Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja BETA 10.4.110

Re: Nowa wersja BETA 10.4.110

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 29 maja 2017, 05:13

Jeszcze jakby w tych okienkach przy trasach alternatywnych podana była różnica w ilości litrów, które się spali na tej trasie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 29 maja 2017, 07:05

algi napisał(a):
andrus75 napisał(a):Rozwiązanie fajne. Bardzo fajnie to wygląda. Powiedzcie mi czy wcześniej też tak było, bo nie zwróciłem uwagi. Wciskam wyszukiwanie głosowe i wyskakuje mi po angielsku "speak now". Jeśli nic nie powiem wyskakuje już po polsku "nie zrozumiałem.....". Niby nic ale nie pamiętam czy zawsze tak było. Pzdr

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

U mnie tak samo a do tego bardzo szybko twierdzi że nie rozumie. Nie mam czasu aby podyktować gdzie chcę jechać. Ścigam się aby dwa wyrazy wcisnąć w okienko czasowe

To jest googlowe okienko, my przejmujemy dopiero jak google odczyta tekst i pojawia się lista z punktami. Przykro mi, ale na to nic nie poradzimy.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez andrus75 » poniedziałek, 29 maja 2017, 07:09

U mnie już ok. W ustawieniach Androida ustawiłem polski i wyłączyłem alternatywny angielski. Nie od razu ale już teraz mam wszystko po polsku. Pzdr

andrus75

Postprzez lukasz » poniedziałek, 29 maja 2017, 09:32

Na podglądzie trasy (podczas nawigacji) warto by było dołożyć ostrzeżenia na trasach alternatywnych - głównie chodzi o wypadek.
Ja chciałbym jeszcze widzieć ile faktycznie czasu oszczędzam jadąc z NE - czyli w propozycjach tras alternatywnych (trasa np.Głównymi lub lepiej - ta co zwykle jest wyliczana).
Jeżeli jeżdżę do pracy 4 dni tą samą trasą - a w piątek na tej trasie jest korek - dobrze by było gdybym widział tą trasę jak alternatywną - dłuższą (której nie wybiorę), ale alternatywną. Jeszcze raz: Chcę jako alternatywę trasę która jest typowa - nie ważne że jedzie się nią dużo dłużej. W takiej sytuacji wiem, że trzeba kombinować i jechać innymi trasami...
Przykład: 2017-05-29 ok.20:15 obwodnica Radzymina kier.Warszawa. W propozycjach cały czas była trasa obwodnicą - SUPER (zaczęło się od +3min koło Wyszkowa, a jak dojechałem do zjazdu już +10min obwodnicą). Mając taką informację wiem że jazda przez miasto -> to co proponował NE ma sens i nie muszę już nawet przeglądać mapy czy jest tam korek czy nie.
Mam nadzieje że to w miarę zrozumiałe..
Domyślam się że trasy alternatywne to ciężki temat - ale i tak nieźle sobie poradziliście.
lukasz
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Mi5

Postprzez sorier » poniedziałek, 29 maja 2017, 13:20

Sytuacja z wczoraj:
Jadę trasą domyślną (w tym przypadku była to "ekonomiczna"). Przy drodze jest stacja paliw na którą wjeżdżam, ale wjazd do tej stacji prowadzi po jednej z dróg "alternatywnych" (stacja stoi przy skrzyżowaniu). Nawigacja uznaje, że wybrałem trasę "alternatywną". Efekt jest taki, że po wyjechaniu ze stacji i powrocie na trasę "ekonomiczną", nawigacja usilnie stara sie mnie naprowadzić na trasę "alternatywną" (zawracanie, objeżdżanie itp). Byłem zmuszony zatrzymać nawigowanie i wyznaczyć trasę ponownie. Wszystko wróciło do normy.

Podsumowując. Nawigacja zbyt szybko usuwa trasy alternatywne po minięciu rozjazdu/skrzyżowania na którym te trasy sie rozchodzą. Co powoduje brak możliwości powrotu na poprzednią trasę lub zmiany trasy po minięciu skrzyżowania. Moim zdaniem powinien być pewien margines błędu (np 500m) w czasie którego wciąż można zawrócić i zmienić trase.
sorier

Postprzez Michal1983 » wtorek, 30 maja 2017, 14:48

Jednak animacja ruchu nie działa płynnie na Krugger&Matz MOVE3 (KM0425). Wskaźnik położenia to wybiega do przodu to się zatrzymuje. Kiedy zjeżdżałem z mostu Grota-Roweckiego zniknęła mi nawet cała mapa. Wskaźnik położenia był wyświetlany na białym tle. Komunikaty były podawane.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez borek » środa, 31 maja 2017, 10:30

Rzeczywiście jak już ktoś wcześniej napisał wygląda na to, że mapa w tej wersji dosyć często się przeładowuje. Jest to dosyć denerwujące jak co pewien czas widzę mrugnięcie niebieskiej linii wyznaczonej trasy. Ciekawe ile więcej danych przez takie coś jest zużywane. Co prawda limity internetu są obecnie dosyć duże, ale wolałbym nie przeznaczać całego pakietu na NE ;-)

I jeszcze jedną rzecz dziś zauważyłem. Koniec trasy, dojechałem do celu, NE wyrecytował formułkę z podziękowaniem za wspólne manewry, ale niestety nie pojawiło się menu z opcją zakończenia nawigacji ewentualnie jej kontynuacji. Miałem tylko na dole opcje szukania miejsca do parkowania (tylko, że stałem już na parkingu ;-) ).
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez andrus75 » środa, 31 maja 2017, 15:37

U mnie to samo. Nie byłoby w tym nic złego jakby nie to, że niepotrzebnie przyciąga wzrok to ciągłe miganie przy odświeżaniu.

andrus75

Postprzez sorier » piątek, 2 cze 2017, 07:28

Dwie problemy widoczne na poniższym zrzucie:

Screenshot_2017-06-01-19-39-41.png
Screenshot_2017-06-01-19-39-41.png (238.04 KiB) Przeglądane 1548 razy

1.Trasa "alternatywna" oznaczona "+1.5 min". Trudno wyznać się z mapy gdzie ta trasa prowadzi, ale domyślam się że nawigacja proponuje jazde po drodze rozprowadzającej wzdłuż autostrady A4 między węzłami mikołowskim i murckowskim. Gdzie tu sens? Nie zaoszczędze ani czasu ani drogi.

2. Nawet jeżeli chciałbym skorzystać z którejś z dróg "alternatywnych" to musiałbym zjechać z autostrady w odpowiednim miejscu. Ze sposobu w jaki pokazuje to nawigacja nie można sie kompletnie dowiedzieć gdzie zjechać, wszystko zlewa sie w jedną drogę. Oczywiscie zoom mapy ustawiony miałem na "automatyczny".

Tak już zupełnie na marginesie, to w Polsce (jak i większosci krajów europejskich) separatorem dziesiętnym jest przecinek a nie kropka.
sorier

Postprzez Michal1983 » piątek, 2 cze 2017, 13:37

Jak wjechałem na trasę S8 z Marek wszystko stanęło. Cały czas ten sam obraz ten sam dystans do manewru, brak komunikatów. Po ponownym wyznaczeniu trasy brak otoczenia jedynie sama linia trasy.
Michal1983

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert