Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - czas na zmiany!

Re: CB radio - czas na zmiany!

Postprzez Borg » czwartek, 23 kwi 2015, 10:33

algi napisał(a):Jaki wg Was powinien być promień grupowania zgłoszeń?
Ktoś zgłasza jak tylko zobaczy kontrolę na horyzoncie, inna osoba dokładnie tam gdzie stoją a jeszcze inna jedzie ładnie i grzecznie z obiema rączkami na kierownicy i dopiero zgłasza po minięciu kontroli drogowej.
Tak więc promień grupowania trzeba by liczyć w setkach metrów.

Bierzcie jeszcze poprawkę na odchyłkę w prawidłowym odczycie pozycji różnych modeli modułów gps/telefonów - komuś się wydaje że zgłosił dokładnie w punkcie gdzie stoją a wcale tak nie musi być. Kiedyś widziałem przypadek gdzie dwa takie same modele telefonów tylko każdy z innym oprogramowaniem miały po kilkadziesiąt metrów inne odczyty w tym samym punkcie.

Odnośnie opcji widoczności różnych rodzajów - tak jak ma to miejsce np. w Y - gdzie można decydować jakiego ostrzeżenia widzimy a jakie nie ( całe szczęście że wreszcie to wprowadzili).

Co do miejsc częstych kontroli u mnie na "wiosce" też są takie miejsca najczęściej na wlotach/wylotach z miasta. Jak pisałem wcześniej dajcie możliwość zgłaszania takich miejsc z poziomu strony internetowej ze wstępną weryfikacją wiarygodności zgłaszającego (żeby moderator nie był obciążony spamem) i wtedy w samej nawigacji nie ma potrzeby komunikatu z potwierdzaniem - jak będą stali i tak będą ludzie zgłaszać "nagłą" kontrolę.
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: P30 Pro

Postprzez buzuma » czwartek, 23 kwi 2015, 10:59

Częste kontole powinny zgłaszać się same, tzn jeśli w zadanym okresie czasu (x dni) w danym miejscu były zgłaszane kontrole więcej niż y razy (kontrole potwierdzone przynajmniej raz) to automatycznie miejsce jest oznaczane jako miejsce częstych kontroli. Jeśli w miejscu częstych kontoli przez więcej niż zadany okres czasu (n dni) nie została zgłoszona żadna kontrola to częsta kontrola sama się odwołuje. Nie ma wtedy potrzeby zgłaszania/odwoływania. Bo ja z tym osobiście mam ogromny problem. Jadę w nieznanym terenie, mam miejsce częstych kontroli drogowych, nie ma aktualnie kontroli i co mam zrobić? Odwołać? A może tu rzeczywiście stoją co drugi dzień. Potwierdzić? Przecież nie mam podstaw. Ja osobiście ignoruję.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez mentos11 » czwartek, 23 kwi 2015, 11:21

Ogólnie zgadzamy się że miejsca częstych kontroli powinny być i raczej system powinien je generować na podstawie naszych zgłoszeń o kontroli ale potwierdzanie takich miejsc trzeba przemyśleć. Może powinno być okno z jedną opcją potwierdź kontrole, jeśli by jej nie było to nic nie powinniśmy robić, okienko znikłoby po chwili samo?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Wilk108 » czwartek, 23 kwi 2015, 11:36

A w kwestii zgłaszania kontroli nie leżących bezpośrednio przy trasie co jednak się zdarza. Ja bym dodał w tym menu:
Zgłopszenie.JPG
Zgłopszenie.JPG (37.74 KiB) Przeglądane 1839 razy

jeszcze trzecią pozycję: "Inna trasa obok"

I takie zgłoszenia jeżeli gdzieś w okolicy 300 m już coś zgłoszono ignorować. A jak nie zgłoszono to może też ignorować bo co z tym zrobić? Komunikat dla wszystkich: "Gdzieś w pobliżu Kontrola"?
Ci bardzo chętni w zgłaszaniu mieliby co wybrać i byliby całkowicie zadowoleni. I nie zaśmiecaliby mapy zgłoszeniami źle umiejscowionymi.

Z grupowaniem zgłoszeń wierzę że nie jest to łatwy algorytm.Ja bym łączył zgłoszenia z odcinka 200 - 300 m i podawał komunikat uwzględniający odległość do najbliższego zgłoszenia: "Za 500 m kontrola drogowa. Zgłoszenia na odcinku 100/200 m"
Chyba że algorytm będzie potrafił na podstawie miejsc potwierdzeń zawęzić z dużym prawdopodobieństwem obszar gdzie jest kontrola. Choć teraz, przynajmniej w wersji na WP, może to być niemożliwe bo okienko potwierdzenia znika przed osiągnięciem miejsca zgłoszenia.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Borg » czwartek, 23 kwi 2015, 11:56

mentos11 napisał(a):Ogólnie zgadzamy się że miejsca częstych kontroli powinny być i raczej system powinien je generować

I tu się nie zgodzę z Wami. W stosunkowo małych miejscowość taka jak moja 50 tys "wioska" podejrzewam, że mało kto (oprócz kilku wyjątków) wsiadając do samochodu i jadąc 6-10 km w drugi koniec miasta będzie uruchamiał nawigację za każdym razem. Miejscowi te miejsca i tak znają a do tego na cb-radiu (tym prawdziwym) praktycznie słychać 3/4 centrum więc jak ktoś ma dobrą antenę to wie od razu gdzie dzisiaj stoją. Oczywiście można ewentualnie wydłużyć okres z jakiego dane będą analizowane ale po co utrudniać sobie.

W dużych aglomeracjach gdzie na godzinę przejeżdża kilkadziesiąt aut z NE włączonym takie automaty częstych kontroli się sprawdzą ale w mniejszych miejscowościach niekoniecznie.

ps. Szkoda że NE nie udostępnia chociaż mocno przybliżonych wartości ile w danym mieście jest aktywnych użytkowników bo patrząc ostatnio na dane CT w moim mieście odnoszę wrażenie że kilka aktywnych NE może momentami generować "czarne korki" gdzie ich nie ma :( .
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg

Postprzez mentos11 » czwartek, 23 kwi 2015, 12:20

Borg jesteś egoistą, to że ty wiesz gdzie u ciebie stoją patrole to nie znaczy że wszyscy wiedzą, gdybym był u ciebie to co mam nie o trzymać informacji gdzie mogą stać kontrole?
Może ustalmy że system ma działać dla wszystkich a nie tylko dla mnie.
Jedyne co możemy postulować to konfigurowalnosc systemu, czyli możliwość indywidualnego ustawienia po siebie które zgłoszenia chcemy mieć a których nie. Obecnie już można sobie wyłączyć komunikaty głosowe dla każdego ostrzeżenia.
mentos11

Postprzez Borg » czwartek, 23 kwi 2015, 14:09

mentos11 napisał(a):Borg jesteś egoistą, to że ty wiesz gdzie u ciebie stoją patrole to nie znaczy że wszyscy wiedzą, gdybym był u ciebie to co mam nie o trzymać informacji gdzie mogą stać kontrole?
Może ustalmy że system ma działać dla wszystkich a nie tylko dla mnie.
Jedyne co możemy postulować to konfigurowalnosc systemu, czyli możliwość indywidualnego ustawienia po siebie które zgłoszenia chcemy mieć a których nie. Obecnie już można sobie wyłączyć komunikaty głosowe dla każdego ostrzeżenia.

To teraz ochłoń bo może dzisiaj za mocno słońce świeci a później przeczytaj jeszcze raz to co wcześniej napisałem oraz kilka moich wcześniejszych postów gdzie prosiłem o możliwość nanoszenia z poziomu http://traffic.naviexpert.pl/ takich miejsc i deklarowałem że chętnie pomogę nanieść takie dane w swojej okolicy - jeżeli to jest dla Ciebie egoizm to nie mam więcej pytań. W którym miejscu napisałem że dane mają być tylko dla mnie i nie chce się podzielić z innymi ?
Jeszcze raz napiszę bo jak widać nie zrozumiałeś mojego przykładu - system automatycznego nanoszenia takich miejsc nie sprawdzi się w miejscach gdzie jest mało użytkowników koniec kropka i wtedy przyda się alternatywny sposób nanoszenia taki jak teraz ( czyli ręcznie przez pracowników NE ) albo przez www o który proszę.
Od 2006 z NE na:
Borg

Postprzez Qbek » czwartek, 23 kwi 2015, 14:15

Panowie ochłońcie. O ile będą jakieś zmiany, to nie prędko i nie wszystkie. Przede wszystkim będzie to kompilacja złożona z wszystkich propozycji. Nie ma co sobie uzurpować prawa do wagi pomysłu. Pomału, a może za rok coś się zmieni, podobnie jak to miało z algorytmem startu.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » czwartek, 23 kwi 2015, 14:24

Ok źle zrozumiałem, chodzi Ci o niska skuteczność automatycznego dodawania miejsc częstych kontroli. Bez testów nie będzie wiadomo czy coś działa czy nie, poczekajmy więc co ekipa nam zaserwuje.
mentos11

Postprzez Borg » czwartek, 23 kwi 2015, 14:39

mentos11 napisał(a):Ok źle zrozumiałem, chodzi Ci o niska skuteczność automatycznego dodawania miejsc częstych kontroli. Bez testów nie będzie wiadomo czy coś działa czy nie, poczekajmy więc co ekipa nam zaserwuje.

Dokładnie takie były moje intencje - kiedy tylko mogę to włączam NE aż się żona śmieje ale jeżeli mam 2 km marszu do pracy to nie zmusisz mnie żebym codziennie auto szarpał na taki krótki odcinek tylko po to żeby zebrać dane dla NE :) .
Co nie zmienia faktu że wiem co się dzieje w mieście i okolicy bo żyję już tutaj xx lat a "miśki" są mało kreatywni jeśli chodzi o miejsca pomiarów.

ps. Swoją drogą to NE mogłoby się dogadać z korporacjami taksówkowymi i wyposażyć ich w loggery gps z gsm i mieliby dodatkowe w miarę wiarygodne dane.
Od 2006 z NE na:
Borg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne