Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] NaviExpert 11.2.173 - beta

[Google Play] NaviExpert 11.2.173 - beta

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 19 lut 2019, 12:59

Cześć!

Dziś udostępniliśmy dla betatesterów wersję z nową funkcją - udostępniania na żywo swojej lokalizacji wybranej osobie.

Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy w menu mapy lub nawigacji wybrać opcję "Udostępnij moją lokalizację" i wysłać link do znajomego lub rodziny. Pod linkiem dostępna jest mapa z zaznaczoną i odświeżaną na żywo Waszą lokalizacją i będzie ona pokazywana dopóki nie wyłączycie aplikacji.

Osoba, która otrzyma od Was link może go otworzyć na dwa osoby: w przeglądarce internetowej lub w aplikacji NaviExpert. Druga opcja nie jest jeszcze doskonała, ale będziemy nad tym pracować.

Zachęcam Was do testowania nowej funkcji i dzielenia się spostrzeżeniami :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: [Google Play] NaviExpert 11.2.173 - beta

Postprzez KasiaD » wtorek, 19 lut 2019, 13:14

Czekamy na Wasze uwagi :)
To od nich zależy, w którą stronę pójdziemy dalej z tą funkcją.

W tym roku czeka nas dużo zmian interfejsu aplikacji... będzie mieli się na czym wyżyć :D
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez algi » wtorek, 19 lut 2019, 15:52

Sprawdźcie odtwarzanie własnego nagrania "Zwolnij". Na głośniku telefonu działa ale jak mam podłączoną słuchawkę bluetooth to nic się nie odtwarza (standardowy głos zwolnij działa tak jak i wszystkie inne komunikaty).

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez lchmiel » wtorek, 19 lut 2019, 21:30

Nareszcie coś się będzie dziać!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » środa, 20 lut 2019, 05:59

Wygenerowana wiadomość zawiera polskie znaki przez co wysyła się podwójną wiadomość niż wszkazuje na to długość wiadomości.
W testach domowych. Udostępniłem raz pozycję, wygenerowałem adres. Otworzyłem stronę była lokalizacja. Zamknąłem przeglądarkę, program. Uruchomiłem ponownie program po kilku minutach nowy adres wygenerowałem. Wchodzę na stronę a tam lokalizacja moja z poprzedniej sesji. Z nową sesją moja lokalizacja nie została odświeżona. Fakt nie zmieniłem jej od tej pory, ale mam wrażenie jakby to nie działało.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez KasiaD » środa, 20 lut 2019, 08:59

@Michał1983 - sprawdzę ten przypadek

@algi - sprawdzimy, dzięki za cynk
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez lchmiel » niedziela, 24 lut 2019, 20:28

To nie jest związane z nową wersją, ale przy okazji: kolejność wyników wyszukiwania i wyszukiwanie wzdłuż trasy.

1.
Jestem w Małym Cichym (k. Zakopanego) i szukam "Poczta". Dostaję wyniki jak na poniższych dwóch screenach (Stara Poczta gm. Zelów to ten sam element).

Ekran 1
1.jpg
Ekran 1
1.jpg (65.3 KiB) Przeglądane 613 razy

Ekran 2
2.jpg
Ekran 2
2.jpg (65.84 KiB) Przeglądane 613 razy

Kolejność jest zadziwiająca - Urzędy Pocztowe według odległości wstawione w listę miejscowości se słowem "Poczta" już nie według odległości, i zasada wstawiania niejasna. Rzeczywiście szukałem UP, a nie miejscowości. Skoro filia w Murzasichlu pokazała się już na pierwszym ekranie, to czemu nie była pierwsza na liście, potem Bukowina, inne pobliskie urzędy, a dopiero dalej Stara Poczta gm. Jasienica, itd.? To stary błąd.

2.
Jestem w Szaflarach (k. Zakopanego), mam wyznaczoną trasę do Małego Cichego. Szukam wzdłuż trasy "Poczta": Brak wyników wyszukiwania. A tuż przy trasie przede mną jest filia w Szaflarach na skrzyżowaniu, i druga w Poroninie może 100 m od trasy ulicą Tatrzańską.

PS. To był bardzo pocztowy urlop. A sprawę załatwiłem nie na poczcie, ale w punkcie Lotto-xero-skanowanie-druk w Poroninie. Fajny punkt, w Centrum Handlowym Lord, Piłsudskiego 14. Tylko kto wiedział, że druku-skanowania szukać pod "Lord" :shock: ?
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » środa, 27 lut 2019, 05:38

Kiedy próbowałem sam sobie udostępnić lokalizację pracujący w tle NaviExpert gubił sygnał GPS gdy na pierwszym planie była przeglądarka Chrome z wyświetlona stroną lokalizacyjną.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez GanjaFighter » piątek, 1 mar 2019, 21:13

dzisiaj dostałem aktualizacji do 11.2.174. Czcionka jest inna niż systemowa, a w poprzednich wersjach była taka sama jak w systemie.
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez Michal1983 » niedziela, 3 mar 2019, 05:05

Mapa, która wyświetla się po otwarciu strony z linku z udostępnioną pozycją jest zbyt powiększona. Trudno się zorientować gdzie znajduje się punkt bez pomniejszenia jej. Glympse generuje krótsze przez to łatwiejsze do przepisania adresy, mimo że ma zasięg ogólnoświatowy to osiem znaków wystarcza aby zidentyfikować wysyłającego i zapewnić mu anonimowość.
Michal1983

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert