Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] 11.1.146 - beta

Postprzez Lukasz NE » piątek, 6 lip 2018, 13:10

Cześć!

Dawno mnie tu nie było, ale wracam do Was z dobrymi wiadomościami :) Dla wszystkich, którzy biorą udział w beta testach Google Play pojawiła się nowa wersja 11.1.146, w której udostępniliśmy dłuuugo wyczekiwaną przez Was możliwość grupowania punktów ulubionych :)

Wystarczy, że na ekranie Ulubione klikniecie i przytrzymacie dowolny punkt, a następnie z rozwijanej listy dodatkowych opcji możecie wybrać Dodaj do grupy. Dodanie grupy spowoduje wyświetlenie jej nazwy u góry ekranu, a kliknięcie na grupę wyświetli tylko punkty do niej dodane. Domyślnie dodaliśmy trzy grupy, ale sami możecie tworzyć nowe i nazywać je w dowolny sposób. Nazwa grupy pojawi się także przy punkcie na karcie Często używanych.

Dodatkowo w tej wersji dodaliśmy możliwość wyłączenia komunikatów głosowych pojawiających się 0 metrów przed manewrem.

Dajcie znać jak Wam się podoba możliwość grupowania ulubionych punktów oraz co myślicie o pływającej ikonie :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: [Google Play] 11.1.146 - beta

Postprzez echmiel » piątek, 6 lip 2018, 13:29

Znakomicie! Jest! Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
echmiel
echmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sony Xperia Z3 compact

Postprzez paulkr » piątek, 6 lip 2018, 14:30

Jest to na postęp. Ale to jeszcze nie jest w pełni użyteczna funkcja. Wchodzę do ulubionych i pierwsze co widzę to nieskończoną listę pozycji. Powinienem widzieć listę grup. Podczas jazdy w obecnej formie nie da się tego używać.

Dla mnie user story jest takie:
Chcę dojechać do kogoś z rodziny. Klikam ulubione - rodzina - wybieram spośród kilkunastu pozycji.
paulkr

Postprzez Lukasz NE » piątek, 6 lip 2018, 14:38

paulkr napisał(a):Jest to na postęp. Ale to jeszcze nie jest w pełni użyteczna funkcja. Wchodzę do ulubionych i pierwsze co widzę to nieskończoną listę pozycji. Powinienem widzieć listę grup. Podczas jazdy w obecnej formie nie da się tego używać.

Dla mnie user story jest takie:
Chcę dojechać do kogoś z rodziny. Klikam ulubione - rodzina - wybieram spośród kilkunastu pozycji.

Grupy pojawią się na górze ekranu Ulubione dopiero po dodaniu któregoś z tych punktów do grupy. Po kliknięciu w konkretną grupę pojawi się lista dodanych do tej grupy punktów. Czy testowałeś takie rozwiązanie?
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez paulkr » piątek, 6 lip 2018, 15:19

Lukasz NE napisał(a):Grupy pojawią się na górze ekranu Ulubione dopiero po dodaniu któregoś z tych punktów do grupy. Po kliknięciu w konkretną grupę pojawi się lista dodanych do tej grupy punktów. Czy testowałeś takie rozwiązanie?

Tak. Ale takie rozwiązanie wymaga dużej precyzji. Poza tym jak mam np 50 pozycji na liście ulubionych to jej wyświetlanie jest bez sensu. Natomiast wiem czy np. Piotr to rodzinna czy znajomy, albo czy konkretny hotel to dom w górach czy nad morzem. Przez 4 minuty grupowania zrobilem już 8 grup. Problem szukania domu cioci został zastąpiony problemem przewijania do grupy rodzinna którą ciężko kliknąć palcem gdy się np stoi na skrzyżowaniu.
Moim zdaniem po otwarciu ulubionych powinna startować duża lista grup - folderów.

Oczywiście i tak jest lepiej niż było.

Ciekawe i intuicyjnr rozwiązanie prezentuje here maps. Klikam kolekcje, pojawiają się grupy. Jest też grupa nieprzypisanych elementów. Przypisanie elementu do wielu grup akurat jest zbędne. Mam grupe GranCanaria gdzie sa wszystkie ciekawe miejsca z tej lokalizacji. Klikam i pojawia się lista 40 miejsc. Mogę wtedy kliknąć nazwę grupy i wszystkie miejsca z tej grupy pokaże mi na mapie z ktorej mogę sobie wybrac punkt i wytyczyć tam trasę lub mogę kliknąć na liście element.
paulkr

Postprzez paulkr » piątek, 6 lip 2018, 17:51

Mocno brakuje zmiany nazwy grupy
paulkr

Postprzez Michal1983 » sobota, 7 lip 2018, 04:31

Gdy mam jechać do ulubionego punktu po prostu wpisuje w pole wyszukiwania nazwę punktu i wybieram go z wyników. wcale nie muszę wchodzić i przewijać długiej listy ulubionych czy też je grupować. Uważam, że takie korzystanie z ulubionych jest jak najbardziej logiczne i praktyczne.
Co do pływającego okna to go wyłączyłem. Jest za duże i tylko przeszkadza. Brakuje też możliwości zgłaszania zdarzeń na drodze z jego tak jak w Ryśku.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez lchmiel » sobota, 7 lip 2018, 12:42

Grupy bardzo mi się podobają.

Na pierwszy rzut oka wyglądałoby na to, że grupy są etykietami, a nie rozłącznymi klasami. Bardzo się z tego ucieszyłem, bo moje obiekty z grup "Praca" i "Dom" natychmiast znalazłyby się również w grupie "AA" zawsze umieszczanej an początku. Ale niestety, obiekt może należeć tylko do jednej grupy. Mogę z tym żyć. Dotąd realizowałem moje udawane grupowanie przez nadawanie nazw zaczynających się od słowa kluczowego, i takie słowo mogło być tylko jedno. Choć wolałbym etykiety. (Przypuszczam że obiektowi z listy ulubionych dodaliście jedno pole "Grupa" i stąd taka konstrukcja.)

No, gdyby grupy mogły być hierarchiczne... Zostawmy to, wszystko można komplikować w nieskończoność. Dobrze że w ogóle są, obecna koncepcja to bardzo duża pomoc.

Ale nie mogę żyć z niemożnością zmiany nazwy grupy, tak samo jak paulkr. Ta niedogodność pewnie zaraz zniknie.

Bardzo nie podoba mi się układanie klawiszy grup w jednej linii. Powinny być układane w tylu liniach, ile trzeba. Używam i będę używał pionowego położenia telefonu, i konieczność przewijania listy grup w lewo/prawo uważam za bardzo niewygodną. Jak utworzę nadmierna liczbę grup, ze nie zmieszczą się na jednym ekranie, to popracuje nad skróceniem ich nazw albo nad redukcją liczby grup.

Co do uwag paulkr: Rozmiar przycisku grupy jest prawie taki sam, jak szerokość linii jednej pozycji w Ulubionych, więc wymagana precyzja jest dokładnie taka sama, jak w trafianiu w jedną pozycję. Niewygoda wynika z tego, że przyciski są w jednej linii - może o to Ci chodzi; powinny być w wielu liniach. Natomiast gdyby był domyślnie przycisk "Nieprzydzielone" lub krócej "Inne", dla obiektów nie przydzielonych do żadnej grupy, zawsze umieszczany na przykład na końcu listy grup, to bardzo mogłoby pomóc. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nazwę tej specjalnej grupy można było zmienić, i gdyby jej przycisk był umieszczany na liście grup alfabetycznie.

Co do uwag Michal1983: najprostszym rozwiązaniem dla Ciebie jest nie używać tej funkcji. Wtedy dokładnie nic nie przeszkadza. I to jest też zaletą obecnego systemu grupowania.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez paulkr » sobota, 7 lip 2018, 16:38

lchmiel napisał(a):
Co do uwag paulkr: Rozmiar przycisku grupy jest prawie taki sam, jak szerokość linii jednej pozycji w Ulubionych, więc wymagana precyzja jest dokładnie taka sama, jak w trafianiu w jedną pozycję. Niewygoda wynika z tego, że przyciski są w jednej linii - może o to Ci chodzi; powinny być w wielu liniach. Natomiast gdyby był domyślnie przycisk "Nieprzydzielone" lub krócej "Inne", dla obiektów nie przydzielonych do żadnej grupy, zawsze umieszczany na przykład na końcu listy grup, to bardzo mogłoby pomóc. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nazwę tej specjalnej grupy można było zmienić, i gdyby jej przycisk był umieszczany na liście grup alfabetycznie.

U mnie bardzo małe są te grupy - tel Note8. Mam ich już 12 i zrobiłbym więcej gdyby się łatwo można było do nich dostać.
Czesto zbieram miejsca które mi sie podobaly - dobre miejsce zeby zaparkowac i wyjść w góry czy miejsce z dobrym jedzeniem.
Używam tego jak ulubione w przeglądarce stąd może oczekuję takiego zachowania. ObrazekObrazek
paulkr

Postprzez lchmiel » sobota, 7 lip 2018, 17:06

Tak. Faktycznie mogłyby być trochę większe i można by je ustawić w kilku rzędach. Ja mam znacznie mniejszy ekran i jakoś trafiam, ale 10% więcej mogłoby być.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert