Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - czas na zmiany!

Re: CB radio - czas na zmiany!

Postprzez lps » czwartek, 23 kwi 2015, 14:48

Też przeżywam podobne katusze, chyba nawet większe w znanym terenie - bo wiem, że "tu" faktycznie lubią czyhać a to, że ich akurat teraz nie ma to tylko rotacja obsady.

Jeszcze uwaga co do czasu życia MCK - "n dni".
Moim zdaniem po powinno być nawet z tydzień-10 dni.
Miejsc naprawdę dobrych - z ich punktu widzenia - gdzie mogą stać nie jest tak na prawdę wiele, oceniłbym, że co jakieś 8 ... 10 km przy klasycznych Drogach Krajowych.
Więc poniekąd są skazani na te kilka w swoim powiecie. A to, że ich nie ma w danym miejscu przez kilka dni może wynikać z różnych przyczyn: małej ilości etatów (np. z powodu zdziesiątkowania drogówki przez wydział wewnętrzny za korupcję), udziału w przeróżnych "świętach lasu", taktyki (liczą, że część ludzi może zapomni o tym miejscu i wpadnie wracając) albo po prostu kiepskiej pogody.

Ale na pewno tam "wrócą i będzie to powrót w wielkim stylu" :? - bo nie mają gdzie indziej :?
lps
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Wilk108 » czwartek, 23 kwi 2015, 16:30

Jaki jest obecnie algorytm generujący "miejsca częstych kontroli" nie wiadomo i pewnie NE się nie pochwali. Kiedy widać czerwoną ikonę kontroli to mniej więcej wiadomo: przez maks 2 godziny, odwołania skracają ten czas.
A kiedy i jak długo jest pokazywane MCzK? Na pewno jest pokazywane przez kilka godzin. A potem przez kilka dni - pusto.
Jak często wam się trafia, że po ostrzeżeniu o MCzK jest tam kontrola, którą możecie zgłosić jako kontrola?
Moje statystyki są następujące: w ciągu roku używania NE (przejechane ok 15 tys km) zgłosiłem kilka nowych kontroli. I nigdy nie było to w czasie i miejscu prezentacji ostrzeżenia o MCzK. Większość była w miejscach, w których czasem widuję takie kontrole a których nigdy nie widziałem oznaczonych jako MCzK. Więc ostrzeżenia o MCzK właściwie to o niczym nie informują: lokalsi te miejsca znają a jak ktoś jedzie pierwszy raz to mało prawdopodobne jest aby ostrzegły o czymś co może się zdarzyć za chwilę. Podejrzewam, że są pokazywane przez kilka godzin po zgłoszonej kontroli. Może jutro sprawdzę i klepnę kontrola na wale Miedzeszyńskim gdzie będzie niepokazana MCzK i zobaczę jak to będzie pokazane przez NE.
Marketingowo to fajna funkcja programu, dużo obiecuje (potrafimy Cię ostrzec o zagrożeniu!) ale wg moich obserwacji ostrzeżenia te mają zerową wartość praktyczną.
Takie są moje wnioski z używania NE. Czy ktoś ma inne? Bo może mam szczęście do kontroli i intuicyjnie zawsze wybieram inna trasę.

Chyba trafniejsze byłoby pokazywanie informacji o MCzK losowo co jakiś czas, przez godzinę - dwie. Prawdopodobieństwo, że zostaną pokazane w czasie faktycznej kontroli, czyli ostrzegą o czymś istniejącym będzie większe od 0.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Qbek » czwartek, 23 kwi 2015, 16:35

Ja w miejscach MCK nie widuję kontroli chyba w 99% przypadków. Natomiast tam, gdzie powinny być, bardzo rzadko bywają ostrzeżenia.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » czwartek, 23 kwi 2015, 18:40

W pewnym sensie miejsca częstych kontroli przejęły ikonki fotoradarów.
Wczoraj jadąc DK22, przejeżdżałem ok. południa przez Uniechówek. W tej i pobliskich miejscowościach, tuż przy granicy terenu zabudowanego straż miejska często wystawia przenośny fotoradar (https://www.google.pl/maps/@53.58357,17 ... 8Uh40Q!2e0). Tak też było i tym razem. NE poinformował o fotoradarze. Z jednej strony niby OK, fotoradar to fotoradar, z drugiej jednak strony kategoria ta miała służyć do fotoradarów stacjonarnych. Niestety - z braku odpowiedniej kategorii oraz instrukcji, kierowcy zgłaszają to jako fotoradar stacjonarny. Ale nie o to w sumie chodzi. Otóż wracając tamtędy ok. północy znowu zostałem poinformowany o fotoradarach w tych miejscach, gdzie w południe stali z przenośnymi. W nocy oczywiście już ich nie było. Dzisiaj patrzę na traffic - fotoradary dalej tam "stoją" (niestety nie wiem czy straż miejska też tam stoi).
Tak oto widocznie paru kierowców zgłosiło tam fotoradary, które w ten sposób zyskały odpowiednią wiarygodność i zostały tam na stałe.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Qbek » czwartek, 23 kwi 2015, 19:00

Nie byłoby powyższych problemów, gdyby zostały wdrożone kategorie zaproponowane przeze mnie. O takich przypadkach pisałem często, m.in. w miejscowości Poręba...

from TT
Qbek

Postprzez Edek » czwartek, 23 kwi 2015, 19:09

Qbek napisał(a):O takich przypadkach pisałem często...

Wiem :)
Jednak widocznie jeszcze za mało, skoro od 3 lat nic się nie zmieniło.
I dlatego też o tym piszę, coby sprawa nie poszła w niepamięć.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Sosnaone » czwartek, 23 kwi 2015, 19:17

Mnie osobiście również dobijają takie fotoradary, które zostają na "stałe". Już wiele takich odwoływałem przez www. Popieram tych, którzy uważają, że miejsca częstych kontroli powinny być na mapie. Jest to też duży zabieg marketingowy bo NE przyczynia się do prewencji w zakresie bezpieczeństwa w ruchu :-) osobiście zwracam na to uwagę i faktycznie jeżdżę ostrożniej. W żadnym wypadku nie powinno być tak, że miejsca częstych kontroli znikają randomowo. Często jeżdżę DK8 tam blisko Kobierzyc jest sławna zatoczka gdzie prowadzone są kontrole (od ITD, przez policję z laserkiem czy technicznych). Ile razy jadę tyle razy ostrzeżenie raz jest raz nie ma a czasami od częstych kontroli po 3xpolicja. Liczę na poprawki w tym zakresie.
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone

Telefon: Nexus 5

Postprzez Qbek » piątek, 24 kwi 2015, 20:38

Kolejne nieaktualne.
Obrazek Obrazek

from TT
Qbek

Postprzez Wilk108 » sobota, 25 kwi 2015, 09:14

Sosnaone napisał(a):Mnie osobiście również dobijają takie fotoradary, które zostają na "stałe". Już wiele takich odwoływałem przez www.

Kolejny stały FR pojawił się na mapach NE dziś w nocy tym razem na Patriotów (tydzień temu zgłaszałem takie nocne objawienie na wale miedzeszyńskim):
fotoradar patriotow.JPG
fotoradar patriotow.JPG (20.55 KiB) Przeglądane 1047 razy

Postawienie stałego FR, odbiory itd zajmują kilka dni więc takie objawienie w NE powinno poprzedzać ciągłe pokazywane w tym miejscy FR(CB) przez klika dni. Algorytmy NE powinny poczekać te kilka dni i sprawdzić czy rzeczywiście większość jadących tą trasą zgłasza i potwierdza fotoradar.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez mentos11 » sobota, 25 kwi 2015, 13:00

Nie ma co wymyślać jakiś algorytmów, fotoradary stacjonarne powinny być zgłaszane przez stronę www.traffic.naviexpert.pl po zgłoszeniu remont, poprawka mapy na mapie w miejscu zgłoszenia można dokładnie narysować gdzie stoi i gdzie jest skierowany. Co więcej potwierdzanie fotoradarów stacjonarnych nie ma najmniejszego sensu, odwołać można go tak samo przez stronę www.traffic.naviexpert.pl.
Jeszcze zgadzam się z Qbek że każdy z typów fotoradarów powinien mieć swoją ikonkę, jedno spojrzenie i wiesz dokładnie co cię czeka. Co więcej kazdy typ Fotoradaru powinien mieć swoje ostrzeżenie głosowe oraz informacje o ograniczeniu prędkości przed fotoradarem. Obecna ikonka zgłoszeń fotoradaru niech zostanie no może tylko z mala przeróbka graficzna na fotoradar z trójnogiem, niech działa tak jak zgłaszanie kontroli drogowej tylko czas obowiązywania zgłoszenia powinien być dłuższy od kontroli drogowej.

Wracając do Mck, swoją drogą niezły skrót, obstaje przy metodzie automatycznego określania takich miejsc, z pośród grupki zgłoszeń o kontroli drogowej matematyczny algorytm określa miejsce centralne i tam wstawia Mck, algorytm powinien analizowac zgłoszenia z ostatniego miesiąca i jeśli liczba zgłoszeń przekroczy np 30 w obrębie 500m to algorytm powinnien okreslic i wstawić Mck. Przy drogach dwujezdniowych oddzielonych pasem zieleni robi się problem ale wystarczy określić po której stronie jest więcej zgłoszeń i do tej drogi przypisać Mck, problem powinnien zniknąć po wdrożeniu w NE okna wyboru strony jezdni, takie jak w Ryśku.
A co do potwierdzeń miejsc Mck to już pisałem jest kilka rozwiązań zobaczymy co zaproponuje ekipa NE, ja jestem za potwierdzeniem ale tylko jak jest kontrola jak nie ma kontroli nic nie powinniśmy robić.
Myślę że takie rozwiązanie byłoby najoptymalniejsze i dla nas i dla ekipy NE.
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne