Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[WP] Problem z dodaniem usługi przy użyciu kodu

[WP] Problem z dodaniem usługi przy użyciu kodu

Postprzez pawel.mu » piątek, 31 lip 2015, 12:16

Witam wszystkich :).
Mam problem z dodaniem usługi nawigacji na 6 miesięcy poprzez kod w NE2.3 na WP8.1.
14-cyfrowy kod zakupiłem na Allegro i wpisuję go w menu Ustawienia > Moje usługi > Kody > Wprowadź 14 cyfrowy kod usługi. Po wpisaniu kodu i kliknięciu ikony kłódki na górze ekranu pojawiają się przesuwające kropki, wskazujące na przetwarzanie czegoś, ale po chwili wyskakuje okno bez komunikatu, w którym widoczny jest tylko przycisk OK.
Zrzut ekranu:
wp_ss_20150731_0001.png
wp_ss_20150731_0001.png (29.67 KiB) Przeglądane 5906 razy

Po kliknięciu OK mija kilka sekund, komunikat pojawia się ponownie i tak w kółko. Jeśli nie kliknę niczego otworzy się wiele komunikatów jeden pod drugim.
Po kliknięciu wstecz i powrocie do innego menu lub ekranu początkowego komunikat nadal pojawia się co chwilę i będzie się pojawiał do momenu restartu aplikacji. Dodam, że usługa nie zostaje dopisana do listy moich usług.

Restart telefonu ani przeinstalowanie aplikacji ze Sklepu nie pomaga.
Byłem wcześniej testerem NE Beta na WP, ale teraz nie widzę już tej wersji w Sklepie na telefonie i nie mogę jej zainstalować, by sprawdzić.

Wersja NE:
2.3#NE_WP8-arm-release.282
282

Wersja WP:
Windows Phone 8.1 Update 2
8.10.15148.160
Lumia 735

Z góry dziękuję za pomoc :).
pawel.mu
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia Lumia 735

Re: [WP] Problem z dodaniem usługi przy użyciu kodu

Postprzez Sosnaone » piątek, 31 lip 2015, 12:26

Kolego. Kanał allegro nie jest oficjalnym źródłem dystrybucji. Zerknij do opisu aukcji, czy w ogóle WP był zawarty jako możliwość użycia kodu.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone

Telefon: Nexus 5

Postprzez pawel.mu » piątek, 31 lip 2015, 12:42

Zdaję sobie z tego sprawę, że Allegro nie jest oficjalnym kanałem dystrybucji, ale nie spotkałem się do tej pory z żadnymi zastrzeżeniami co do tych kodów ani sygnałami, by miały pochodzić z nielegalnych źródeł. Wersja na WP jest dostępna tylko jako dystrubucja przez Sklep, a jednak zawiera opcję realizacji kodu, więc nie widzę przeciwwskazań, by z niej korzystać.

Wg informacji jakie znalazłem kod przeznaczone na Androida działają również w WP i było to potwierdzone przez inną osobę używającą NE na WP.

Ponadto, nie sądzę, by tego typu zachowanie aplikacji było właściwą reakcją na ewentualnie niewłaściwy kod.
pawel.mu

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 3 sie 2015, 12:48

@pawel.mu - prześlij mi w PW ten kod. Sprawdzimy co jest grane.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 4 sie 2015, 12:47

@pawel.mu - dzięki za przesłanie kodu. Sprawdziliśmy i wszystko jest już jasne - kod został wykorzystany parę miesięcy wcześniej przez innego użytkownika na urządzeniu z Androidem. Zachęcam do korzystania z zakupów przez aplikację, masz wówczas gwarancję, że nie kupić zużytego kodu :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez pawel.mu » wtorek, 4 sie 2015, 13:37

Dziękuję za sprawdzenie i wyjaśnienie :).
Jednak co do zachowania samej aplikacji, czy będzie to jakoś poprawione? Bo pusty i powracający komunikat chyba nie jest do końca właściwą reakcją ;).
pawel.mu

Powrót do Ogólne