Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - czas na zmiany!

Re: CB radio - czas na zmiany!

Postprzez Qbek » sobota, 25 kwi 2015, 16:59

Każdy system jest tak dobry, jak dobre są dane do niego docierające. Teraz jest mega bałagan, więc i jakość danych jest na poziomie 50%.

Dla mnie to standard, czyli zupełne ignorowanie ostrzeżeń z NE ;-)
Obrazek
czy
Obrazek

Obecnie pod ikoną FR stacjonarnego są również zgłaszane urządzenia przenośne.

Pod ikoną Kontroli drogowej są zgłaszane:
- kontrole Policji, i ok
- kontrole ITD, co dla grupy targetowej NE, czyli mobilków ma zerowe znaczenie i wartość
- fotoradary mobilne... dlaczego tego nie wiem, bo to przecież nie kontrole, a rejestracja wykroczeń...
- fotoradary ITD w Fordach Mondeo i Focus...
- do tego dochodzą zgłoszenia mgły i deszczu, które widać z daleka, niebezpieczne punkty w miejscach wjazdów ma drogi A i S, blokady dróg, w postaci zablokowane jednego pasa oraz rozpoczynającego się korka...

Głowa boli od tego... bałaganu, że tak grzecznie napiszę.

from TT
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lps » sobota, 25 kwi 2015, 19:15

Wracając do MCK.

1.Oczywiście powstawałyby automatycznie na podstawie statystyk zgłoszeń i potwierdzeń "kontroli drogowych" - nie proponuję liczb i okresów bo ogólne dane są nam niedostępne.

2.Miejsca bardzo "popularne" stawałyby się praktycznie wieczne.
Usuwane jedynie przez kilka zgłoszeń "remont-poprawka mapy" np. po przebudowie klasycznej DK na ekspresówkę - na marginesie AM wciąż ostrzega o kontrolach drogowych na S7 pochodzących ze starej siódemki :-)

3.Moim zdaniem powinno być o nich ostrzeżenie głosowe i graficzne jako wyskakujące okienko.
Ale bez żadnych przycisków do potwierdzania/odwołania.
Tylko sama informacja, bez żadnych kontrowersji, przypuszczeń, zgadywania - w końcu to info o potencjalnym zagrożeniu.

Jeśli faktycznie będą to 2 kliknięcia załatwią sprawę.
A jak ktoś gapa i nie zgłosi "żywej" kontroli to jadący po nim i tak będzie ostrzeżony o MCK.
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez algi » sobota, 25 kwi 2015, 20:42

Trudne warunki pogodowe w ogóle bym wywalił.

Dzisiaj piękna pogoda.. ze 25 stopni... chodzę w T-shirtcie bo w bluzie za gorąco a tu w okolicy ktoś zgłasza "niebieską chmurkę" w NE........ no dżisas.........

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez intimo » sobota, 25 kwi 2015, 22:32

algi a to nie Kraków koło dworca w Płaszowie. Byłem tam, też 25 stopni a tu złe warunki. Może komuś się asfalt pod kołami topił.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Qbek » sobota, 25 kwi 2015, 22:49

Albo słońce oślepiało...

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Wilk108 » niedziela, 26 kwi 2015, 09:33

Zasady korzystania z CB wydają się oczywiste. Dopiero jak czytam niektóre wasze posty to widzę że sytuacje bywają bardziej złożone. No i dochodzi jeszcze pośpiech: nacisnąć CB i potem wybrać kolejny przycisk. A autko jedzie. Więc wierzę, że niektóre zgłoszenia to pomyłkowe wybory a niektóre są zgłoszone z opóźnieniem. A jak często zgłaszacie nowe zdarzenia. Mnie to się zdarza raz na raczej kilkadziesiąt godzin jazdy. Nie pamiętam jaki jest układ klawiszy w CB i zawsze szukam odpowiedniego.
Sam chętnie bym poćwiczył. Instrukcja z opisem działania i wyjaśnieniem wszystkich przypadków byłaby wskazana. Ale kto czyta instrukcje? Ja bym przeczytał bo dyskutujemy jak ma to działać. A przeciętny kierowca?
Jeżeli nierzetelne zgłoszenia są naprawdę dużym problemem to może lepiej niech NE dołączy do programu interaktywną instrukcję: filmik z różnymi sytuacjami tak aby użytkownik mógł sobie poćwiczyć wciskanie CB i wybór odpowiedniej kategorii albo wybór potwierdzenia / odrzucenia. I na koniec wynik i objaśnienia co zrobił źle. Chcesz poprawić wynik: powtarzamy. Wynik można wykorzystać do oceny wiarygodności informacji przekazywanych przez tego kierowcę w przyszłości.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez mentos11 » niedziela, 26 kwi 2015, 09:48

Masz rację Wilk108, jak ekipa przygotuje instrukcje to przy pierwszym otwarciu aplikacji powinna się cała wyświetlić a potem dopiero można korzystać z nawigacji, oczywiście tylko raz wyświetlona będzie taka prezentacja.
A co do interaktywnej obsługi, to rzeczywiście film instruktażowy na oficjalnym kanale NE w YouTube powinien zostać nakręcony, ale zabawa w klikanie aby poprawić swoją wiarygodność to chyba przesada wkońcu to jest nawigacja a nie gra w CB radio :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez sztaba » niedziela, 26 kwi 2015, 18:22

Ech... kilka dni temu chciałem zgłosić przez CB remont, ale samochód "podskoczył" na jakiejś nieròwności i nie trafiłem we właściwą ikonkę. W ten sposób zamiast remontu zgłosiłem kontrolę...
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Wilk108 » poniedziałek, 27 kwi 2015, 19:59

Wczoraj: MCK na moście? A w drugą stronę kontrola dokładnie na środku mostu?
MCK most SD.JPG
MCK most SD.JPG (24.66 KiB) Przeglądane 1431 razy

Po bokach wąskie chodniki, po jednym pasie dla samochodów, w środku buspas na torowisku. Owszem często stoją ale 300 metrów dalej już za zjazdem na Wisłostradę bo w niektórych godzinach jest zakaz jazdy prosto trasą W-Z. Dziś też jest sygnalizowane MCK w tym samym miejscu. W wielu miejscach program mógłby zapytać czy na pewno kontrola jest w tym miejscu czy może dalej lub była wcześniej. Mosty, wiadukty, zjazdy na węzłach, dwujezdniowe poza skrzyżowaniami i zatoczkami....
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez intimo » środa, 29 kwi 2015, 17:00

Zatrzymałem się na MOP Kłaj w stronę krakowa żeby coś zjeść. Przez przypadek kliknąłem na fotoradar w ryśku, przy Mc donaldzie. W NE fotoradar pojawił się w ciągu jednej minuty. Stałem na parkingu jeszcze przez około 10 minut. W tym czasie co minutę pokazywało się okno potwierdzenia bądź zaprzeczenia fotoradaru w NE. W Ryśku nie pokazywało się powiadomienie natomiast zobaczyłem że jest ikona fotoradaru. Przez te 10 minut zaprzeczałem 10 razy na ten błędny fotoradar w NE. Fotoradar nie usunął się. Następnie przejechałem by zobaczyć co wyświetli się w ryśku. Był fotoradar tylko do potwierdzenia i usunięcia nie było czasu od zgłoszenia i ilości potwierdzeń. Screenshoty poniżej przedstawiają sytuację po 10 minutach. Jak widać zgłosić można jednym kliknięciem natomiast dziesięciokrotne odwołanie w NE nie przyniosło efektu. 10 razy przyjąłem umownie może to było 8 albo 9.

O godzinie 18:03 fotoradaru już nie było. Żył do 40 minut.

Obrazek
Obrazek
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne