Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviEpxert i Apple CarPlay

Re: NaviEpxert i Apple CarPlay

Postprzez paulkr » piątek, 16 lis 2018, 00:45

macfan-pl napisał(a):A nie prościej kupić samochód z navi wbudowaną?
Wbudowanym nawigacjom daleko do tego co może oferować telefon.

W obecnym rozdaniu wygrywa automapa i... Apple.
paulkr
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Patafil » wtorek, 11 gru 2018, 13:32

Automapa na CarPlay działa raczej kiepsko.
Z rozmowy tel. z pomocą Naviexpert dowiedziałem się że w styczniu rozpoczną prace nad dodaniem CarPlay ale nie ma planowanego terminu opublikowania takiej aktualizacji.
Patafil

Telefon: iPhone 6+

Postprzez domel » czwartek, 2 maja 2019, 22:15

Od niedawna Naviexpert jest już dostępny na Apple Carplay. Mam parę zastrzeń odnośnie czytelności (wielkość czcionek, wielkość ikony- strzałki) itp. Ale główny problem, którego na razie nie rozgryzłem- jak zrobić żeby w tle grało radio a na czas komunikatów wyciszało się radio i potem dalej działało. Mapy google tak działają natomiast NE u mnie wycisza całkowicie radio i albo nawigacja albo radio.
domel
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez pszema » piątek, 3 maja 2019, 09:16

domel napisał(a):Od niedawna Naviexpert jest już dostępny na Apple Carplay. Mam parę zastrzeń odnośnie czytelności (wielkość czcionek, wielkość ikony- strzałki) itp. Ale główny problem, którego na razie nie rozgryzłem- jak zrobić żeby w tle grało radio a na czas komunikatów wyciszało się radio i potem dalej działało. Mapy google tak działają natomiast NE u mnie wycisza całkowicie radio i albo nawigacja albo radio.

W jednym temacie już pisałem o małych czcionkach w tabletach i niedawno w radiu samochodowym. Temat z tabletu ma ponad 1,5 roku.
Natomiast z dźwiękiem jest to samo w radiach samochodowych android. Google Maps działa normalnie (wycisza na chwilę piosenki, po czym grają dalej), a w NE zatrzymuje muzykę, czy radio. Jak narazie jedyny sposób jaki znalazłem żeby nie wyłączało muzyki to wyłączenie komunikatów dźwiękowych w nawigacji. Ale to nie rozwiązuje problemu, bo nie ma ostrzeżeń dźwiękowych i trzeba co chwilę zerkać na ekran ( a w miniaturce chyba w ogóle się ostrzeżenia nie pojawiają).
pszema

Telefon: LG Q6

Postprzez domel » piątek, 3 maja 2019, 13:32

Ja miałem okazję testować Apple Carplay w Karoqu to z kolei miałem wrażenie że czcionki i strzałka są za duże :) Albo mogłyby się zmniejszać po zmniejszeniu zoomu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez Lukasz2891 » czwartek, 4 lip 2019, 23:20

W pewnym momencie głos przycichł i już nigdy nie wstał. Tylko radio przyciszało się na czas komunikatów, których nie było i
tak słychać (najnowsza wersja iOS). Poza tym nie widziałem nigdzie info o „kolejnym punkcie na szlaku”. Ogólnie jednak jest to używalne.

Aha, cały czas był w trybie nocnym, nie wiedzieć czemu.
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez Lukasz2891 » sobota, 6 lip 2019, 23:27

Lukasz2891 napisał(a):W pewnym momencie głos przycichł i już nigdy nie wstał. Tylko radio przyciszało się na czas komunikatów, których nie było i
tak słychać (najnowsza wersja iOS). Poza tym nie widziałem nigdzie info o „kolejnym punkcie na szlaku”. Ogólnie jednak jest to używalne.

Aha, cały czas był w trybie nocnym, nie wiedzieć czemu.

Pomaga guzik home (na wyświetlaczu samochodu) i ponowny powrot apki z backgroundu.
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Poprzednia strona

Powrót do Strefa początkujących