Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wyszukiwarka

Re: Nowa wyszukiwarka

Postprzez mentos11 » czwartek, 1 paź 2015, 12:06

Jeśli robicie juz ta wyszukiwarkę to mam tylko jedna prośbę, zróbcie wysxukiwanie skrzyżowań dwóch ulic, kiedyś to było i korzystałem a teraz nie ma.
A co do wyszukiwarki to i tak używam Google, wyszukiwarka NE jest mało pomocna i trzeba bardzo precyzyjnie napisać czego szukasz z kwiaciarnia ma już problem.
A czy nie można zrobić tak aby po wyszukaniu w Google punktu dało się rozpocząć nawigację z NE?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » czwartek, 1 paź 2015, 12:24

O to chodzi.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 1 paź 2015, 12:53

mentos11 napisał(a):Jeśli robicie juz ta wyszukiwarkę to mam tylko jedna prośbę, zróbcie wysxukiwanie skrzyżowań dwóch ulic, kiedyś to było i korzystałem a teraz nie ma.
A co do wyszukiwarki to i tak używam Google, wyszukiwarka NE jest mało pomocna i trzeba bardzo precyzyjnie napisać czego szukasz z kwiaciarnia ma już problem.
A czy nie można zrobić tak aby po wyszukaniu w Google punktu dało się rozpocząć nawigację z NE?

Naszym celem jest abyś zmienił zdanie o wyszukiwarce NE :) Skrzyżowania ulic mamy na liście pomysłów, ale szczerze mówiąc ma to dość niski priorytet, zatem nie jesteśmy w stanie na ten moment nic obiecać.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez olos » czwartek, 1 paź 2015, 15:50

Lukasz NE napisał(a):Jeśli dobrze rozumiem mamy złą lokalizację UP Drążdżewo, Drążdżewo 45, 06-214 Drążdżewo, a adres jej poprawnie zlokalizowany. Doraźnie możemy to poprawić, ale zweryfikujemy też u dostawcy czy tego typu błąd nie występuje także w innych miejscach.

Oj, błąd w POI, że opis adresowy jest poprawny, a lokalizacja współrzędnych zła - to występuje w innych miejscach od dawna.
Przykład: W wyszukiwarce wpisać
Kod: Zaznacz cały
imax katowice

Wyświetli adres poprawnie: Imax, Gliwicka 44, Katowice, Polska
Ale sam punkt POI jest w innym miejscu - na Chorzowskiej.
Analogicznie
Kod: Zaznacz cały
cinema city katowice

Wyświelta trzy punkty - z czego dwa zlokalizowane zgodnie z opisem, a jeden (Cinema City , Gliwicka 44, Katowice, Polska) niezgodnie.

Oczywiście sam adres Katowice Gliwicka 44 jest lokalizowany właściwie.
olos

Telefon: Samsung S4 mini

Postprzez algi » czwartek, 1 paź 2015, 20:53

Lukasz NE napisał(a):
mentos11 napisał(a):Jeśli robicie juz ta wyszukiwarkę to mam tylko jedna prośbę, zróbcie wysxukiwanie skrzyżowań dwóch ulic, kiedyś to było i korzystałem a teraz nie ma.

Skrzyżowania ulic mamy na liście pomysłów, ale szczerze mówiąc ma to dość niski priorytet, zatem nie jesteśmy w stanie na ten moment nic obiecać.

To ja także poproszę o wyszukiwanie skrzyżowania ulic. To kiedyś było więc nie wiem co to znaczy "mamy pomysł".
I priorytet up poproszę.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez Edek » czwartek, 1 paź 2015, 21:33

No mi też niejednokrotnie by się to przydało, bo wiedziałem gdzie chcę jechać, ale nie znałem konkretnego numeru. Podając najbliższe skrzyżowanie mogłem spokojnie dojechać do miejsca, skąd widziałem już cel i wiedziałem gdzie dalej podążać. Tylko że wtedy nie prowadził mnie NE, tylko konkurencja. A dlaczego? Po prostu - NE tego nie potrafił.

Drogie NE - możecie zerknąć w moją historię używania Waszego produktu. Mimo, że mam u Was abo na jeszcze jakieś 2,5 roku, to coraz częściej sięgam po konkurencję, która może idealna nie jest, ale dzięki niej znajduję punkty, których szukam i dojeżdżam gdzie potrzebuję. Np. dzisiaj - jadę do Centrum Kultury (teraz zwane Centrum Spotkań Europejskich) "Światowid" - największy, jeśli nie jedyny tego typu punkt w Elblągu, w którym jest też jedno z dwóch (a obecnie jedyne, bo drugie sie przenosi) kino w Elblągu. Wpisuję w wyszukiwarkę "Światowid" i co znajduję? Jakieś firmy oddalone o kilkadziesiąt/kilkaset km. Zanim znalazłem cel podróży, to byłem prawie na miejscu. Choć napisanie że znalazłem cel, to gruba przesada - kto z Was wie, że obok jest Teatr? Pewnie nikt. Ja wiedziałem, bo doskonale znam swoje miasto, więc po prostu wyznaczyłem trasę do Teatru (do którego dojazd jednak mimo wszystko jest ciut inny niż do kina), ale wszyscy nieznający terenu musieliby uruchomić produkt konkurencji żeby w ogóle ten punkt znaleźć. A u Was? Priorytetem są bajery (typu "HUD", który jest nieużywalny na szybach klejonych, czyli... większości?), a rzeczy potrzebne, o które dopominają się użytkownicy od długiego czasu - mają "niski priorytet".
Nawet Wasz największy atut, jak reagowanie na zmiany w ruchu, został przez Was porzucony, bo po południu i w weekendy macie wszystko w d*pie - konkurencja szybciej reaguje, a u Was ciągle "Przepraszamy, ale...".
Ogarnijcie się.
I nie piszę tego żeby Wam dopiec, ale z sentymentu. Dlatego, że spędziłem z Wami kilka lat i smutno mi, gdy widzę jak konkurencja zaczyna Was wciągać nosem.

Echhhh... znowu się rozpisałem...

PS. Wasza nowa wyszukiwarka na traffic.naviexpert.pl także nie wyszukuje tego miejsca. Ogólnie Wasza baza POI leży i kwiczy, a Wy NIC z tym nie robicie.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez lchmiel » czwartek, 1 paź 2015, 23:09

algi napisał(a):To ja także poproszę o wyszukiwanie skrzyżowania ulic. To kiedyś było więc nie wiem co to znaczy "mamy pomysł".
I priorytet up poproszę.

I ja proszę up.

Edek napisał(a):(...) coraz częściej sięgam po konkurencję, która może idealna nie jest, ale dzięki niej znajduję punkty, których szukam i dojeżdżam gdzie potrzebuję.(...) Wasza nowa wyszukiwarka na traffic.naviexpert.pl także nie wyszukuje tego miejsca. Ogólnie Wasza baza POI leży i kwiczy, a Wy NIC z tym nie robicie.

Po konkurencję nie sięgam przez telefon, bo akurat, na szczęście dla mnie, w moim mieście trasy NE są bardzo dobre (wielokrotnie sprawdzałem z różnymi konkurentami). Ale, gdy chcę jechać do POI, którego nie znam, najczęściej weryfikuję POI pozyskane z NE na komputerze, sprawdzam widok na dostępnych zdjęciach, i dopiero zaczynam wierzyć w wynik. To nie jest normalna procedura, prawda? I dlatego mam dziesiątki własnych "Ulubionych" (czego mi tez nie ułatwiacie, bo wciąż nie ma hierarchii w Ulubionych).

Baza POI powinna mieć wysoki priorytet, choć niższy, niż jakość tras. Sięganie do konkurencji powinno być niepotrzebne.

I jeszcze coś - wydziały SGGW to biała plama na mapie NE traffic. Zaznaczcie choćby Wydział Zastosowań Informatyki Matematyki oraz Wydział Leśny - Nowoursynowska 159, Wydział Medycyny Weterynaryjnej - Nowoursynowska 161/24, Wydział Nauki o Żywności - Nowoursynowska 161/35, Wydział Rolnictwa i Biologii - Nowoursynowska 161/37. Zresztą, mapka jest tutaj, a wydziałów jest 13: http://www.sggw.pl/kontakt__/kampus-sggw .
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez adamus » piątek, 2 paź 2015, 07:07

Poi i wyszukiwarka leżą to fakt
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez mentos11 » piątek, 2 paź 2015, 08:37

To ostatnia z dużych rzeczy do poprawy, po traficu, mapach i CB jeszcze zostala baza POI.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez algi » sobota, 3 paź 2015, 02:51

Edek napisał(a):? I dlatego mam dziesiątki własnych "Ulubionych" (czego mi tez nie ułatwiacie, bo wciąż nie ma hierarchii w Ulubionych).

A na hierarchię czy katalogi ulubionych tez czekamy już LATAMI. To powinno już być kilkanaście razy zrobione.
Ponownie priorytet mocno do góry poproszę.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Poprzednia stronaNastępna strona