Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviEpxert i Apple CarPlay

Re: NaviEpxert i Apple CarPlay

Postprzez Szymon NE » piątek, 7 lut 2020, 14:29

Pierwsza kwestia - niestety nie mamy dostępu do AA, wyłącznie aplikacje Googlowskie są tam dostępne i inni producenci nie mogą tworzyć pod ten interfejs. Google, jako twórca systemu, ma zdecydowanie monopol w tym zakresie i z pewnością może dowolnie modyfikować rozwiązania w swoich aplikacjach na swoim systemie.

Druga sprawa - wyszukiwanie punktów wzdłuż trasy na CarPlay jest jak najbardziej w planach - będziemy to wprowadzać ale nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie.

Dziękujemy bardzo za każdą uwagę, z pewnością będziemy je rozważać.
Szymon NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez pab567 » piątek, 7 lut 2020, 17:11

Zmieniłem Samsunga na iPhone'a specjalnie żeby mieć na ekranie radia w samochodzie NE. I mam takie ambiwalentne odczucia - z jednej strony cieszę się, że nareszcie nie muszę używać Map Google, z drugiej brakuje mi wielu funkcji znanych z wersji na Androida, przede wszystkim wyświetlania aktualnej i prędkości i informowania o przekroczeniu prędkości dozwolonej o zaprogramowaną wcześniej wartość.
pab567
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez koras1916 » środa, 12 lut 2020, 11:38

Cześć, po ładnych paru latach wróciłem do Naviexpert. Głównym powodem była moja przesiadka na iOS i dostępność w CarPlay. Do tej pory używałem Androida, a tam wiadomo, że w AA Naviexperta nie ma i nie będzie w najbliższej przyszłości. Ale do rzeczy. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak ulicy przy której mieszkam od dwóch lat... zawsze miałem mapy NE za jedne z najlepszych i najbardziej aktualnych, a tu tak niespodzianka. Brakuje co prawda kilkuset metrowego odcinka, no ale w zasadzie na wszystkich innych nawigacjach on jest. Z tym jednak da się żyć, gorzej z całą resztą. Mianowicie - sam wygląd aplikacji nic się nie zmienił przez te wszystkie lata, inaczej mówiąc jest brzydki i nie pasujący do dzisiejszych czasów. To też jednak nie jest najgorsze. Najgorsze jest samo działanie aplikacji, tzn brak możliwości wybierania głosowego adresu, brak możliwości dodania punku pośredniego, brak szybkiego podglądu całej trasy i co najgorsze częste zawieszanie się. Co do wyglądu niezrozumiałe jest też dla mnie dlaczego strzałka nie jest przesunięta w prawą stronę, tak aby lepiej było widać trasę. W tej chwili jest zasłonięta przez wskaźniki czasowe i wskazówki dojazdu. Dla przykładu wklejam jak to wygląda u konkurencji. Post ten piszę po dosłowni kilku dniach korzystania i być może błędy o których wyżej napisałem wynikają z mojej niewiedzy. Tak czy siak, poczekam do końca okresu testowego i na razie odpuszczę sobie NE. Na pocieszenie napisze, że polska konkurencja na literkę Y, działa jeszcze gorzej ;)
Załączniki
strzałka.jpg
strzałka.jpg (152.4 KiB) Przeglądane 475 razy
koras1916

Telefon: xperia Z, Lumia 930

Postprzez Szymon NE » środa, 12 lut 2020, 14:28

koras1916 napisał(a):Brakuje co prawda kilkuset metrowego odcinka, no ale w zasadzie na wszystkich innych nawigacjach on jest.

Przepraszamy za to niedopatrzenie, jeśli podasz nam lokalizację wspomnianego odcinka, dodamy go do mapy.

Dziękujemy za każdą przekazaną uwagę. Rozwój NaviExperta (i na iPhone i na CarPlay) cały czas postępuje i staramy się usprawniać jego działanie z każdą kolejną aktualizacją. Mamy też na uwadze kwestie, o których mówisz.
Najbliższa aktualizacja zawiera poprawki zarówno w zakresie zawieszania się aplikacji, jak i w innych, związanych ze stabilnością działania, sprawach. Mamy nadzieję, że odczuwalnie poprawi to komfort korzystania z nawigacji.
Szymon NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

NaviEpxert i Apple CarPlay

Postprzez koras1916 » czwartek, 13 lut 2020, 20:30

Dzisiaj przez prawie dwie godziny aplikacja na carplay działała bardzo dobrze. Nie wiem tylko dlaczego za każdym razem jak włączę NE to jest tryb nocny.

Szkoda, że w dalszym ciągu strzałka jest bardziej z lewej strony.

Obrazek

Co do braku ulicy to w wolnej chwili podeślę. Testuję dalej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
koras1916

Postprzez pawelll » poniedziałek, 17 lut 2020, 10:16

Ja dla celów testowych zainstalowałem na próbę AutoMapę i TomToma.
AM ma dostępnych trochę więcej funkcji w czasie jazdy (np. wyszukiwanie) ale też widać, że w stosunku do standardowej wersji jest sporo ograniczeń.
Nieźle wygląda TomTom (nawet jest możliwość podglądu całej trasy :)).

Ale generalnie widać, że wszystkie te nawigacje pod CP mają moim zdaniem podcięte skrzydła. Nie wiem na ile wynika to z ograniczeń narzuconych przez Apple a na ile z "lenistwa" producentów.
Przez kilka lat używania głównie GoogleMaps na AA przyzwyczaiłem się do łatwego podglądu tras, wyszukiwania alternatyw, małej skali mapy przy jeździe bez manewrów (i oczywiście zwiększaniu przy manewrach), wyszukiwania głosowego itp.
Tego wszystkiego póki co brakuje pod CP.
pawelll

Postprzez koras1916 » poniedziałek, 17 lut 2020, 10:22

TomTom jest jak dla mnie najładniejszą nawigacją na CP, szczególnie w miastach gdzie budynki są w 3d (przynajmniej w Warszawie). Co do GM to działają bardzo dobrze, jest podgląd alternatywnych tras, jest wybieranie głosowe, co oznacza że da się. Dlatego trzymam kciuki za NE i mam nadzieję, że niedługo nawigacja pod CP będzie nadawała się codziennego użytkowania. Póki co jest mocno średnio.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
koras1916

Postprzez StormChaser » poniedziałek, 17 lut 2020, 10:57

Testuję od około tygodnia, o ile z okrojeniem funkcji na ekranie samochodu jakoś daję radę żyć o tyle nie wiem dlaczego gdy trasa się kończy i potwierdzam ten koniec na ekranie, trasa znika ale NE działa dalej. Po ponownym kliknięcie już na telefonie biały ekran, który po dłuższym czasie i ponownym uruchomieniu NE informuje mnie o przeliczaniu trasy. Czasem dopiero restart telefonu umożliwia ponowne uruchomienie NE.
StormChaser
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LGE Nexus 5X

Postprzez pab567 » piątek, 21 lut 2020, 14:53

Przez ostatni tydzień przejechałem ponad tysiąc km z NE pod CP i niestety potwierdzam wskazywane przez innych braki, przede wszystkim brak możliwości wybierania głosowego adresu, brak możliwości dodania punku pośredniego, brak szybkiego podglądu całej trasy i częste zawieszanie się. Będąc już na miejscu (Gdańsk) było mi zdecydowanie wygodniej korzystać z Map Google'a dzięki ich wybieraniu głosowemu - to chyba kluczowa jak dla mnie z brakujących funkcji.
pab567

Poprzednia strona

Powrót do Strefa początkujących