Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 28 lis 2016, 12:20

Cześć!

Dziś wydaliśmy nową betę oznaczoną numerem 10.3.83. Główne zmiany w tej wersji znajdują się "pod maską", skupiliśmy się w tej wersji nad optymalizacją prędkości działania aplikacji.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez algi » poniedziałek, 28 lis 2016, 14:02

Ok. Rozumiem.
Ale obracanie ekranu przy uruchamianiu nadal zwalone :-P

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez Michal1983 » środa, 14 gru 2016, 19:47

Dzisiaj odjechałem już kilkaset metrów od wyznaczonej trasy a program milczy. Zniknęła godzina dojazdu brak komunikatu o kolejnym manewrze. Również program wymyślił zjazd z POW na al. Krakowską i przez pewien czas słyszałem komunikaty o niewłaściwej prędkości choć powinien się właśnie po prędkości zorientować, że nie jadę tą drogą. Trasa została przeliczona za zjazdem, którym nie opuściłem trasy. Pewnie na dodatek takie przypadki odbijają się na tym algorytmie stosowanym dla link4.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 15 gru 2016, 10:39

Michal1983 napisał(a):Dzisiaj odjechałem już kilkaset metrów od wyznaczonej trasy a program milczy. Zniknęła godzina dojazdu brak komunikatu o kolejnym manewrze. Również program wymyślił zjazd z POW na al. Krakowską i przez pewien czas słyszałem komunikaty o niewłaściwej prędkości choć powinien się właśnie po prędkości zorientować, że nie jadę tą drogą. Trasa została przeliczona za zjazdem, którym nie opuściłem trasy. Pewnie na dodatek takie przypadki odbijają się na tym algorytmie stosowanym dla link4.

Michał, na której wersji występowały te sytuacje? Czy mógłbyś również podać datę oraz punkt startowy i końcowy trasy którą jechałeś?
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Michal1983 » piątek, 16 gru 2016, 05:37

Trasa wiodła z Selgros Połczyńska na Ursynów. Program próbował mnie pewnie nawigować przez aleję 4 czerwca 1989 roku. Ja uparłem się że pojadę obwodnicą. Stanąłem w korku na Połczyńskiej. Program chciał mnie zawrócić. Po minięciu ulicy Gierdziejewskiego, kolejnego miejsca gdzie mogłem zjechać zniknęła godzina przyjazdu i dystans do celu a program nie podjął próby przeliczenia trasy, mimo że wyraźnie z niej zjechałem. Drugą sytuację opisałem wyżej. Godzina przejazdu chyba około 15:00 14 grudnia. Wersja programu: 10.3.86.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Michal1983 » niedziela, 18 gru 2016, 05:26

Również kręcenie mapą nie ustaje ilekroć zwalniam i zatrzymuje się. Żadna aplikacja nawigacyjna tego nie robi. Problem występuje już od kilku wersji i jest uciążliwy.
Michal1983

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 19 gru 2016, 14:42

Michal1983 napisał(a):Również kręcenie mapą nie ustaje ilekroć zwalniam i zatrzymuje się. Żadna aplikacja nawigacyjna tego nie robi. Problem występuje już od kilku wersji i jest uciążliwy.

Michał, wygląda to na problemy z odbiornikiem GPS w Twoim telefonie.

Zalecamy pobranie ze sklepu Google Play aplikacji GPS Test, która ma na celu sprawdzenie poprawności działania odbiornika w telefonie oraz odświeżenia pozycji GPS.
Po pobraniu programu proszę wybrać kolejno:
Trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu -> Clear AGPS -> Update AGPS

Następnie proszę położyć telefon blisko okna (tak, by widoczne było niebo). Ustalanie pozycji GPS może zająć nawet ok. 1h czasu.
Dioda w programie będzie zmieniała kolor.
Kolor zielony oznacza, że GPS działa prawidłowo.
Kolo pomarańczowy - GPS w urządzeniu nie określił jeszcze pozycji - wtedy zalecamy pozostawienie włączonego programu. Jeżeli to nie przyniesie skutku (dioda nadal pozostanie pomarańczowa) sugerujemy serwisowanie urządzenia.
Kolor czerwony oznacza błędne działanie GPS w telefonie. W tym przypadku konieczne może okazać się serwisowanie telefonu.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez nocnyMarek » poniedziałek, 19 gru 2016, 21:45

Lukasz NE napisał(a):Michał, wygląda to na problemy z odbiornikiem GPS w Twoim telefonie.

Też bym tak pomyślał, gdyby nie jedno 'ale':
Michal1983 napisał(a): Żadna aplikacja nawigacyjna tego nie robi.
nocnyMarek

Postprzez Michal1983 » wtorek, 20 gru 2016, 05:47

Program dobrze pokazywał moją pozycję i tym samym fakt, że zjechałem z trasy, ponieważ droga,na której była strzałka nie była oznaczona niebiesko. Dlaczego jednak nie przeliczył trasy? To samo dzieje się jak jadę Doliną Służewiecką zamiast proponowanym skrótem przy kościele. Jak długo nie przeliczę trasy tak długo jestem nawigowany tym skrótem.
Michal1983

Postprzez Wilk108 » czwartek, 22 gru 2016, 18:21

Michal1983 napisał(a):To samo dzieje się jak jadę Doliną Służewiecką zamiast proponowanym skrótem przy kościele. Jak długo nie przeliczę trasy tak długo jestem nawigowany tym skrótem.

NE przelicza po zjechaniu co najmniej 60 m do planowanej trasy
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert