Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rysiek 2.10

Rysiek 2.10

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 16 lis 2015, 11:48

Cześć!

W Google Play możecie już pobrać najnowszą wersję Ryśka oznaczoną numerem 2.10 :) W tej wersji dodaliśmy funkcję autostartu, dzięki której po wykryciu ruchu samochodu Rysiek automatycznie uruchomi się i będzie czuwał, by w porę ostrzec Was przed miśkami :) Funkcją autostartu możecie zarządzać w menu aplikacji.

Jak zwykle zachęcam do aktualizacji :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: Rysiek 2.10

Postprzez Keelo » poniedziałek, 16 lis 2015, 20:46

Będę szczery, u mnie średnio to działa za nim to się włączy to ja już to ręcznie zrobię 10 razy, a czasem w ogóle nie działa ;/ HTC M8s Android 5.0.2 :?
Keelo
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LG Swift 3D

Postprzez Edek » poniedziałek, 16 lis 2015, 21:02

Czy taki ciągły "nasłuch" czujników nie zużywa czasem zbyt dużo energii? Jak to wygląda w praktyce?
NE, Wy na pewno to testowaliście, jak wypada różnica zużycia energii z tą funkcją i bez niej?
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Sosnaone » poniedziałek, 16 lis 2015, 22:39

Ja muszę przyznać, że całkiem dobrze działa uruchamianie i zamykanie Y w oparciu o BT. Lepiej tą drogą.
Chyba że ekipa zakłada uruchamianie apki bo 90% użytkowników ma podłączone telefony, tablety do źródła prądu. Może dodajcie wyjątek, że autouruchomienie zadziała w momencie gdy urządzenie się ładuje.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Kamil NE » wtorek, 17 lis 2015, 09:12

Keelo napisał(a):Będę szczery, u mnie średnio to działa za nim to się włączy to ja już to ręcznie zrobię 10 razy, a czasem w ogóle nie działa ;/ HTC M8s Android 5.0.2 :?

Uruchamianie następuje dopiero, gdy aplikacja uzna z dużą dozą prawdopodobieństwa, że poruszasz się autem, czasami potrzebuje na to kilka minut. Wysztko zależy od warunków na drodze, szybkości i płynności jazdy. Ważne jest, aby mieć włączoną transmisję danych i gps, bez tego Rysiek nie będzie się włączał bo i tak nie mógłby nas ostrzegać.

Edek napisał(a):Czy taki ciągły "nasłuch" czujników nie zużywa czasem zbyt dużo energii? Jak to wygląda w praktyce?
NE, Wy na pewno to testowaliście, jak wypada różnica zużycia energii z tą funkcją i bez niej?

Zużycie wzrośnie, ale nieznacznie. Nowa funkcja była bardzo długo testowana i optymalizowana pod kątem poboru energii. Staramy się badać systemy tylko wtedy, gdy spełnione zostaną dość restrykcyjne warunki, w pozostałym okresie zużycie jest minimalne.

Sosnaone napisał(a):Ja muszę przyznać, że całkiem dobrze działa uruchamianie i zamykanie Y w oparciu o BT. Lepiej tą drogą.
Chyba że ekipa zakłada uruchamianie apki bo 90% użytkowników ma podłączone telefony, tablety do źródła prądu. Może dodajcie wyjątek, że autouruchomienie zadziała w momencie gdy urządzenie się ładuje.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

W Ryśku już od dawna działa autostart poprzez BT, jeżeli masz do niego uwagi to proszę podeślij, bardzo chętnie uwzględnimy w naszych pracach :). Podłączenie do zasilania było brane pod uwagę, ale chcemy pójść krok dalej. Obecne urządzenia dają duże możliwości wykrycia rodzaju aktywności telefonu i chcemy to właśnie wykorzystać. Parametry autostartu możemy modyfikować i dostrajać, pozwalają one dotrzeć do jak największej grupy naszych użytkowników, a przecież nie zawsze ładujemy telefon w aucie.
Kamil NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez Keelo » wtorek, 17 lis 2015, 17:49

Ok dziś dalej testowałem Ryśka na drodze nie bede pisał o użytkownikach bo w szczecinie nie ma ich praktycznie w ogóle lub nic nie zgłaszają :?Ostatnio jedynie miałem informacje o wypadku na moście pionierów ale dodał je moderator poza tym cisza . Wracając to funkcji auto startu to faktycznie włącza się ale moim zdaniem trwa to zbyt długo wole ręcznie to zrobić moim zdaniem powinna już włączyć gdy przekroczymy lekko 50 inaczej to nie ma sensu jade około 1 km i wtedy może łaskawie włączy ;/ dla mnie zbędny bajer. Raczej na miejscu NE popracowałbym na tym aby można było widzieć innych użytkowników na mapie lub ilu jest przed nami lub ogólnie w pobliżu :D
Keelo

Postprzez Keelo » środa, 18 lis 2015, 14:14

Zgadzam się z kolegami wyżej muszą zostać dodane reguły podłączona ładowarka i włączony ekran bo mi dziś Rysiek uruchomił się w kieszeni a jechałem jako pasażer i zjadł 30 % baterii
Keelo

Postprzez Michal1983 » czwartek, 19 lis 2015, 05:24

Do mnie jeszcze nie dotarł. Długo coś krąży. Chyba, że aktualizacja została wstrzymana.
Jednak nie wszyscy i nie zawsze podłączają ładowarkę do telefonu w samochodzie. Najlepszy sposób aby się nie uruchamiał bez potrzeby to wyłączyć GPS.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Kamil NE » czwartek, 19 lis 2015, 10:16

Keelo napisał(a):Zgadzam się z kolegami wyżej muszą zostać dodane reguły podłączona ładowarka i włączony ekran bo mi dziś Rysiek uruchomił się w kieszeni a jechałem jako pasażer i zjadł 30 % baterii

Rysiek przy autostarcie włącza się w trybie pływające ikony i bez uruchomionego wideorejestratora, bardzo trudno jest uzyskać 30% zużycia baterii. Rysiek musiałby długo chodzić.

Michal1983 napisał(a):Do mnie jeszcze nie dotarł. Długo coś krąży. Chyba, że aktualizacja została wstrzymana.
Jednak nie wszyscy i nie zawsze podłączają ładowarkę do telefonu w samochodzie. Najlepszy sposób aby się nie uruchamiał bez potrzeby to wyłączyć GPS.

Wydanie poszło już na 100%, wszystko w rękach googla :)
Kamil NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez Michal1983 » piątek, 20 lis 2015, 05:32

Może dlatego się nie aktualizuje bo mam 2.9 beta i system stwierdził, że jest to ta sama wersja i nie wymaga aktualizacji.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Następna strona

Powrót do Rysiek Android