Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

10.4.89

Re: 10.4.89

Postprzez Jacek_J » piątek, 17 mar 2017, 20:00

Lukasz NE napisał(a):
Jacku, niestety wygląda to na nieoryginalny soft, którego nie wspieramy. Rozwiązaniem problemu będzie przywrócenie w telefonie oryginalnej wersji oprogramowania.

Przepraszam, poprzednio pisałem z Taptalka i trochę nieładnie cytowanie mi wyszło.

Ale wracając do meritum problemu: moje oprogramowanie jest jak najbardziej oficjalne i pochodzi z automatycznego update'u (telefon nigdy nie był rootowany ani "ręcznie" flashowany).

Build: MMB29K.G800FXXU1CQA1
czyli: G800FXXU1CQA1

Listę oficjalnych wersji androida dla mojego telefonu można znaleźć na także stronach np.:
https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G800F/
http://samsung-updates.com/device/?id=SM-G800F

i na obu tych strona znajduje się moja wersja G800FXXU1CQA1, z resztą, ta wersja została wypuszczona dla wielu krajów, nie tylko dla Polski.

Co do mojego problemu z ucinaniem początku komunikatów, to próbowałem (i nie pomogło):
- zmienić głos lektora
- wyłączyć oszczędzanie energii dla NaviExperta (w Smart Menagerze)
- wyłączyć i włączyć telefon

Czasami ucina "z" z wyrazu "za" a czasami ucina "skrę" z wyrazu "skręć" - szczególnie jeśli jest to pierwszy komunikat po włączeniu NaviExperta.

Ważne: na wersji Androida 5.11 - nie było tego problemu.

Mam nadzieję, że moje informacje okażą się przydatne w zdiagnozowaniu problemu.

Pozdrawiam

Jacek
Jacek_J
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Jacek... » poniedziałek, 20 mar 2017, 16:52

Uzupełniając: komunikaty w nawigacji Google i Navigator działają bez problemu. Tylko NaviExpert ucina początki słów.
Jacek...

Postprzez borek » czwartek, 23 mar 2017, 12:42

Lukasz NE napisał(a):
borek napisał(a):Mam problem z urywanymi komunikatami nawigacyjnymi.

Telefon Samsung G S7, Android 7.0. Aplikacja pobrana z Google Play. Po zainstalowaniu aktualizacji do android 7 zaczęły się problemy z urywaniem się końcówek komunikatów nawigacyjnych. Nie zawsze, ale dosyć często się zdarza, że końcówki komunikatów są urywane.

Sprawdzaliśmy to na tym samym telefonie z Androidem 7.0 na wersji G935FXXU1DQB1 i nie odnotowaliśmy podobnego zachowania. Czy mógłbyś podać numer wersji systemu Android w Twoim urządzeniu?

Ja mam wersję nr: G930FXXU1DQB3

Dodam jeszcze, że najczęściej ucina końcówki przy komunikatach podwójnych, czyli gdy dwa manewry następują w niedługim odstępie czasu po sobie, a nawigacja pokazuje oba manewry jeden pod drugim.
borek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S7

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert