Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - czas na zmiany!

Re: CB radio - czas na zmiany!

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 15 gru 2015, 15:52

Klusek napisał(a):Jeżeli przy potwierdzeniach czy to fotoradarów czy każdej innej rzeczy pokazuje się nick ostatniego zgłaszającego to muszę powiedzieć, że całe CB chyba leży i kwiczy.
Dzisiaj jechałem w trasę, w tę i z powrotem blisko 350 km, 6 godzin różnicy pomiędzy wyjazdem i powrotem w to samo miejsce. Wyjeżdżając z miejsca startu potwierdzałem fotoradar stacjonarny, wracając w to samo miejsce po 6 godzinach, po tym co zobaczyłem na ekranie NE to gdybym nie siedział na fotelu kierowcy w samochodzie to wywrócił bym się na plecy i zaczął bym udawać żółwia... Przejeżdżając po 6 godzinach obok tego samego fotoradaru, który potwierdzałem rano moim oczom ukazał się mój nick jako ostatniego zgłaszającego (?). Mógłbym jeszcze to jakoś zrozumieć gdyby fotoradar stał na jakimś zadupiu, gdzie łańcuch szczeka na psa a ptaki latają do góry brzuchami, bo się nawet sr*ć nie opłaca. Jednak fotoradar ten znajduje się na drodze krajowej, na drodze, na której średni dobowy ruch pojazdów wynosi 5872 pojazdy na dobę. Bardzo mocno upraszczając (i zaniżając) wychodzi, że w ciągu tych 6 godzin powinno przejechać w tym miejscu blisko 1500 pojazdów. Tylko ja używałem aktywnie NE?
Strach się bać i myśleć co się dzieje na drogach wojewódzkich lub w każdym innym miejscu gdzie ten ruch jest mniejszy. Jak mam na poważanie brać system, który ma mnie ostrzegać kiedy wychodzi, że w okolicy jestem jedynym, który dostarcza mu danych? Co będzie kiedy pojadę w nieznany mi teren a będę chciał wiedzieć co mnie czeka?
W sumie jest na to bardzo proste rozwiązanie. Uruchomiony w tle karpacki zbójnik...

Żeby sprawdzić, jakie były zgłoszenia w tym miejcu, potrzebujemy informacji o jego lokalizacji. To, co możemy ze swojej strony od razu powiedzieć, to niestety mamy jeden błąd dość znacząco wpływający na dane dot. liczby podziękowań w statystykach użytkownika. Mianowicie na dziś dane te są wyliczane tylko w ramach naszej konkretnej aplikacji, np. dane widoczne w aplikacji NaviExpert pobranej z Google Play zawierają tylko podziękowania od użytkowników NaviExperta, bez uwzględniania Ryśka czy wersji sprzedawanych u operatorów (a danych tych jest znacząca ilość). Będziemy pracowali nad poprawą tej statystyki.

Co do Szczecina i okolic, to liczba użytkowników rzeczywiście nie jest tam tak duża jak np. w Poznaniu, czy Warszawie. Chcemy jednak ten stan zmienić i poza zdobywaniem użytkowników naszych aplikacji zrobimy przegląd źródeł, z których korzystają nasi moderatorzy w tym rejonie.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Klusek » wtorek, 15 gru 2015, 16:22

Chodzi konkretnie o fotoradar stacjonarny przy ul. Pilskiej w Szczecinku (http://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=53 ... i=70392376). Przejeżdżając wczoraj koło niego ok. godziny 8 potwierdzałem go a przejeżdżając koło niego ponownie ok godziny 15 byłem jedynym, który go potwierdził (tak wynikało z wyświetlonych informacji).
Jeżeli rzeczywiście jest tak jak mówisz, że nie wszystkie potwierdzenia są widoczne dla wszystkich użytkowników to MUSICIE z tym jak najszybciej coś zrobić, bo to co widać obecnie działa naprawdę demotywująco, odechciewa się pomagania kiedy wychodzi mi (możliwie, że niesłusznie), że tak naprawdę pomagam sam sobie.
Klusek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Xperia Z1

Postprzez nocnyMarek » wtorek, 15 gru 2015, 22:06

Hmm, a jaki jest sens potwierdzać fotoradar stacjonarny, który stoi tam już 8 lat?
Nie dziwię się że byłeś jedyny.
nocnyMarek

Postprzez Klusek » wtorek, 15 gru 2015, 22:19

Od 4 lat, nie od 8, ale nie o to chodzi. Dlaczego potwierdzać? Bo pojawia się pytanie. A dlaczego pojawia się pytanie? Tego nie wiem i też się nad tym kiedyś zastanawiałem.
Nie potwierdzasz żadnego fotoradaru? Wiesz i pamiętasz kiedy każdy ze słupów został postawiony i wiesz, że przez to nie ma konieczności potwierdzać? Jak widać na przykładzie jednak nie wiesz ;)
Nie chodzi o potrzebę takich zgłoszeń a o ogólną ilość zgłoszeń, ich jakość i wiarygodność.
Klusek

Postprzez nocnyMarek » wtorek, 15 gru 2015, 22:34

Klusek napisał(a):Od 4 lat, nie od 8, ale nie o to chodzi. Dlaczego potwierdzać? Bo pojawia się pytanie.

Od ośmiu tu dowód.
Skoro pojawia się pytanie to ok, to jest powód. Z kolei muszę zapytać o ideę jaka przyświecała twórcom algorytmu potwierdzeń. Owszem rozumiem, że można pytać o jakiś nowy by określić wiarygodność zgłoszenia, ale po co później, gdy już wiadomo że stoi? No chyba że kontrolnie pytać, powiedzmy jednego uzytkownika na miesiąc ...
nocnyMarek

Postprzez Klusek » wtorek, 15 gru 2015, 22:58

Gwoli ścisłości, obecnie w tym miejscu stoi zupełnie inny słupek, który właśnie 4 lata temu został przeniesiony z ul. Koszalińskiej. To co wcześniej stało na ul. Pilskiej było praktycznie nieużywane i służyło jako straszak (wtedy jeszcze tak było można), miasto w tamtym okresie posiadło tylko jedno urządzenie i faktycznie fotoradar siedział w słupku na ul. Koszalińskiej.
Klusek

Postprzez nocnyMarek » wtorek, 15 gru 2015, 23:14

Z mojego punktu widzenia co konkretnie tam stało, skąd się wzięło i jak wyglądało jest nieistotne.
Gatunek bebechów też mnie niespecjalnie interesuje. Faktem jest, że w tym miejscu stał i stoi fotoradar.
Ale to na marginesie. W każdym bądź razie ja na pewno takie pytanie bym zignorował.
nocnyMarek

Postprzez Lukasz NE » środa, 16 gru 2015, 13:35

Klusek napisał(a):Chodzi konkretnie o fotoradar stacjonarny przy ul. Pilskiej w Szczecinku (http://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=53 ... i=70392376). Przejeżdżając wczoraj koło niego ok. godziny 8 potwierdzałem go a przejeżdżając koło niego ponownie ok godziny 15 byłem jedynym, który go potwierdził (tak wynikało z wyświetlonych informacji).
Jeżeli rzeczywiście jest tak jak mówisz, że nie wszystkie potwierdzenia są widoczne dla wszystkich użytkowników to MUSICIE z tym jak najszybciej coś zrobić, bo to co widać obecnie działa naprawdę demotywująco, odechciewa się pomagania kiedy wychodzi mi (możliwie, że niesłusznie), że tak naprawdę pomagam sam sobie.

Klusek, dla pewności, że w zrozumiały sposób to wytłumaczyliśmy: nieprawidłowo zliczają się otrzymane podziękowania na ekranie statystyk, to do tej liczby (i tylko do niej) nie wliczają się wszystkie faktyczne podziękowania. To, co widać przy ostrzeżeniach - data ostatniego potwierdzenia, nick osoby potwierdzającej, liczba potwierdzeń, są to dane wspólne dla wszystkich naszych produktów.

Sprawdziliśmy miejsce, o którym piszesz i rzeczywiście, w tym zakresie godzin nikt inny nie potwierdzał tego miejsca. Przykładowo zaś przed Tobą (w okolicach godziny 07:10) było potwierdzenie tego miejsca przez innego użytkownika.

Co do Waszej dyskusji, czy potwierdzać, czy nie: my zachęcamy do potwierdzania za każdym razem. To metoda, która pozwala nam reagować najszybciej jak to możliwe na zmiany, choć wiadomo, że nie są one bardzo częste.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez mentos11 » środa, 16 gru 2015, 22:11

No właśnie skoro nie są częste albo żadne to po co męczyć kilka lat użytkowników okienkiem z potwierdzeniem, jak chcecie tak szybko zareagować na brak fotoradaru to można ustawić tak okienko aby pojawiało się co 100 ostrzeżenie, wtedy będzie w miarę szybka reakcja i nie będzie ciągłego pytania o ten sam fotoradar.
Ja od kiedy wyłączyłem ostrzeżenia o kontroli drogowej jestem bardzo zadowolony nie mam ciągłej paplaniny co 1000m o kontroli i przyjemnie się jeździ fotoradary zostawiłem bo ostrzegają przed prawdziwymi fotoradarami ale przestałem potwierdzać bo mi się znudziło codziennie potwierdzać to samo.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez Keelo » środa, 16 gru 2015, 22:42

Jeżeli NE(Rysiek) chce przyciągnąć użytkowników i ostrzegać o zdarzeniach zapraszam moderatorów na Facebook do Grupy Suszą Szczecin, Suszą Dyskusje :D na prawdę duża i wiarygodna baza zgłoszeń o wypadkach korkach blokadach i kontrolach :D
Keelo

Telefon: LG Swift 3D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne