Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[iOS] NaviExpert 3.0

[iOS] NaviExpert 3.0

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 18 kwi 2016, 09:57

Cześć!

Aktualizacja NaviExpert do wersji 3.0 właśnie pojawiła się w App Store :)

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim nowy interfejs, szybszy i prostszy w użyciu.

A co ponadto?

- uzupełniliśmy opis trasy o koszt bramek na drogach płatnych,
- skróciliśmy akcję wyszukiwania punktu - w trakcie wpisywania tekstu, na liście od razu pojawiają się wyniki,
- poprawiliśmy czytelność Asystenta Pasa Ruchu,
- powiększyliśmy menu zgłoszeń ostrzeżeń CB,
- dodaliśmy możliwość szybkiego zakończenia nawigacji z głównego ekranu,
- poprawiliśmy błąd związany z odzyskiwaniem usług z iCloud oraz kilka innych.

Zachęcamy do aktualizacji >>> https://itunes.apple.com/pl/app/naviexp ... 17224?mt=8
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: [iOS] NaviExpert 3.0

Postprzez Qbek » poniedziałek, 18 kwi 2016, 10:00

Czekam na takie zmiany w wersji dla Andka.

from TT
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Sonorov » niedziela, 24 kwi 2016, 10:51

Krótkie wrażenia z trasy zrobionej z tą wersją NE:

Na wstępie, informacyjnie: używam iPhone 6+, być może wysoka rozdzielczość ekranu ma coś wspólnego z większością problemów z reakcją przycisków.

- przyciski ekranowe bardzo słabo reagują, trudno w nie trafić. Są dla tego modelu telefonu zdecydowanie zbyt małe.
- przyciski potwierdzające zdarzenie na drodze NIE REAGUJĄ POPRAWNIE - potwierdzenie radaru lub patrolu powodowało cztery na pięć razy reakcję mapy POD przyciskiem, a nie przycisku, mimo dotknięcia w obszarze przycisku oczywiście.
- po takim zmniejszeniu mapy przy próbie potwierdzenia zdarzenia bardzo utrudniony w czasie jazdy był powrót do powiększenia umożliwiającego nawigację. Przyciski - zgadnijcie - nie reagowały poprawnie. Chyba nie muszę wspominać, że próby przeklikiwania się przez program w czasie jazdy nie należą do zbyt bezpiecznych? Zgłaszanie sytuacji przez CB było praktycznie niemożliwe - sami spróbujcie trafić w tak reagujący przycisk CB. A patroli było sporo i było w sumie co zgłaszać.
- wygląd aplikacji nie zgadza się zupełnie z wyglądem systemu iOS - obsługa jest niewygodna i nieergonomiczna. Dlaczego wypuszczacie zupełnie odświeżoną wizualnie wersję nie trzymając się żadnych wytycznych Apple pozostaje waszą słodką tajemnicą. Ale sensu w tym brak.
- czułość algorytmów tworzących trasę jest czasami bardzo dziwna - omijanie korka w Komornikach pod Poznaniem inną zakorkowaną drogą wydaje mi się średnio sensowne, podobnie jak przejazd przez centrum Wrześni w sytuacji gdy jest niezakorkowana obwodnica. Trasa oczywiście „rekomendowana”, choć z wyłączeniem odcinków płatnych.

Szczerze mówiąc poza głosem Wiedźmina niewiele jest w tej chwili rzeczy w NaviExpercie które zachęcałyby mnie do przedłużenia subskrypcji w lipcu.
Sonorov

Telefon: iPhone 6+

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 26 kwi 2016, 14:06

Nad przyciskami i problem z potwierdzeniem pracujemy.

Co do tras poproszę o dokładne przykłady kiedy i gdzie tak się wydarzyło. Prześlij mi proszę w PW również swój numer ID z aplikacji byśmy mogli to zweryfikować.

Ergonomia i obsługa aplikacji - czy mógłbyś napisać co według Ciebie moglibyśmy zmienić w tej kwestii? Postaramy się poprawić.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Sonorov » wtorek, 26 kwi 2016, 14:29

Szczegóły trasy i ID wysłałem w PW.

Pisząc o ergonomii miałem na myśli głównie miniaturowe i nieużywalne przyciski - można się nimi bawić na postoju, w trasie nie sposób w nie trafić, zwłaszcza gdy nie reagują poprawnie. Co do wyglądu aplikacji - zrezygnujcie z czerwonego koloru, zmniejszcie oznaczenia trafficu na trasie bo momentami ciężko zobaczyć wytyczona trasę przed sobą i najlepiej upodobnijcie GUI do Apple Maps/Google Maps z potrzebnymi modyfikacjami.
Sonorov

Postprzez Lukasz NE » środa, 27 kwi 2016, 11:58

Sonorov napisał(a):Szczegóły trasy i ID wysłałem w PW.

Wysłałeś je do mnie? Niestety żadna wiadomość od Ciebie nie przyszła :(
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Sonorov » środa, 27 kwi 2016, 12:01

Zniknęło :/ Napiszę jeszcze raz :)

Póżniej: OK, nie wiem co to było, ale poszło.
Ostatnio edytowano środa, 27 kwi 2016, 12:08 przez Sonorov, łącznie edytowano 1 raz
Sonorov

Postprzez Sonorov » środa, 27 kwi 2016, 12:06

Nie mogę wysłać, „wybrani użytkownicy nie istnieją”...
Sonorov

Postprzez Lukasz NE » środa, 27 kwi 2016, 12:11

Wiadomość już dotarła, dzięki :)
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Sonorov » czwartek, 5 maja 2016, 20:43

Kolejne problemy z trasami i działaniem trafficu, które kosztowały mnie ekstra pół godziny w korku spowodowanym przez wypadek (szczegóły w PW). Dodatkowo ostatnie 20km trasy nawigacja zerwała łączność i nie była w stanie ani razu pobrać mapy - trasa była wyznaczona przez kwadraty wskazujące na brak danych, a zjazd z wyznaczonej trasy nie został oczywiście przeliczony.
Sonorov

Powrót do Wersje NaviExpert