Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja 11.1.156(m)

Nowa wersja 11.1.156(m)

Postprzez Wilk108 » niedziela, 2 wrz 2018, 10:59

W sobotę zainstalowała mi się nowa wersja 11.1.156(m). I wielka wpadka: wieczorem ok 21 chciałem skorzystać i nie działa: biały ekram potem czarny i po dłuższym czasie komunikat, że program zakończył pracę z błędem. Kilkukrotne uruchamianie, także z wyłaczeniem i włączeniem smartfona, nic nie dało. A trasa akurat tego wieczora pełna niespodzianek. Skorzystałem z konkurencji (J) i muszę ich pochwalić: wiedzą na których odcinkach po 23 ograniczenie jest do 60 a nie do 50 (jeżdżąc z NE już zapominam, że są takie przepisy). Gdy nie zjechałem zgodnie ze wskazówka to wyznaczył następny zjazd na skrzyżowaniu 200 metrów dalej (NE w tym miejscu każe jechać 500 metrów do kolejnego skrzyżowaniu, i potem wracać).
W niedzielę rano uruchomiłem NE (w domu) i po komunikacie, że wysłał informacje o błędzie już startuje poprawnie.
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Re: Nowa wersja 11.1.156(m)

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 3 wrz 2018, 05:48

Aplikacja nie wiadomo czemu pracuje w tle. Ponieważ co włączę drugi telefon to dostaje komunikat o przeniesieniu usługi, a wcale nie mam zamiaru z niej teraz korzystać.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez sztaba » czwartek, 6 wrz 2018, 09:52

Fajny pomysł z komunikatem przy szkołach.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez paulkr » czwartek, 6 wrz 2018, 23:58

sztaba napisał(a):Fajny pomysł z komunikatem przy szkołach.

Pomysł całkiem dobry ale jeszcze trochę brakuje. Moje uwagi poniżej.

Brakuje konfiguracji szybkości np opcja z przekroczeniem szybkości i zawsze obecny komunikat niezależnie czy ktos jedzie poprawnie czy nie.
Komunikat jest zbyt długi. Wystarczyłoby - uwaga szkoła czytane przed normalnego lektora.
Czy komunikat pojawi się też o godzinie np 22? Jeśli tak to powinien być jakiś limit.

Sprzydalaby się podobna funkcja tylko z przejazdami kolejowymi. Automapa kiedyś cos takiego miała.
paulkr

Postprzez Michal1983 » piątek, 7 wrz 2018, 04:41

Pomysł z wygłaszaniem komunikatu tylko po przekroczeniu prędkości jak najbardziej jest dobry i wystarczający. Kierowca jadący przepisowo i wolniej zobaczy i znak i dzieci Wystarczyłoby "Zwolnij. Jesteś w pobliżu szkoły". Głos dziecka jest dobry do tego komunikatu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Wilk108 » sobota, 8 wrz 2018, 19:23

Też mnie zdziwił ten komunikat o 23. A usłyszałem tylko dlatego, że miałem wyłączone radio. Jest zbyt cichy. Zwiększyliście trochę głośność ale wciąż są rezerwy: można jeszcze głośniej.
A dziś znowu (tak jak w poprzednią sobotę) po uruchomieniu czarny ekran i po paru minutach informacja że program po awarii.
W końcu wystartował, wyznaczyłem trasę i proszę mi wyjaśnić co to jest trasa ekonomiczna? Mi się wydawało jeżeli nie będzie to najkrótsza to tylko dlatego że najkrótszą będzie dużo wolniej. A tu okazuje się, że jest i krótsza i szybsza. Czy to takie niezwykłe: trasa najszybsza jest trasą ekonomiczną. Czyli trasa ekonomiczna nigdy nie może być najszybsza?
Trasa ekonomiczna.JPG
Trasa ekonomiczna.JPG (14.97 KiB) Przeglądane 604 razy

Algotym jest prosty: już po skompletowaniu tych 3 tras do wyświetlenia trzeba sprawdzić czy naprawdę nie ma trasy zarówno krótszej jak i szybszej niż ta wyznaczona jako ekonomiczna. Jeżeli jest, to trzeba je zamienić i tą drugą nazwać "alternatywna". Już kiedyś o tym pisałem - to jest po prostu błąd działania programu.
Wilk108

Postprzez sorier » niedziela, 9 wrz 2018, 07:07

Jaki jest na prawdę algorytm tego ci nikt nie powie, tajemnica firmy. Ale z tego co zauważyłem, to ekonomiczna nie musi być ani najkrótsza ani najszybsza. Ona jest taka jak nazwa wskazuje, czyli ekonomiczna. Priorytetem jest mniejsze zużycie paliwa i większa płynność jazdy kosztem odległości i czasu.

Osobiście prawie zawsze jeżdżę na "ekonomicznej" i na obszarach które znam nawigacja wybiera trasy które sam wybrałbym gdybym nie miał nawigacji. Nawigacja nie próbuje na siłę robić skrótów żeby zaoszczędzić pare metrów i nie ładuje na drogi ekspresowe żeby zaoszczędzić parę minut.
sorier

Postprzez Wilk108 » czwartek, 13 wrz 2018, 08:32

Z tym wyznaczniem nowej trasy to jednak coś zmienili: NE już wyznacza nową trasę uwzględniając także najbliższe skrzyżowanie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Wilk108

Postprzez lchmiel » piątek, 14 wrz 2018, 08:38

Nie słychać głosu ostrzeżenia o prędkości w okolicy szkół, ani podczas jazdy ani w odsluchiwaniu "opcjach". W opcjach pozycja menu "Ostrzeżenie przy szkołach" jest widoczna 4 razy: we właściwym miejscu i dodatkowo 3 razy na dole.
Załączniki
2018_09_14_092101.jpg
2018_09_14_092101.jpg (106.9 KiB) Przeglądane 454 razy
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez spinnek » piątek, 14 wrz 2018, 15:15

Nie piszecie nic o zwężeniu śladu ułożonej dla nas trasy w trybie bez wyświetlania trafficu - prosiłem o to i nareszcie to jest, ślad ułożonej trasy jest CIENKI na drogach niskiej kategorii, a nie, grubszy dwa trzy razy od nich. Dzięki, NaviExpert team, estetyka programu znacząco się poprawiła :)
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert