Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] NaviExpert 10.0.52

[Google Play] NaviExpert 10.0.52

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 29 mar 2016, 14:43

Cześć,

Właśnie wydaliśmy na 100% w Google Play wersję oznaczoną numerem 10.0.52. Co nowego?

- odświeżona wyszukiwarka - prezentacja wyników wyszukiwania na mapie, w tym dla wyszukiwania wzdłuż trasy również w trakcie nawigacji,
- częstotliwość występowania kontroli drogowych w Miejscach Częstych Kontroli,
- możliwość zamknięcia aplikacji z paska powiadomień,
- drobne poprawki w interfejsie,
- poprawki drobnych błędów, w tym pojawiających się na Android 6.0.

Zachęcamy do aktualizacji :) https://play.google.com/store/apps/deta ... ert.market
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0.52

Postprzez Michal1983 » wtorek, 29 mar 2016, 18:07

Warto dodać, że posiadacze telefonów z Androidem 4.0 i poniżej aktualizacji NE do wersji 10.0.52 nie otrzymają. :(
Kolejni klienci odpadają, a konkurencja przyjmie ich z otwartymi rękami.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Qbek » wtorek, 29 mar 2016, 18:31

Zmień telefon. Przez Ciebie i promil userów ekipa nie będzie spowalniać rozwoju produktu.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » wtorek, 29 mar 2016, 19:01

ICS (Android 4.0) Obsługuje aktualnie zaledwie 2,3% urządzeń, z czego zapewne większa część to tanie chińskie urządzenia w krajach 3-go świata. Wartość ta szybko spada - jeszcze miesiąc temu było to 2,5%. Żeby było ciekawiej - ICS-a jest aktualnie tak mało, że nawet jego poprzednik (Android 2.3 Gingerbread) przewyższa go liczebnością.

Trzeba mieć świadomość, że określenie dolnej granicy obsługiwanego systemu, to nie widzimisię twórców aplikacji, ale możliwości użycia pewnych funkcji systemu, których w starszych wersjach po prostu nie ma. Więc jeśli jakieś ograniczenia (brak pewnych funkcjonalności) ginącego już ICS-a mają blokować rozwój aplikacji, to sorry, ale nie będą wszyscy cierpieć tylko dlatego, że jeden czy dwóch użytkowników żydzi wydania 300 zł raz na 4 lata żeby mieć aktualny sprzęt i system i móc cieszyć się rozbudowanymi funkcjami nowszych wersji aplikacji. Tym bardziej, że nie jest tak, że użytkownicy starszych systemów zostają ogólnie odcięci od aplikacji, ale jedynie zostają z (w pełni sprawną!) jej wersją odpowiednią dla używanego przez nich systemu.

W ten sposób można by mieć pretensje do twórców gier, że ich najnowsze dzieła nie chcą chodzić na tanim urządzeniu sprzed kilku lat...
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Michal1983 » środa, 30 mar 2016, 04:39

Nie jestem jakimś ekologiem, ale dla mnie ten postęp to tylko generowanie odpadow.
Pewnie większość użytkowników urządzeń z androidem 4.0.4 zmieniła oprogramowanie na CM11 i ma spokój na jakiś czas. Jednak jest to ryzyko. Nie zawsze i nie na każdym urzadzeniu taka modyfikacja może się udać. Po za tym nowy system może mieć większe wymagania sprzętowe.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez lchmiel » środa, 30 mar 2016, 21:36

Informuję, że na Xperii Z3 Compact teraz działa płynnie bez konieczności przełączania na "Alternatywny sposób rysowania mapy".
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez marcin2m » czwartek, 31 mar 2016, 22:00

Michal1983 napisał(a):Warto dodać, że posiadacze telefonów z Androidem 4.0 i poniżej aktualizacji NE do wersji 10.0.52 nie otrzymają. :(

No ale czy to oznacza, że nie będą mogli korzystać z NE?
Będą korzystać z ostatniej dostępnej dla 4.0 wersji i tyle. Całkiem jest udana i funkcjonalna.

Ostatnio coś mnie podkusiło i przesiadłem się na AM i muszę przyznać, że z przyjemnością wróciłem do NE, a to, że ciągle się rozwija i usprawnia powoduje, że jest ciągle bezkonkurencyjna. Tak trzymać.

A że lubię testować różne aplikacje, to ostatnio także zacząłem zamiennie z NE używać Google Maps i jest jedna fajna rzecz w GM, którą chętnie bym widział w NE, otóż przy wyznaczaniu trasy w GM zawsze wyświetla się lista alternatywnych dróg z informacją o różnicach w czasie dojazdu dla danej trasy. Obecnie w NE, nawet jak zaznaczę, że chciałbym zobaczyć trasy alternatywne to nie pokazuje mi alternatyw.
Nie wiem od czego to zależy, byłoby genialnie gdybym mógł określić jaką różnicę w km lub czasie akceptuję dla pokazania tras alternatywnych.
No i funkcja w GM, która jak się poruszasz po mieście pokazuje online trasy alternatywne z info o czasie.. fajna. Ale NE ma wiele innych bardziej przydatnych funkcji ki na razie wygrywa. Nie mniej GM się ciągle doskonali i o ile AM nie da rady to GM wydaje mi się że za rok czy dwa może być bezkonkurencyjne.
marcin2m

Telefon: LG G2

Postprzez Edek » czwartek, 31 mar 2016, 22:11

marcin2m napisał(a):Obecnie w NE, nawet jak zaznaczę, że chciałbym zobaczyć trasy alternatywne to nie pokazuje mi alternatyw.

Jeśli w ustawieniach masz wszystko dobrze poustawiane, to alternatywne trasy są pokazywane, ale tylko w takich przypadkach, gdy "jest sens" je pokazać, a dokładniej gdy różne typy tras będą miały różne trasy na pokonanie danego odcinka drogi. Jeśli dla danego odcinka jest tylko 1 sensowna trasa (trasy przygotowane przez np. Rekomendowaną, Szybką i Ekonomiczną będą prowadziły po tych samych drogach), to NE nie wyświetli Ci żadnej alternatywy, bo po prostu jej nie ma.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Tom » piątek, 1 kwi 2016, 00:43

Nie ma podanej wersji androida, a to wszystko właśnie od tego zależy. Miałem stary telefon z piernikiem 2.3.6 i wiele wtedy nowych rzeczy nie działało. Dopiero po przesiadce na Kitkata mogłem używać tras alternatywnych, które się właśnie pokazują jeśli są możliwe. Również w opcjach je może mieć wyłączone. W każdym razie trasy alternatywne chyba weszły w 9 wersji NE oraz działają na Androidzie 4 i nowszych o ile pamiętam.
Tom

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez Michal1983 » piątek, 1 kwi 2016, 05:27

marcin2m napisał(a):
Michal1983 napisał(a):Warto dodać, że posiadacze telefonów z Androidem 4.0 i poniżej aktualizacji NE do wersji 10.0.52 nie otrzymają. :(

No ale czy to oznacza, że nie będą mogli korzystać z NE?
Będą korzystać z ostatniej dostępnej dla 4.0 wersji i tyle. Całkiem jest udana i funkcjonalna.

Według firmy płaci się tylko za samo wyznaczanie trasy. Reszta dodatków jest bezpłatna. Póki użytkownik może wyznaczyć trasę nie widzi ona problemu. Dla użytkownika jest to niesprawiedliwe, bo dlaczego płacąc tyle samo co ci z lepszymi urządzeniami otrzymuję mniej funkcjonalną aplikację? W rezultacie całkowity koszt używania aplikacji rośnie w związku z koniecznością kupowania coraz to nowych urządzeń pozwalajacych skorzystać z nowych funkcji.
Michal1983

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert