Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja BETA 10.4.110

Nowa wersja BETA 10.4.110

Postprzez KasiaD » wtorek, 23 maja 2017, 08:22

Drodzy forumowicze,

Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce nową betę, która zawiera nową, wyczekiwaną funkcję - prezentuje trasy alternatywne podczas nawigacji. Trochę to trwało i łatwo nie było, ale udało się :D. Po zainstalowaniu aplikacji musicie ręcznie włączyć opcję - menu Ustawienia - Ustawienia trasy - Pokaż alternatywne trasu - W trakcie nawigacji.

Prace na funkcjonalnością cały czas trwają. Mamy kilka błędów, o których wiemy i poprawiamy (np. przy przełączaniu trasy w widoku przed nawigacją, na dymku z nową trasą nie pojawią się bezwzględna wartość, tylko pozostają wartości +/-, nie działa również jeszcze klikanie na trasy w trakcie nawigacji). Czekamy na Wasze uwagi i przemyślenia.

Inne zmiany:
- pokazywanie na trasie nadchodzącej zmiany ograniczenia prędkości (będzie je jeszcze powiększać, jest trochę za małe) - jest to pierwszy krok do umożliwienia zgłaszania nowych ograniczeń oraz błędów
- synchronizacja ostatnio używanych punktów

Screenshot_20170510-082155.png
Screenshot_20170510-082155.png (539.32 KiB) Przeglądane 2860 razy
Screenshot_20170516-154918.png
Screenshot_20170516-154918.png (281.22 KiB) Przeglądane 2860 razy
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: Nowa wersja BETA 10.4.110

Postprzez KasiaD » środa, 24 maja 2017, 07:58

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do testów beta - wystarczy, że w Google Play w opisie aplikacji przewiniecie do samego końca i w polu Czy chcesz zostać betatesterem? wybierzecie CHĘTNIE :)
KasiaD

Postprzez mentos11 » środa, 24 maja 2017, 14:36

Zainstalowało się i działa :)
Ogólnie pomysł niezły zobaczymy czy się przyda, fajnie że ograniczenia są pokazywane na mapie to mi się bardzo podoba.
A jak już się pojawiłem na forum to mam pytanie do Kasi czy w planach jest dodanie funkcji wydawania poleceń głosowo tak jak w google now? Np podawania miejsca docelowego, zgłaszanie CB, szukanie POI, wszystko bez dotykania ekranu?
Google Now jest fajne ale jak jesteś sam, więc rzadko z tego korzystam, ale w samochodzie sytuacja się zmienia i tam chciałbym głosowo z nawigacji korzystać, czy jest to możliwe w NaviExpercie?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez KasiaD » czwartek, 25 maja 2017, 13:18

Planujemy w tym roku duże zmiany w aplikacji zwłaszcza w interfejsie i mapie. Myślę, że nad wyszukiwaniem głosowym też się pochylimy ;)
KasiaD

Postprzez borek » czwartek, 25 maja 2017, 15:10

Pokazywanie cały czas tras alternatywnych z informacją ile czasu i kilometrów się zaoszczędzi lub straci jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jest jednak błąd w tej wersji. Nie da się korzystać z wyszukiwania głosowego. Przynajmniej na moim telefonie Samsung Galaxy S7.
Włączam wyszukiwanie głosowe, wypowiadam np. miasto i aplikacja się wywala. Po odpaleniu ponownym pojawia się możliwość wysłania do Was zgłoszenia o błędzie (co oczywiście zrobiłem). Dzieje się tak za każdym razem.
borek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez Michal1983 » czwartek, 25 maja 2017, 18:35

Dzięki nowej funkcji udało mi się dzisiaj zaoszczędzić cztery minuty. Przydaje się jeżeli rzeczywiście ma coś lepszego do zaoferowania. Niestety po dojechaniu do celu wielopunktowej trasy aplikacja stanęła.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez sorier » czwartek, 25 maja 2017, 22:16

Ciekawy pomysł z tymi znakami na mapie. Ale jest problem z zachodzeniem (zasłanianiem się) znaków "ustawionych" blisko siebie.
Przykład: Jedziemy drogą w terenie niezabudowanym z ograniczeniem np do 70km/h. Dojeżdżamy do skrzyżowania więc na mapie widzimy znak "90" (skrzyżowanie odwołuje wcześniejsze ograniczenia). Za skrzyżowaniem stoi znak "obszar zabudowany", więc na mapie jest "50", ale jest na tyle blisko skrzyżowania, że zasłania go "90".
Niby to nie problem, bo i tak aktualne ograniczenie zobaczymy na pasku, ale funkcja wcześniejszego informowania o ograniczeniach traci na użyteczności. Moim zdaniem znaki nie powinny być widoczne na mapie w miejscu w którym rzeczywiście stoją tylko jeden za drugim, tak by sie wzajemnie nie zasłaniały. Oczywiście pierwszy (najbliższy) powinien stać we właściwym miejscu.
sorier

Postprzez andrus75 » piątek, 26 maja 2017, 06:51

Rozwiązanie fajne. Bardzo fajnie to wygląda. Powiedzcie mi czy wcześniej też tak było, bo nie zwróciłem uwagi. Wciskam wyszukiwanie głosowe i wyskakuje mi po angielsku "speak now". Jeśli nic nie powiem wyskakuje już po polsku "nie zrozumiałem.....". Niby nic ale nie pamiętam czy zawsze tak było. Pzdr

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
andrus75

Postprzez KasiaD » piątek, 26 maja 2017, 07:16

Michal1983 napisał(a):[...] Niestety po dojechaniu do celu wielopunktowej trasy aplikacja stanęła.

Czy możesz rozwinąć informację "aplikacja stanęła"?
KasiaD

Postprzez KasiaD » piątek, 26 maja 2017, 07:16

@Borek - sprawdzimy to wyszukiwanie głosowe.
KasiaD

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert