zostawiamy kontrole. Kontrola fizycznie jest. A teraz co w przypadku gdy w miejscu częstych kontroli tej kontroli kilka razy nie było. Czy można zastosować tylko technikę potwierdzania kontroli na tak a jeżeli nie potwierdzamy to kontroli nie będzie. czy może pytać co dwudziesty przejazd na danej trasie użytkownika czy taka kontrola jest wtedy dopiero zbierać średnie statystyczne.
Obecnie robię to na trzy sposoby, jest kontrola zgłaszam że jest, nie ma kontroli czasami nie zgłaszam lub zgłaszam że jej nie ma. Nie wiem czy robię dobrze nie ma instrukcji :-)
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne