Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wyszukiwarka

Re: Nowa wyszukiwarka

Postprzez Wilk108 » sobota, 3 paź 2015, 09:21

Lukasz NE napisał(a): Skrzyżowania ulic mamy na liście pomysłów, ale szczerze mówiąc ma to dość niski priorytet, zatem nie jesteśmy w stanie na ten moment nic obiecać.

To zwiększcie priorytet. Ale byłaby to bardzo przydatna możliwość.
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez lchmiel » sobota, 3 paź 2015, 09:36

Słusznie!
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez intimo » sobota, 3 paź 2015, 20:03

Też kiedyś używaniem skrzyżowania jako miejsca docelowego. Teraz jest problem.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Wasky » środa, 7 paź 2015, 19:04

Również przyłączam się do prośby o możliwość wyszukiwania po skrzyżowaniu ulic.
Wasky

Telefon: Moto X (2nd Generation)

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 paź 2015, 19:13

Mam pytanko czy wyszukiwarka obsluguje wyszukiwanie kontekstowe? Obecnie jak wpisuje kwiaciarnia wyskakuje mi tylko poi jednej sieci, jak wpisze stacja pojawiają się jakieś stacje medyczne a jak wpisałem sklep spożywczy to rzeczywiście pojawiły się sklepy ale najblizszy 25km ode mnie a następnie 65km itd widac że w nazwie miały tak opis wiec się pojawiły ale dlaczego poi sklepów w mojej okolicy nie wyskakują nie są odpowiednio opisane lub otagowane? A może wyszukiwarka nie potrafi wyszukiwać kontekstowo?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Lukasz NE » piątek, 9 paź 2015, 14:08

Mentos, czy możesz podać konkretny przypadek - w jakim miejscu masz ustawioną mapę (traffic.naviexpert.pl) lub gdzie jesteś (NE beta) i co wpisujesz? Jakie masz wyniki, a jakie według Ciebie powinny być?
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Roddy » piątek, 9 paź 2015, 14:49

A mnie się marzy takie wyszukiwanie jak w np. jakdojade.pl.
Przykład: wybieram się na ulicę Powstańców Wielkopolskich, gdzie pracuję.
Wystarczy, gdy wpiszę "pow wiel" i już "jakdojad" wie, dokąd chcę jechać. Bardzo ułatwia i przyśpiesza korzystanie.

I również przyłączam się do prośby o nawigowanie do skrzyżowania.

[edit]Po wpisaniu "pows wiel 13D" NE już wie, czego od niego chcę. Zwracam honor :)
Roddy

Telefon: MS Lumia 650, myPhone Iron

Postprzez Edek » piątek, 9 paź 2015, 16:03

Mam to samo, co mentos.
Wyszukiwanie słowa "kwiaciarnia" na najnowszej becie NE nie znajduje mi żadnej z mojego miasta. Najbliższa znajduje się 56km dalej (w linii prostej). Wyszukiwałem będąc w Elblągu przy ulicy Brzeskiej 33 (NE oczywiście nie wyświetla numerów domów, nawet w trybie mapy, dlatego kolejny raz zmuszony byłem skorzystać z Auto Mapy).

Pytanie - czy to błąd wyszukiwarki, czy baza POI jest aż tak kiepska, że nie ma żadnej kwiaciarni w mieście i okolicach w promieniu 55km?

PS. Wspomniana wyżej AM znajduje w samym mieście 22 kwiaciarnie + dodatkowe 104 poza miastem w promieniu 55km, czyli w sumie 126 punktów. Zaznaczam, że w tym samym rejonie NE nie znajduje ani jednej. Zero.

PS2. Wygląda to trochę jak powrót starych dobrych "Rekomendowanych". Pierwsze 48 pozycji na liście wyników należy do jednej sieci kwiaciarni. Tak czy owak (nawet po tych 48 wynikach jedynej słusznej sieci kwiaciarni) najbliższa znaleziona kwiaciarnia odnajdywana jest 56km ode mnie.

PS3. Sprawdziłem ręcznie na mapie traffic.naviexpert.pl - rzeczywiście NE nie zna ŻADNEJ kwiaciarni w mieście. Wyszukiwanie "sklep spożywczy" również wyszukuje punkty oddalone o kilkadziesiąt km i to niezależnie od użytego trybu wyszukiwarki (stara / nowa). Dla porównania AM odnajduje 44 sklepy spożywcze w promieniu 4km (a mieszkam na obrzeżach miasta).
Kolejny raz - baza POI to dno i 3 metry mułu. Poprawiacie wyszukiwarkę, ale pytanie po co, skoro najlepsza nawet wyszukiwarka nie poradzi sobie, jeśli nie będzie miała w czym wyszukiwać. Zajmijcie się najpierw swoją tragiczną bazą, żeby w ogóle było z czego wyszukiwać, a dopieszczanie mechanizmów zostawcie na koniec. Nie odwrotnie, bo to nie ma najmniejszego sensu. Szkoda Waszej pracy i zmarnowanego czasu, tym bardziej że macie co robić.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Edek » piątek, 9 paź 2015, 21:16

1.
Najnowsza beta NE, wyszukiwanie: "Carrefour". Moja lokalizacja: okolice skrzyżowania Browarna/Lubraniecka w Elblągu. Hipermarket oddalony ode mnie o 1,2 km, na liście wyników znajduje się dopiero na 20-tej pozycji. Dużo wyżej, bo na 4. miejscu, jest obiekt oddalony o 342 km.

2.
obsługa literówek

Niestety nie radzi sobie z "dwożec" ;), "rzeromskiego" też nie rozpoznaje (tak, wiem, trzeba mieć najwyższy, nieznany jeszcze stopień dysortografii żeby tak napisać") ;)
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » sobota, 10 paź 2015, 08:06

Łukasz mój przypadek nie jest jednostkowy jak pokazał Edek, zgodzę się też z nim ze baza poi jest slaba i nawet najlepsza wyszukiwarka nic nie pomoże, POI muszą być dobrze otagowane aby wyszukiwarka wiedziała że "pani kwiatek" to kwiaciarnia a nie sklep z kosmetykami, albo na odwrót.
Natomiast literówki dobrze są wyłapywani.
A jeśli już mówimy o POI to zdecydowanie należy wprowadzić przez stronę www.traffic.naviexpert.pl możliwość dodawania POI przez użytkowników do ogólnej bazy danych, oczywiście jak ktoś chce się wyróżnić i zapłaci jakaś kasę to będzie mógł dodać większy opis czy dodac zdjęcie lub własną ikonke POI na mapie, wtedy i NE zarobi i my będziemy zadowoleni, bo baza POI będzie bardziej aktualna.
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne