Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Parkingowy POIedynek

Re: Parkingowy POIedynek

Postprzez mlody911 » piątek, 15 kwi 2016, 19:19

Mi powoli brakuje już sklepów w okolicy z parkingami :)
Ciekawe co ugram :)
mlody911
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: S7

Postprzez nocnyMarek » piątek, 15 kwi 2016, 23:06

Czy zatoczka na 3 miejsca postojowe oznakowana znakiem 'P' to już parking?
A oznakowany kawałek chodnika z miejscem na 4 samochody?
https://goo.gl/maps/cQZSrMpEue42 - to już też jest konkursowy parking??
A przydomowy, nawet z miejscem dla inwalidów?
Tu widać 5 znaków: https://goo.gl/maps/BQ7CKwn1h2H2
To 5 parkingów, a może tylko 3?
(bo 2 znaki oznaczają miejsca postojowe dla niepełnosprawnych)
nocnyMarek

Postprzez olowpb » sobota, 16 kwi 2016, 19:38

Jakie jest prawidłowe zaznaczenie (TAK czy NIE) w polu "Wewnętrzny" przy parkingach centrów handlowych?
Parkingi takie służą de facto klientom sklepów niemniej jeśli wjazdy do nich są swobodne (brak szlabanów czy innych urządzeń ograniczających wjazd) to parking jest ogólnodostępny i każdy może na niego wjechać i zaparkować.
Jak mam rozumieć definicję "parkingu wewnętrznego"?

I oczywiście przyłączam się do pytania kolegi nocnyMarek - czy urządzone miejsca postojowe wzdłuż drogi, oznaczone znakiem P-18, które nie są w SPP również mamy traktować jako parkingi konkursowe?

I czy jak jest ogólnodostępny parking np. przy cmentarzu to mam mu wymyślać nazwę (np. Parking przy cmentarzu) czy nic nie wpisywać w nazwie POI?
olowpb
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG A5

Postprzez Michal1983 » niedziela, 17 kwi 2016, 05:10

Edek napisał(a):A czy koniecznie musi zatankować całość na raz? Chyba nie.

Z reguły jest to tak, że jeżeli płacisz za coś bonem, voucher'em itp. to nie dostajesz reszty z niego tylko przy zakupie za 50 zł tracisz cały warty 100 zł papierek. Dlatego bezsensu wydaje mi się taki na 1'000 zl, bo przy tankowaniu za 200 zł tracisz 800 zł.
Potwierdzenia zgłoszeń nie zawierają informacji jakich miejsc dotyczą. W wiadomości odnośnie odrzucenia zgloszenia powinna być opisana przyczyna odrzucenie. Trudno ustalić dlaczego dane zgłoszenie zostało odrzucone i czy warto ponawiać je.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Tom » niedziela, 17 kwi 2016, 13:27

Chciałem dodać parking u mnie w mieście w strefie płatnego parkowania, był błąd więc później jeszcze raz spróbuje. Natomiast pytanie jak wpisać godziny takiego parkingu jeśli jest ogólnodostępny, ale w konkretny dzień czy godziny płatny.
Czy wpisać pon-nd 24h i w dodatkowych informacjach podać godziny płatne itd. czy pon-pt - 8-18 co oznacza że wtedy jest płatny ?
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez olowpb » niedziela, 17 kwi 2016, 21:12

Tom ale parkingi objęte SPP, zgodnie z regulaminem, nie łapią się na konkurs.
olowpb

Postprzez olowpb » poniedziałek, 18 kwi 2016, 07:34

Jeszcze kilka pytań:

1. Czy każdy z parkingów ma mieć dwa POI: jeden w miejscu wjazdu a drugi "na środku" parkingu (zakładając, że jest tylko jeden wjazd na parking)?
2. Czy lokalizacja miejsca wjazdu na parking dotyczy tylko tych obszernych które mają wjazd w dwóch i więcej miejscach?
3. A jeśli parking ma np. dwa wjazdy od tej samej ulicy to też je zaznaczać / zgłaszać odrębnie czy w takim przypadku tylko "środek" parkingu?
olowpb

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 19 kwi 2016, 09:35

nocnyMarek napisał(a):Czy zatoczka na 3 miejsca postojowe oznakowana znakiem 'P' to już parking?

Nie, nie traktujemy tego jako osobne POI parkingu.

nocnyMarek napisał(a):A oznakowany kawałek chodnika z miejscem na 4 samochody?

Jw.

nocnyMarek napisał(a):https://goo.gl/maps/cQZSrMpEue42 - to już też jest konkursowy parking??

Jw.

nocnyMarek napisał(a):A przydomowy, nawet z miejscem dla inwalidów?

Jw.

nocnyMarek napisał(a):Tu widać 5 znaków: https://goo.gl/maps/BQ7CKwn1h2H2
To 5 parkingów, a może tylko 3?
(bo 2 znaki oznaczają miejsca postojowe dla niepełnosprawnych)

Prosimy o nie dodawanie parkingów wzdłuż ulic.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 19 kwi 2016, 09:43

olowpb napisał(a):Jakie jest prawidłowe zaznaczenie (TAK czy NIE) w polu "Wewnętrzny" przy parkingach centrów handlowych?

Prawidłowe oznaczenie takich parkingów to TAK w polu "Wewnętrzny"

olowpb napisał(a):Parkingi takie służą de facto klientom sklepów niemniej jeśli wjazdy do nich są swobodne (brak szlabanów czy innych urządzeń ograniczających wjazd) to parking jest ogólnodostępny i każdy może na niego wjechać i zaparkować.
Jak mam rozumieć definicję "parkingu wewnętrznego"?

"Parking wewnętrzny" traktujemy tutaj jako parking zabudowany.

olowpb napisał(a):I oczywiście przyłączam się do pytania kolegi nocnyMarek - czy urządzone miejsca postojowe wzdłuż drogi, oznaczone znakiem P-18, które nie są w SPP również mamy traktować jako parkingi konkursowe?

Nie, prosimy o nie zgłaszanie miejsc postojowych znajdujących się wzdłuż drogi.

olowpb napisał(a):I czy jak jest ogólnodostępny parking np. przy cmentarzu to mam mu wymyślać nazwę (np. Parking przy cmentarzu) czy nic nie wpisywać w nazwie POI?

W takim przypadku prosimy o wpisanie nazwy cmentarzu, np. "Parking Cmentarz Miłostowo".
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 19 kwi 2016, 09:52

Tom napisał(a):Chciałem dodać parking u mnie w mieście w strefie płatnego parkowania, był błąd więc później jeszcze raz spróbuje. Natomiast pytanie jak wpisać godziny takiego parkingu jeśli jest ogólnodostępny, ale w konkretny dzień czy godziny płatny.

Prosimy o nie dodawanie parkingów objętych strefą płatnego parkowania. Wyjątkiem są parkingi prywatne znajdujące się w strefie płatnego parkowania, ale objęte innymi opłatami.

Tom napisał(a):Czy wpisać pon-nd 24h i w dodatkowych informacjach podać godziny płatne itd. czy pon-pt - 8-18 co oznacza że wtedy jest płatny ?

W "Godziny otwarcia" prosimy wpisać godziny otwarcia parkingu, w informacjach dodatkowych prosimy o wpisanie godzin, w których parking jest płatny.
Lukasz NE
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności