Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Parkingowy POIedynek

Re: Parkingowy POIedynek

Postprzez olowpb » piątek, 20 maja 2016, 20:18

Cześć.
Niewątpliwie zabawa była przednia, zwłaszcza jak zgłoszenia były rozpatrywane w ciągu kilku godzin i pozycja zmieniała się z godziny na godzinę.
Był moment, że nawet byłem na 2 pozycji ale później TomekW a następnie maccio zaszaleli i odskoczyli reszcie. Notabene chciałbym z ciekawości wiedzieć w jakim rejonie Polski lub w jakim mieście maccio tak bardzo rozbudował bazę parkingową. :D
Tak więc brawa dla NE za konkurs i wielkie gratulacje dla maccio.

Niemniej podzielam zdanie poprzedników, że w przyszłości organizując podobny konkurs należałoby dopracować kilka rzeczy.

Po pierwsze: w informacji zwrotnej brakowało powodu odrzucenia.
Nie mówię, że za każdym razem indywidualnie osoba sprawdzająca zgłoszenia miałaby coś pisać. Wystarczyłoby na przykład 3 standardowe odpowiedzi w postaci: -zdublowane zgłoszenie -nie nadaje się -inne lub coś podobnego. Nie ma nic bardziej wkurzającego jak niewiedza.
Poza tym - o czym przekonałem się osobiście - osoby sprawdzające nie są nieomylne i w moim przypadku zdarzyło się, że tzw. modelowe zgłoszenie ze zdjęciem zostało odrzucone. Dopiero po interwencji na PW okazało się, że to błąd osoby sprawdzającej z NE. Wiadomo, zdarzyć się może aczkolwiek zawsze pozostaje to "ale".
Albo że dziwnym trafem parking miałby być już wcześniej zgłoszony ale POI otrzymało moje zdjęcie choć nie edytowałem parkingu a go dodałem jako nowy. Nawet miejsce wjazdu było to samo.
Aż taki zbieg okoliczności?

Druga sprawa: jakość sprawdzania zgłoszeń.
Miałem przypadek że parking w mieście A miał opis z miasta B choć nie leżał na granicy tych miast. Albo że w przypadku parkingów "pod dachem" maksymalna wysokość była z kosmosu, np. 20 m zamiast 2,0 m czy też 33 m zamiast 3,3 m. Inny przykład to zdublowane parkingi obok siebie. I to w sytuacji gdzie parking nie był zbyt duży tak że konieczne byłoby oznaczanie go w dwóch miejscach.
Ciekawi mnie też sposób przyznawania punktacji. Nie ukrywam, że parkingów przy biedronkach zgłosiłem sporo. I zgłoszenia te obejmowały te same informacje o danym parkingu. A jednak za te zgłoszenia dostawałem od 10 do 13 punktów choć każde z nich miało ten sam zestaw informacji.

Nie za bardzo też rozumiem idee parkingów "dla pracowników" czy "dla mieszkańców". Z dyskusji jaka była w trakcie konkursu wynikało, że ma on na celu rozbudowanie ogólnodostępnej bazy parkingów które m.in. nie należą do SPP tak aby móc swobodnie zaparkować. Zatem jak to się ma do powyższych opisów parkingów?

Wkurzające też było to, że część zgłoszonych i pojawiających się parkingów była niejako "po środku niczego". Czyli ktoś kto zgłaszał nie zadbał o uzupełnienie układu drogowego dla danego parkingu. Osoba sprawdzająca też nie starała się raczej aby uzupełnić mapę w tym względzie.

Osobiście nie przypadła mi też gradacja nagród, zwłaszcza na tych dalszych miejscach. Przecież roczny abonament na NE jest więcej wart niż bon 50zł na paliwo.
Wystarczyło zgłosić dwa parkingi z podstawowymi informacjami i już miało się zapewniony abo NE na rok.

To na tyle mojego elaboratu.

I tak było fajnie po mimo wpadki z brakiem możliwości zalogowania się na konto przez ponad 3 dni.
olowpb
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG A5

Postprzez Tom » piątek, 20 maja 2016, 22:25

Z parkingami marketów to widziałem też chyba taki myk że ktoś wpisywał stronę http://www.lidl.pl albo telefon na infolinie marketu.

olowpb sądząc po lokalizacji chyba wiem o jakich miejscach czasami piszesz. Mi np. raz się trafiło parking już w Dąbrowie wpisać jako Sosnowiec ale później to poprawiłem. Zresztą tak jest w aglomeracji że zaraz inne miasto :D

Co do użytkownika maccio to pierw dogonił a potem odskoczył jak z rakiety :D, mi już później brakowało pomysłu co zgłaszać i czasu aby to robić, szczególnie że większość rzeczy widziałem jako dodaną.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez Wilk108 » poniedziałek, 23 maja 2016, 17:07

Niektóre zgłoszenia były odrzucane bezpodstawnie. I nie wiadomo od czego to zależało. Kilka odrzuconych wprowadziłem ponownie - i weszły. Zapewne sprawdzający korzystał z Google map i jeszcze ich tam nie ma. Kuriozalny przykład: parking koło przystanku kolejki SKM Warszawa Międzylesie. Zaakceptowano moje 3-cie zgłoszenie a teraz widzę, że lokalizacja została przeniesiona na inny parking odległy o 200m a co gorsze - po drugiej stronie torów kolejowych. Czyli, z powodu remontów przejazdu kolejowego, trasa 4km.
Parking Międzylesie.JPG
Parking Międzylesie.JPG (70.85 KiB) Przeglądane 4611 razy

Parking jest miedzy torami i ulicą Patriotów. W GM mają nieaktualnie fotki z zadrzewionym terenem
http://wawalove.pl/Nowe-parkingi-przy-P ... awek-a4827
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez mlody911 » środa, 25 maja 2016, 16:08

A ile łącznie dodaliśmy parkingów?
mlody911

Telefon: S7

Postprzez Michal1983 » czwartek, 26 maja 2016, 05:10

Kolejny tydzień majówkowy i nagrody dojdą pewnie dopiero w czerwcu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 30 maja 2016, 12:24

mlody911 napisał(a):A ile łącznie dodaliśmy parkingów?

Dokładnie 5099 POI parkingów zostało dodanych na mapie dzięki Waszym zgłoszeniom :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 30 maja 2016, 12:28

Michal1983 napisał(a):Kolejny tydzień majówkowy i nagrody dojdą pewnie dopiero w czerwcu.

Michał, nagrody właśnie pakujemy i w tygodniu powinny trafić do laureatów :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 30 maja 2016, 21:03

A ja czekam w pogotowiu już dłuższy czas.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Tom » wtorek, 31 maja 2016, 10:30

Do mnie właśnie dotarła więc się doczekasz :)
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez olowpb » środa, 1 cze 2016, 19:50

Do mnie też dotarły.
Fajna ta gra - dzieciakom bardzo się spodobała.

A te vouchery to na obojętnie jakiej stacji shella można zrealizować?
olowpb

Telefon: SG A5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności