Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

10.4.102 (m)

10.4.102 (m)

Postprzez sztaba » wtorek, 25 kwi 2017, 21:48

10.4.102 (m)Obrazek

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Re: 10.4.102 (m)

Postprzez Jacek_J » środa, 26 kwi 2017, 08:45

Jest co raz "lepiej" - teraz, to już muszę jeździć bez głosów, bo zamiast "Za 500 metrów skręć w lewo" mam po prostu "skręć w lewo" - fajnie nie?
Inne nawigacje na moim telefonie nie mają tego problemu.
Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji? Bo wolę mieć "500 metrów skręć w lewo" - tego brakującego "Za" jakoś się domyślę.

Telefon: Samsung S5 mini (SM-G800F), Android 6.0.1 - oryginalny, oficjalny
G800FXXU1CQA1
Jacek_J

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 27 kwi 2017, 12:55

Jacek_J napisał(a):Jest co raz "lepiej" - teraz, to już muszę jeździć bez głosów, bo zamiast "Za 500 metrów skręć w lewo" mam po prostu "skręć w lewo" - fajnie nie?
Inne nawigacje na moim telefonie nie mają tego problemu.
Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji? Bo wolę mieć "500 metrów skręć w lewo" - tego brakującego "Za" jakoś się domyślę.

Telefon: Samsung S5 mini (SM-G800F), Android 6.0.1 - oryginalny, oficjalny
G800FXXU1CQA1

Jacku, podaj mi proszę w prywatnej wiadomości swój identyfikator NaviExpert. Znajdziesz go w menu O aplikacji -> O programie. Sprawdzimy co jest grane i czemu nie gra jak powinno...
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Jacek_J » czwartek, 27 kwi 2017, 13:18

Ok, wczoraj wracałem z pracy ale wcześniej zmieniłem głos na inny i jest o wiele lepiej - prawie nie obcina komunikatów - czasami zdarza się, że "zjada" pierwsza literkę - np. zamiast "Za 500 metrów..." mówi "a 500 metrów...".
Tak, że gratuluję - duża poprawa. :D
Szkoda tylko, że przy instalacji nowej wersji nie zostały przeładowane/odświeżone głosy - pewnie nie byłoby tego problemu z pierwszego mojego postu (a trudno wymagać od użytkownika aby domyślił się, że ma coś extra zrobić aby apka działała poprawnie).
Jacek_J

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 27 kwi 2017, 14:17

Jacek_J napisał(a):Ok, wczoraj wracałem z pracy ale wcześniej zmieniłem głos na inny i jest o wiele lepiej - prawie nie obcina komunikatów - czasami zdarza się, że "zjada" pierwsza literkę - np. zamiast "Za 500 metrów..." mówi "a 500 metrów...".

Jacek, a jaki głos wybrałeś? Czy ten problem występuje zawsze, czy tylko gdy masz podłączony zestaw Bluetooth? Sprawdź proszę również czy w menu aplikacji wchodząc w Ustawienia -> Dźwięk, masz zaznaczoną opcję Zestaw głośnomówiący. Jeżeli nie zaznacz ją proszę i sprawdź czy komunikaty odtwarzają się poprawnie.

PS Podaj proszę swój numer ID z aplikacji.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Jacek_J » piątek, 28 kwi 2017, 14:27

Domyślnie mam głos "Elżbieta", zmieniłem wtedy na "Urszulę" i pomogło, teraz znów mam Elżbietę i jest w miarę OK - czasami "zjada" pierwszą literkę w komunikacie
Nie używam zestawu głośnomówiącego, bo nawet go nie mam.
Czy wobec tego mam sprawdzić tą opcję "Zestaw głośnomówiący" - bo mam ją wyłączoną?

Być może (ale jeszcze muszę to dokładnie sprawdzić), że NE gryzie się z ACR (oprogramowanie do nagrywania rozmów).
Ale na Androidzie 5.11 nie było tego problemu, no i inne nawigacje też nie mają problemu z odtwarzaniem komunikatów głosowych (a ACR używam od lat).

PS. Id NE zaraz wyślę na priv
Jacek_J

Postprzez Jacek_J » piątek, 28 kwi 2017, 17:52

Zweryfikowałem czy NE gryzie się z ACR - na 99% nie - po wyłączeniu ACR nadal w NE, raz na kilka komunikatów, zjadane są ich początki (ale na szczęście tylko pierwsze litery).
Jacek_J

Postprzez Michal1983 » sobota, 29 kwi 2017, 04:41

Pojeździłem trochę w trybie HUD. Ilekroć przekraczałem prędkość i wartość zmieniała kolor na czerwony jej odbicie było mało czytelne. Lepszy byłby jakiś inny sposób sygnalizacji przekroczenia prędkości. Może czerwony prostokąt z białymi cyframi.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez userqwerty » wtorek, 16 maja 2017, 23:02

Piszę w temacie urywania komunikatów.
Nie wiem czy ktoś to już zauważył. Do czasu kiedy używałem nawigacji solo, bez podłączania przez bt do samochodu wszystko było ok. Ale jak tylko podłączyłem telefon do samochodu nagle zaczęło urywać komunikaty. Czasem słowo, czasem dwa a czasem wcale. Reguły brak. Po odłączeniu telefonu wszystko wróciło do normy. Odechciało mi się parowania telefonu z samochodem ;)
userqwerty

Telefon: Samsung Galaxy A3 (2017)

Postprzez pszema » środa, 17 maja 2017, 18:50

userqwerty daj głośniej i zobacz czy nie wycisza pojedynczych komunikatów. Ja tak mam w tablecie i przeważnie jest to komunikat "za 100m". Wszytko inne głośno, a ten jeden ledwie słyszalny nie wiem dlaczego.
pszema

Telefon: SE SATIO, SONY XPERIA V

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert