Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Pora dnia a jakość sygnału GPS

Re: Pora dnia a jakość sygnału GPS

Postprzez Tom » sobota, 14 lis 2015, 12:35

Na pewno lepszy sygnał jest w telefonie co obsługuje GPS oraz Glonass. Teraz większość jak nie wszystkie obsługują te dwa standardy ale starsze urządzenia tylko GPS.
Druga możliwość to ustawienia lokalizacji w telefonie. Tydzień temu w nocy podczas jazdy w gęstej mgle sygnał był słabi i momentami się nie poruszałem na mapie jako że miałem ustawioną jak zawsze opcje lokalizacji tylko urządzenie - czyli same satelity. Jak dałem wysoką dokładność to zaraz była poprawa ponieważ jest to GPS plus sieci komórkowe albo Wifi które w aucie nie robi różnicy.

Stary telefon na androidzie 2.3.6 już coraz gorzej łapał sygnał bo miał tylko GPS, teraz jak mam nowszy z dwoma standardami to póki co nie miałem problemów z lokalizacją.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez Radut » sobota, 21 lis 2015, 12:32

Myślę że ewidentnie coś się dzieje w nocy, że pogarsza się jakość sygnału GPS i gorszej jakości odbiorniki zaczynają sobie nie radzić. Jednak nie występuje to każdej nocy, wczoraj po 22-giej testowałem i było ok. Pogoda ma na to wpływ niewielki - podczas fatalnej pogody w ciągu dnia GPS działa prawidłowo, a w niektóre noce pomimo dobrej pogody pozycja "pływa" i gubi fixa. U mnie dużo pomogło wyłączenie task-killera w Androidzie i wyjęcie telefonu z etui podczas używania GPS. Zauważyłem też, że jeśli GPS złapie fixa w ciągu 1-2 minut to podczas jazdy działa prawidłowo, jeśli ma problemy ze złapaniem i trwa to dłużej - wtedy może gubić się podczas jazdy bo z jakiegoś powodu odbiór jest zakłócony. Ja mam na taką okoliczność zewnętrzny odbiornik bluetooth - Navibe GB735. Ten praktycznie nie zawodzi, jednak niektóre aplikacje z nim nie działają, z powodu konieczności włączenia "pozorowania położenia".
Radut
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G3

Postprzez Qbek » sobota, 21 lis 2015, 15:09

Nie zauważyłem, a jeżdżę sporo w nocy, tzn. w okolicy północy.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez MariuszHD » sobota, 21 lis 2015, 18:37

U mnie też u nocy wszystko ok. Lumia 635 :)
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC One A9s

Postprzez Radut » środa, 2 gru 2015, 22:20

Dzięki za odzew, widocznie najwięcej zależy od jakości odbiornika i te lepsze radzą sobie w każdych warunkach :D BTW znalazłem w sieci kilka newsów zapowiadających mającą nastąpić nietypową aktywność na słońcu, która może zakłócać GPS i elektronikę, ale to może jeszcze nie teraz ;)
Radut

Postprzez Radut » piątek, 9 mar 2018, 18:51

Zmieniłem telefon jakiś czas temu i już nie mam tego problemu, ale w starym telefonie niestety nie dałem rady go rozwiązać :?
Radut

Postprzez kriszaw » sobota, 4 sie 2018, 14:11

Ja tez nie zauważyłem tego problemu a sporo jeżdżę w nocy. Więc pewnie kwestia telefonu
kriszaw

Postprzez RoboD » wtorek, 7 sie 2018, 22:40

Jakość sygnału nie zależy od pory dnia tylko od układu widocznych satelitów.
RoboD

Telefon: LG G2 mini

Poprzednia strona

Powrót do Wolna strefa