Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Parkingowy POIedynek

Re: Parkingowy POIedynek

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 19 kwi 2016, 10:16

olowpb napisał(a):Jeszcze kilka pytań:

1. Czy każdy z parkingów ma mieć dwa POI: jeden w miejscu wjazdu a drugi "na środku" parkingu (zakładając, że jest tylko jeden wjazd na parking)?

Nie ma reguły, rozpatrujemy indywidualnie jaka sytuacja jest lepsza dla doprowadzenia do celu. Generalnie w przypadku parkingów zabudowanych prosimy dodawać tylko wjazdy - nazwa wjazdu parkingu powinna brzmieć np. Parking Galeria King Cross wjazd Łubieńskiej.

olowpb napisał(a):2. Czy lokalizacja miejsca wjazdu na parking dotyczy tylko tych obszernych które mają wjazd w dwóch i więcej miejscach?

Nie, bo niektóre parkingi mogłyby mieć nawet kilkanaście wjazdów. Dla obszernych powierzchniowo parkingów podajemy jego centrum najlepiej na drodze dwukierunkowej (chodzi o to, by trasa nie kluczyła za bardzo)

olowpb napisał(a):3. A jeśli parking ma np. dwa wjazdy od tej samej ulicy to też je zaznaczać / zgłaszać odrębnie czy w takim przypadku tylko "środek" parkingu?

Jeśli to parking zabudowany to tak, jeśli nie jest zabudowany to rozpatrujemy indywidualnie. Prawidłowe będzie zaznaczenie środka parkingu, a w przypadku gdyby w najbliższym otoczeniu tego zaznaczenia nie byłoby żadnej drogi parkingowej, to byłoby super, gdyby brak takiej drogi został niezależnie od konkursu zgłoszony przez http://traffic.naviexpert.pl.

W przypadku POI (a takim jest parking) NaviExpert prowadzi do najbliższej drogi. Jeśli środek parkingu jest położony bliżej innej ulicy niż ta którą się do tego parkingu dojeżdża, to doprowadzenie do parkingu nie będzie prawidłowe. W takim przypadku musimy dodać drogę.

i jeszcze jedna dodatkowa informacja:
Jeśli parking jest strzeżony to w nazwie prosimy o wpisanie "Parking strzeżony", pomimo że jest to także zaznaczane w charakterystyce parkingu.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Tom » środa, 20 kwi 2016, 01:05

Przy niektórych zgłoszeniach przydałaby się możliwość rysowania. Czasem trzeba postawić jedną czy dwie kreski- drogi przez środek parkingu strzeżonego albo kontury tego parkingu jeśli go nie ma na mapie :)
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez Michal1983 » środa, 20 kwi 2016, 04:33

Niekoniecznie powinno wystarczyć wskazanie miejsca, a drogi powinny być utworzone przez osoby tym się zajmujące.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Tom » środa, 20 kwi 2016, 06:44

Przez taki kawałek kreski nie zostało mi zaakceptowanych kilka zgłoszeń, pomimo tego że wjazd jest z głównej drogi i innej możliwości nie ma aby potem wyjechać. Np. ten parking przy cmentarzu. Takie odrzuty miałem głównie w mniejszych miejscowościach koło domu. Tak bym zrobił kreskę jedną czy dwie i potem czekał na weryfikacje.

https://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=5 ... i=68997273
a tu na satelicie dobrze widać parking.

https://goo.gl/maps/pzDUacc1Qqj

Chyba że powód odrzucenia był inny o którym nie wiem...
Tom

Postprzez olowpb » środa, 20 kwi 2016, 09:19

olowpb napisał(a):
Parkingi takie służą de facto klientom sklepów niemniej jeśli wjazdy do nich są swobodne (brak szlabanów czy innych urządzeń ograniczających wjazd) to parking jest ogólnodostępny i każdy może na niego wjechać i zaparkować.
Jak mam rozumieć definicję "parkingu wewnętrznego"?

"Parking wewnętrzny" traktujemy tutaj jako parking zabudowany.

Zabudowany czyli jaki? Chodzi o budynek parkingu czy jego urządzenie na terenie (plac utwardzony kostką / asfaltem) na poziomie "zero" / sklepu?

I jeszcze prosiłbym o wyjaśnienie dotyczące "Parking dla mieszkańców".
Czy mam zgłaszać urządzone, naziemne parkingi przy konkretnych blokach? Zazwyczaj służą one mieszkańcom danego bloku / wieżowca. Część z nich jest ogólnodostępna a część np. oznakowana znakiem B-1 z tabliczką "Nie dotyczy mieszkańców".
Czy takie parkingi też podlegają zgłoszeniom?

Czy w polu "Dodatkowe informacje" mogę dodawać link do lokalizacji parkingu tak aby osoba sprawdzająca miała łatwiejszą weryfikację?
olowpb

Telefon: SG A5

Postprzez Wilk108 » środa, 20 kwi 2016, 16:23

Kilka moich zgłoszeń zostało odrzuconych bez żadnej informacji o przyczynie (2478224215342356991, 8353570246265905435, 661327459292068651, 766697025079965658)
Dlaczego nie podacie przyczyny odrzucenia? Odrzucanie bez podania przyczyny to olewanie zgłaszających.

Dwa inne moje zgłoszenia zostały zdublowane - tuż obok pojawiły się parkingi z podobnym opisem (6149363499449096627, 762986382334768163).
Pojawił się także parking, który chciałem umieścić (2661327459292068651) ale został odrzucony - a ten który się pojawił jest po przeciwnej stronie ulicy niż w rzeczywistości.

Czy dbacie należycie o jakość? Ale może liczy się tylko ilość?
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Tom » czwartek, 21 kwi 2016, 08:20

Mam pytanie,
czy można zgłaszać parking strzeżony jeśli jest wydzielony z parkingu ogólnodostępnego ? W ogolę czy to ma sens według was ? Mi się zdaję że dobrze jakby kierowca wiedział że taki parking jest. Pod Multikinem i na M1 widziałem takie kawałki ogrodzone.
Tom

Postprzez Wilk108 » czwartek, 21 kwi 2016, 12:31

Dane jakie podajemy nie są rzetelnie sprawdzane. Wprowadziłem Parking Lidl jako dwa z punktami wjazdu od Halnej i Prasowej. Zgłoszenie wjazdu od Prasowej zostało odrzucone. A zgłoszenie od Halnej wprowadzone ale błędnie: w miejscu niewielkiego budynku:
Parking Lidl.JPG
Parking Lidl.JPG (28.52 KiB) Przeglądane 4027 razy

Chyba macie nieaktualne mapy. A można sprawdzić na konkurencyjnych mapach jak wygląda ten teren:
Lidl GM.JPG
Lidl GM.JPG (48.58 KiB) Przeglądane 4027 razy

Podejrzewam, że inne zgłoszenie o parkingu McDonald zostało odrzucone tylko dlatego, że na waszych mapach jeszcze nie ma budynku.
Potraktujcie więc te zgłoszenia też jako okazję do aktualizacji map. Jeżeli etyka zakazuje wam oglądania map konkurencji to napiszcie do zgłaszającego a nie odrzucacie bez podania powodu.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez olowpb » czwartek, 21 kwi 2016, 13:07

Wilk108 napisał(a):Podejrzewam, że inne zgłoszenie o parkingu McDonald zostało odrzucone tylko dlatego, że na waszych mapach jeszcze nie ma budynku.
Potraktujcie więc te zgłoszenia też jako okazję do aktualizacji map. Jeżeli etyka zakazuje wam oglądania map konkurencji to napiszcie do zgłaszającego a nie odrzucacie bez podania powodu.

Nie żebym się mądrzył ale w takim przypadku to najpierw zgłaszam uwagi do wyglądu mapy (zwykłe zgłoszenie nie objęte konkursem) a później dopiero zgłaszam Parking.
W uwagach pisze, że brak budynku czy drogi został zgłoszony odrębnym zgłoszeniem. Ewentualnie piszę numer tego pierwszego zgłoszenia.

Takich przypadków miałem już kilka, włącznie z brakującym budynkiem i układem drogowym i zgłoszenie parkingów w takich lokalizacjach przeszło bez problemów.

To zresztą jest logiczne bo trudno zgłosić parking pośrodku niczego. Trzeba przecież do niego dojechać.
Fakt, że jest trochę więcej roboty ale przynajmniej jest spora szansa, że takie zgłoszenie nie zostanie odrzucone.
No i mapy stają się dokładniejsze. :D
olowpb

Telefon: SG A5

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 21 kwi 2016, 13:12

Tom napisał(a):Przez taki kawałek kreski nie zostało mi zaakceptowanych kilka zgłoszeń, pomimo tego że wjazd jest z głównej drogi i innej możliwości nie ma aby potem wyjechać. Np. ten parking przy cmentarzu. Takie odrzuty miałem głównie w mniejszych miejscowościach koło domu. Tak bym zrobił kreskę jedną czy dwie i potem czekał na weryfikacje.

https://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=5 ... i=68997273
a tu na satelicie dobrze widać parking.

https://goo.gl/maps/pzDUacc1Qqj

Chyba że powód odrzucenia był inny o którym nie wiem...

Tom, nasz dział map przyznaje punkty wyłącznie za miejskie parkingi.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności