Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Beta NaviExpert 11.4.271

Re: Beta NaviExpert 11.4.271

Postprzez Szymon NE » piątek, 7 lut 2020, 15:01

lchmiel napisał(a):Moim zdaniem, to nie jest kwestia niewłaściwej koncepcji, tylko niewłaściwej palety. Czerwony i czarny zarezerwowałbym dla jeszcze niższych prędkości, niż dotychczas.
Kolor jest kwestią orientacyjną. Faktycznie przy 30 km/h był to jeszcze pomarańczowy kolor, dopiero poniżej był czerwony i czarny.
Nie zmienia to jednak faktu, że było to interpretowane w sposób inny, niż powinno.
Szymon NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Borg » środa, 12 lut 2020, 08:28

Czy w trybie poziomym można w jakiś sposób wyłączyć przycisk znajdź parking? Ten przycisk centralnie pokazuje się pod naszą pozycją w tym trybie. Ewentualnie dodać opcję wyłączenia tego - albo niech się pojawia w momencie dotarcia do celu. Druga sprawa nie wiem czy to nowy mój telefon czy wersja beta NE ale nie mogę sobie poradzić z głośnością w zestawie głośnomówiącym samochodu. Komunikaty nawigacji są głośniejsze o kilkadziesiąt procent od innych dźwięków z telefonu. Efekt muzyka streamowana jest na odpowiednim poziomie i w pewnym momencie NE zaczyna się wydzierać. Jak ustawię głośność wg. komunikatów NE zestawem z samochodu to znowu streamy są za cicho. Z poziomu telefonu nie ma możliwości sterowania osobno NE osobno innymi mediami jest tylko ogólny poziom głośności multimedia.

Wysłane z Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: P30 Pro

Postprzez Szymon NE » środa, 12 lut 2020, 14:18

Borg napisał(a):Czy w trybie poziomym można w jakiś sposób wyłączyć przycisk znajdź parking? Ten przycisk centralnie pokazuje się pod naszą pozycją w tym trybie. Ewentualnie dodać opcję wyłączenia tego - albo niech się pojawia w momencie dotarcia do celu.

Możliwości wyłączenia tej opcji nie ma, jednak to właśnie tak powinno działać, że pojawia się pod koniec trasy. Czy to działa w tym przypadku inaczej?

Borg napisał(a):Druga sprawa nie wiem czy to nowy mój telefon czy wersja beta NE ale nie mogę sobie poradzić z głośnością w zestawie głośnomówiącym samochodu. Komunikaty nawigacji są głośniejsze o kilkadziesiąt procent od innych dźwięków z telefonu. Efekt muzyka streamowana jest na odpowiednim poziomie i w pewnym momencie NE zaczyna się wydzierać. Jak ustawię głośność wg. komunikatów NE zestawem z samochodu to znowu streamy są za cicho. Z poziomu telefonu nie ma możliwości sterowania osobno NE osobno innymi mediami jest tylko ogólny poziom głośności multimedia.

Głośność NE stosuje się do ustawień ogólnych telefonu i nie można operować nią oddzielnie. Jest jednak opcja, która wpływa na głośność bezpośrednio w ustawieniach NaviExperta. Znaleźć ją można w Menu -> Ustawienia -> Dźwięk -> Zwiększanie głośności wraz z prędkością. Jeśli ta opcja jest wyłączona, dźwięki z NE powinny być wygłaszane tak samo głośno, jak reszta dźwięków z kanału multimediów. Jeżeli jest wyłączona obecnie, włączenie jej spowoduje przyciszanie komunikatów przy małych prędkościach. Można tym manipulować dowolnie, zatem sprawdź, która konfiguracja będzie najbardziej odpowiednia.
Szymon NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez algi » czwartek, 13 lut 2020, 17:15

Tralala stary traffic wrócił i już sobie włączyłem. Teraz tylko pokazujcie go na większej ilości dróg bo obecnie większość to białe kreski...

Możecie dodać w opcjach "gęstość wyświetlenia trafficu" - ustawię najwiekszą oczywiście

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Michal1983 » czwartek, 13 lut 2020, 19:46

@algi Podejrzewam, że nie zmienią tego, bo mają za mało danych z tych dróg. Pokazywanie danych sprzed godziny czy dwóch nie ma większego sensu. Czasem byłyby zator, który wywołał parkujący kierowca lub taki, który dłużej zbierał się do jazdy.

Włączyłem aplikację podczas szybkiej jazdy autobusem. Wyszło 70 km/h na 50 km/h. Liczyłem, że usłyszę komunikat o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w trybie śledzenia pozycji. Nic nie usłyszałem, mimo że głos miałem do oporu. Zajrzałem do ustawień NE. Patrzę na ustawienia dźwięku, a tam nie ma żadnych opcji związanych z ostrzeżeniami o przekroczeniu prędkości. Pamiętam, że kiedyś można było nawet ustawić sobie próg tych powiadomień od 0 do 50 km/h co 10 km/h lub nawet nagrać osobisty komunikat. Teraz to wszystko zniknęło razem z wersją 11.4.287.

Kiedy czytałem o możliwości powrotu do starego wyświetlania informacji o natężeniu ruchu podczas nawigacji bardziej liczyłem, że będzie to połączenie tej niebieskiej miejscami czerwonej linii z informacjami o natężeniu na pozostałych drogach. Po włączeniu tej funkcji okazało się, że to jest powrót do tego co było wcześniej czyli jednokolorowych niebieskich szyn z natężeniem ruchu dla obu kierunków na danej drodze jedno jezdniowej.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez algi » czwartek, 13 lut 2020, 20:03

U mnie w tej wersji są ostrzeżenia jak i mam wygrany własny komunikat.

Ale racja że bym widział nowe rysowanie trasy jako bardziej estetyczne ale z poprzednimi kolorami i informacja o trafficu na wszystkich drogach

Jakoś konkurencja w postaci AM i GM potrafi.

Pomijam fakt że mapa nie chodzi u mnie super płynnie na bestii Samsung Galaxy Note 10+ podczas gdy Sygic od zawsze to po prostu poezja płynności
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez mciesi » piątek, 14 lut 2020, 00:14

Dziwna sprawa. Ja też mam tę wersję i nie widzę komunikatów o prędkości w opcjach dźwięku...
mciesi

Telefon: Xiaomi Mi9t pro MIUI 11

Postprzez Michal1983 » piątek, 14 lut 2020, 06:36

No i jest, ale nie w Ustawienia -> Dźwięki tylko Głos -> Komunikat "Zwolnij" kto by na to wpadł?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Borg » sobota, 15 lut 2020, 12:55

@Szymon NE
Nie wiem na jaką odległość od celu ale np. tutaj już się pojawił na 1 km.
Obrazek

Wysłane z Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg

Telefon: P30 Pro

Postprzez lchmiel » czwartek, 20 lut 2020, 01:42

algi napisał(a):Tralala stary traffic wrócił i już sobie włączyłem.

Jak? Widać traffic tylko w trybie mapy, a podczas nawigacji jest tylko "prędkość względna"!

Jeżdżę po cudownych dróżkach którymi chodzą owce, a także po urokliwych wąskich uliczkach Zakopanego (brawa dla NE za super objazdy), a później wyskakuję na nowe odcinki Zakopianki, a tu - wszędzie tylko niebieski i niebieski! I co ja z tego wiem? Istna fiksacja (tu przerwa w brawach).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert