Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Kilka wątków

Kilka wątków

Postprzez pszema » czwartek, 17 paź 2019, 19:10

Nie chce mi się odkopywać starych wątków i pisać nowych więc zamieszczę wszystko w jednym.

Na początek ostatnia aktualizacja. Aż dziwię się że nikt do tej pory o tym nie pisał.
-Zmieniły się ikony i ukryło się menu w trybie "mapa". Co do tego to nawet fajny pomysł. Ale... dlaczego ikony które zostały są po prawej stronie? Używając nawigacji w samochodzie niewygodnie się sięga do prawej części ekranu w środkowej konsoli samochodu (miło by było móc wybrać stronę w menu).
-Nadal nic nie zmieniło się z dźwiękiem- wł/wył. Nadal brakuje tego beep przy ostrzeżeniach o fotoradarach, wypadkach, czy niebezpiecznych miejscach, a wyciszając tylko wskazówki dojazdu (wł/beep/wył).
-Uciekająca strzałka. w trybie mapy uciekłem z mapy. Włączając mapę, później nawigowanie do danego miejsca i po dojechaniu znowu włączę mapę to mapa się wczyta, Ja (strzałka) uciekam z mapy.
Obrazek
Obrazek
Klikanie ikonki centrowania nic nie pomaga. Oczywiście wypośrodkuje, ale po chwili znowu "uciekam".
-Ikonka wyłączająca Traffic? Nie jestem pewny po co to, skoro to jest jedna z największych zalet tej nawigacji.
-Kolejny błąd to nawigacja. Co nigdy nie miało miejsca teraz zdarza się że Ja (strzałka) jestem na środku ekranu lub wyżej i niewiele widzę co jest przede mną, ale za to mogę odświeżyć sobie pamieć widząc co już przejechałem. Restart apki często pomaga.
Obrazek
-Zmiana trybu 2D/3D nieraz napis na dole ekranu miga mi kilka, lub kilkanaście razy z informacja że tryb jest zablokowany.
-Tryb 3D. Czy mi się wydaje czy z tego 3D zostało 2,5D ? Wydaje mi się że kiedyś było bardziej 3D, a teraz jest ciągle z góry widok (a może to tylko moje odczucie).
- Nadal brakuje opcji włączenia numerów budynków w trybie nawigacji. Przynajmiej żeby pokazywało te najbliższe żeby nie zaśmiecać mapy.
- Ostatnio napotkałem się ze znikającymi ikonami POI. Jadę trasą szukam po drodze stacji np: BP. W oddali na mapie widzę pojawiła się stacja, a po chwili nie ma tej ikony, lub pojawia się inna z jedzeniem, czy bankomatem. Wydaje mi się że to stacja powinna mieć pierwszeństwo w wyświetlaniu się.
-Irytujące jest jak jedziesz, a tu wypadek, który blokuje całą drogę. Zgłaszam "wypadek" i skręcam w pierwszą możliwą uliczkę żeby to jakoś objechać zamiast stać w kilometrowym korku. Po wjechaniu w uliczkę naciskam przelicz trasę i widzę to co na foto "zawróć" i ładuj się w ten korek O_O. Podobnie jest jak jadę busem i nagle wiadukt 2m wysoki, a wiem że się nie zmieszczę. Więc zawracam i przeliczam trasę, a tam znowu "zawróć". przydała by się ikonka, która wymusiłaby na nawigacji wyznaczenie innej trasy nawet nie zaznaczając na mapie że coś się stało, bo jak pisałem może chodzić tylko o zbyt niski wiadukt.
Obrazek
-Brakuje mi tej zielonek kropki ze starszych wersji, taki sentyment został.

Niestety nazbierało się tego trochę. Szkoda bo do niedawna lubiłem tą nawigację, ale z miesiąca na miesiąc niestety robi się coraz gorzej. Cały czas powracają stare tematy nawet z przed 3 lat, które nie zostały zrealizowane np: używanie nawigacji na dwóch urządzeniach. Za każdym razem trzeba klikać maila żeby potwierdzić że Ja to Ja mimo że ten sam użytkownik sklepu google play.

Nie wiem czy to coś da, ale napiszę kilka pomysłów na kolejne zmiany jakie by mi się widziały w NE może, ktoś poniżej też coś doda od siebie, a aplikacja zacznie się rozwijać jak za dawnych lat. W końcu jestem z NE 10 lat i nie chciałbym teraz tego zmieniać.
A więc nie powtarzając tego co już pisałem. Jeżeli zmiany mają wyglądać jak ta mapa to:
Obrazek
- Pomysł na ulicę i miejscowość w której się znajduję na dole ekranu jest genialne. Idąc dalej jeżeli to by weszło to trybu nawigacji, to na górze gdzie dotychczas było to wyświetlane mogła by się wyświetlać nazwa ulicy w którą trzeba skręcić.
- Odpalcie nawigację na tablecie w opcji poziomej i spróbujcie dostosować wielkość ikon. Miało by to na celu nie tylko poprawienie interfejsu na tablecie, ale także w radiach samochodowych z androidem, które identycznie wyświetlają ikony. A jak wiadomo na równych polskich drogach ciężko wycelować w taką ikonkę (szkoda że zniknęła opcja w opcjach ustawiania wielkości czcionki).
- Ikonki potwierdzenia lub niepotwierdzenia (V i X) fotoradaru, niebezpiecznego miejsca, itp. powinny być rozdzielone. Jedno z lewej strony ekranu, drugie z prawej. Kontynuując jakość polskich dróg zdarzyło mi się odwołać fotoradar, którego istnienie potwierdziło 200 osób w ciągu dnia.
- Tu nie jestem pewien, bo nigdy nie korzystałem. Chodzi o poi po drodze na trasie kiedyś szukałem, ale pokazywały się tylko adresy i to mnie zniechęciło bo jadąc przez jakieś wsie nie mam pojęcia czy to jest po drodze, a wiem że niektóre nie były po drodze tylko niedaleko trasy. Miło by było jak by to jakoś rozwinąć. Może po wpisaniu "stacja benzynowa" pojawi się mała ikonka stacji gdzieś na boku ekranu z informacją ile km pozostało do najbliższej stacji na wyznaczonej trasie. Hmm to by było już zbyt genialne, ale pewnie nie jeden by skorzystał z takiej opcji.

Z całym szacunkiem dla twórców NE, bo wykonaliście kawał dobrej roboty i te wszystkie kilometry przejechane na nawigacji i zawsze do celu. Szkoda żeby rozwój nagle zaniknął, bo NE jest konkurencyjna na rynku i ma to coś czego nie mają inne nawigację i nie chodzi mi tylko o głos Geralta z Rivii, ale musimy pamiętać że "konkurencja nie śpi".
http://get.naviexpert.pl/5.1.1/docs/ne_full_manual.pdf
Strona 19 - łezka w oku się kręci.
Strona 43 - "Wielkość czcionki" .
Powodzenia trzymam kciuki.
pszema
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Q6

Re: Kilka wątków

Postprzez Michal1983 » piątek, 18 paź 2019, 05:22

Ostatnio w pewnym symulatorze jazdy dodali taką opcję do nawigacji, że można wskazać punkt, który chce się ominąć i znajdowana jest inną trasą pomijająca to miejsce. Ciekawy pomysł.
3D lepiej widać w trybie poziomym niż pionowym.
Mi tam brakuje dalej funkcji ze strony 30 "Demo nawigacji". To była naprawdę dobra funkcja.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Powrót do Ogólne