Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Prędkościomierz źle działa

Re: Prędkościomierz źle działa

Postprzez Tom » środa, 15 lis 2017, 21:30

Liczniki samochodowe zawyżają. Normalne zjawisko. U mnie przy 50 km/h nawigacja pokazuje ok 45. Aplikacja GPS test też można sprawdzić prędkość jaką wskazuje GPS.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez nocnyMarek » środa, 15 lis 2017, 22:49

Faunn napisał(a):W czym może tkwić problem?

W przepisach prawa. Prędkościomierz nie może wskazywać prędkości mniejszej o rzeczeczywistej, a wystarczą źle dobrane, albo zużyte opony, by prędkość była mniejsza (mniejszy obwód koła = mniejsza prędkość przy tych samych obrotach), więc na wszelki wypadek producenci dorzucają kilka procent na 'zapas', by nie narazić się na bolesne konsekwencje złamania przepisów (a z kolei za zawyżanie prędkości nic nie grozi).
nocnyMarek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Michal1983 » niedziela, 19 lis 2017, 05:34

Według, którego prędkościomierza bym nie jechał to i tak wszyscy mnie wyprzedzają.
Pamiętam jak kiedyś na autostradzie jechałem około 150km/h aby według nawigacji choć trochę zbliżyć się do tych 140 km/h.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez elak2000 » środa, 2 sty 2019, 17:50

Warto sprawdzić czy masz opony odpowiednie do twojego auta. Chodzi o to że licznik jest dobrany pod wielkość opon co oznacza że gdy zmienisz opony na wyższe lub niższe niż wskazuje producent to będziesz miał efekt przekłamanego licznika w dół lub górę
elak2000

Postprzez lemach » piątek, 11 sty 2019, 11:23

Swego czasu czytałem wypowiedź jakiego byłego pracownika GM, który mówił, że zawyżanie wskazań prędkościomierza o 2-3 procent jest fabryczne ze względu na bezpieczeństwo użytkownika i restrykcyjne prawa nieprzekraczania prędkości w niektórych krajach. Nie wiem, czy praktykuje się to dalej i we wszystkich koncernach.
lemach

Postprzez marianxb5 » poniedziałek, 18 mar 2019, 22:44

U mnie nie wiem czemu jadąc licznikowe 50 nawigacja pokazuje 40.
Słyszałem też, że w niektórych autach (zwłaszcza na rynek usa, Japonia) powyżej jakiejś prędkości wartość ta jest zawyżana dla komfortu kierowcy.
W którymś z top gear testowali corwette i jadąc licznikowe 340 gps dawał 280
marianxb5

Postprzez Tristandddss » wtorek, 4 lut 2020, 13:32

marianxb5 napisał(a):U mnie nie wiem czemu jadąc licznikowe 50 nawigacja pokazuje 40.
Słyszałem też, że w niektórych autach (zwłaszcza na rynek usa, Japonia) powyżej jakiejś prędkości wartość ta jest zawyżana dla komfortu kierowcy.
W którymś z top gear testowali corwette i jadąc licznikowe 340 gps dawał 280

Mam podobne odchylenia
Tristandddss

Postprzez elizaczko » środa, 21 paź 2020, 10:47

A skąd pewność, że to akurat GPS-owy miernik ma dokładniejsze wskazania?
Swoją drogą, to przydałaby się jakaś funkcja synchronizacji prędkościomierzy. Ostatnie zdanie i tak zawsze należy do drogówki, więc lepiej jeździć poniżej limitu (tempomat to nie każdy niestety ma!). Pożyteczne byłyby też jakieś alarmujące bipnięcia na wypadek przekroczenia prędkości. Czasami człowiek się na coś zagapi, trzyma nogę dalej na gazie i zaczyna robić się potencjalnie niebezpiecznie :arrow:
elizaczko

Powrót do Strefa początkujących