Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wyszukiwarka

Nowa wyszukiwarka

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 28 wrz 2015, 11:15

Cześć!

Od pewnego czasu pracujemy nad ulepszeniem naszej wyszukiwarki. W pierwszym etapie najważniejsze rzeczy, na których skupiamy się w tym temacie to:

- obsługa literówek,
- lepsze sortowanie wyników, zwłaszcza dla zapytań typu „poczta”, „dworzec”, czy zapytań o ulicę w dużym mieście,
- wyszukiwanie po powiecie i gminie.

Aktualnie kończymy pierwszą fazę dla bazy w Polsce i w związku z tym chciałem Was wszystkich zachęcić do testów. Wystarczy, że w menu na stronie traffic.naviexpert.pl zaznaczycie opcję „Wersja eksperymentalna wyszukiwarki”

search.jpg
search.jpg (48.84 KiB) Przeglądane 3666 razy

Przesuńcie mapę nad miejsce, które ma być punktem odniesienia – czyli punktem, w którym robicie wyszukanie (analogicznie jakbyście tam byli i wyszukiwali konkretny punkt w aplikacji), a następnie wpiszcie swoje zapytania, których regularnie używacie – zarówno te, które działają w starej wyszukiwarce, jak i te, które według Was nie działają poprawnie. Często może być tak, że Wasze standardowe zapytania będą działać inaczej niż dotąd - stąd liczymy na otwarte na zmiany podejście z Waszej strony.

Wszelkie błędy i uwagi zgłaszajcie w tym wątku, bardzo liczę na feedback z Waszej strony.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: Nowa wyszukiwarka

Postprzez Edek » poniedziałek, 28 wrz 2015, 16:19

Ustawiając się na rondo Browarna/Brzeska/Trasa Unii w Elblągu wpisuję "szkoła" i jako pierwszy punkt wyszukuje mi Przychodnię przy Komeńskiego (niemal na drugim końcu miasta). Następne punkty pasują już idealnie (najpierw te najbliższe).
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez sztaba » wtorek, 29 wrz 2015, 11:45

u mnie bardzo podobny.

Ustawiłem się na skrzyżowaniu ulic Andersa - 11 Listopada w Słupsku i też wpisałem "szkoła". Pierwszy zwrócony adres to ... przychodnia rejonowa przy ul. Westerplatte (drugi koniec miasta). Dalej szkoły w kolejności w miarę poprawnej :)
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Lukasz NE » środa, 30 wrz 2015, 08:09

Dzięki wielkie za zgłoszenia. Problem wynika z faktu, że te dwie przychodnie mają w opisie "szkołę rodzenia" :) Pracujemy nad tym problemem i obniżeniem wagi opisu w wynikach. Dam Wam znać jak zaktualizujemy silnik.

Przetestujcie wyszukiwania adresów, ulic, miast itd. Dajcie znać czy wyniki są zgodne z Waszymi oczekiwaniami.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez intimo » środa, 30 wrz 2015, 08:42

Czy ta wyszukiwarka będzie też działała w aplikacji NE? Teraz czy w najbliższej przyszłości?
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez sztaba » środa, 30 wrz 2015, 10:48

Lukasz NE napisał(a): Problem wynika z faktu, że te dwie przychodnie mają w opisie "szkołę rodzenia" :)

To jest wytłumaczenie powodu, dla którego wynik jest zwracany jako "szkoła" - pozostaje jeszcze kwestia odległości. Wyświetlana jako pierwsza szkoła rodzenia jest 5km od "punktu wyjścia", a najbliższa "prawdziwa" szkoła - 300 m (jest wyświetlana jako druga).
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez lchmiel » środa, 30 wrz 2015, 19:29

Wpisuję "Drążdżewo". Jako jedna z pozycji do wyboru pojawia się "UP Drążdżewo, Drążdżewo 45, 06-214 Drążdżewo itd.". Ale zlokalizowany jest na "krzyżówkach". Choć numer 45 jest na mapie, i jak się wpisze "Drążdżewo 45" to okazuje prawidłowo.

Wieś Drążdżewo jest tylko przykładem. A dla mnie to miejsce wielu wakacji, dawno temu. Okolice zjeździłem co do metra, ale wtedy miałem tylko ruski licznik przy przednim kole roweru. NE nie miałem, bo nie miałem telefonu komórkowego. Zresztą, inni też jakoś nie mieli, nawet sołtys nie miał. Trudne czasy! Ale na poczcie UP Drążdżewo 45 telefon był, i w ośrodku zdrowia u mojej Babci (gdzieś Drążdżewo 42) też był, ale nie pod Androidem, tylko na korbkę. I nie wolno mi było go używać, niestety. No dobrze, jeśli Admin zechce, to niech przeniesie ten post do Luźnej gadki.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 1 paź 2015, 11:02

intimo napisał(a):Czy ta wyszukiwarka będzie też działała w aplikacji NE? Teraz czy w najbliższej przyszłości?

Nowa wyszukiwarka będzie działała w NaviExpert już wkrótce, planujemy w najbliższych dniach włączyć ją wszystkim, którzy biorą udział w beta testach.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 1 paź 2015, 11:03

sztaba napisał(a):
Lukasz NE napisał(a): Problem wynika z faktu, że te dwie przychodnie mają w opisie "szkołę rodzenia" :)

To jest wytłumaczenie powodu, dla którego wynik jest zwracany jako "szkoła" - pozostaje jeszcze kwestia odległości. Wyświetlana jako pierwsza szkoła rodzenia jest 5km od "punktu wyjścia", a najbliższa "prawdziwa" szkoła - 300 m (jest wyświetlana jako druga).

Słuszna uwaga. To także jest błąd, który właśnie poprawiamy. Damy znać jak wdrożymy aktualizację silnika wyszukiwarki.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 1 paź 2015, 11:15

lchmiel napisał(a):Wpisuję "Drążdżewo". Jako jedna z pozycji do wyboru pojawia się "UP Drążdżewo, Drążdżewo 45, 06-214 Drążdżewo itd.". Ale zlokalizowany jest na "krzyżówkach". Choć numer 45 jest na mapie, i jak się wpisze "Drążdżewo 45" to okazuje prawidłowo.

Jeśli dobrze rozumiem mamy złą lokalizację UP Drążdżewo, Drążdżewo 45, 06-214 Drążdżewo, a adres jej poprawnie zlokalizowany. Doraźnie możemy to poprawić, ale zweryfikujemy też u dostawcy czy tego typu błąd nie występuje także w innych miejscach.
Lukasz NE
Site Admin

Następna strona

Powrót do Ogólne