Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Beta 11.4.279

Re: Beta 11.4.279

Postprzez Tom » środa, 29 sty 2020, 10:09

Może warto wprowadzić system podstawowy "nowy" i zaawansowany "stary" oczywiście z informacją, samouczkiem co który oznacza :)
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Postprzez lchmiel » środa, 29 sty 2020, 13:54

Rzeczywiście, wielokrotnie się przekonałem że kombinując na podstawie mapy i nosa mam gorszy czas niż gdy korzystam z tras NE. I przestałem kombinować. Więc chciałbym widzieć więcej danych, w końcu do tego są te urządzenia.

Natomiast, informacja że większość nie rozumie rzeczy najprostszych tylko mnie zasmuca. A produkt jest dla większości, i gotowe. Wymagająca mniejszość spada do szuflady. Jeśli tak, to nie chcąc stracić tej mniejszości, dajcie opcję bezwzględnej, zwykłej prędkości. To chyba proste, żeby nie budować architektury pod zawrotną koncepcję.

Ja bym zostawił kolory prędkości bezwzględnej i dał czerwony pasek na brzegach mówiący "uwaga!", cokolwiek by to miało znaczyć. Oczywiście zaczną się dyskusje, dlaczego raz jest uwaga a raz nie ma, a sytuacja podobna. Ale teraz jest tylko uwaga bez żadnego wyjaśnienia.

Zawsze pozostaje pytanie "dlaczego?". System doradczy który mówi "rób tak a tak, ale dlaczego to już tajemnica" jest nie dla mnie. A mówimy o tylko i wyłącznie jednym parametrze.

Więc nie będę kombinował, ale chcę wiedzieć "dlaczego". To jest wiarygodność.

Czyli GM, Waze, AM, Here we go, wszystkie pokazują prędkość względną?

Mam taką propozycję. Niech termometry i ciśnieniomierze medyczne pokazują tylko kolory: niebieski, żółty, czerwony, czarny, znaczy zdrowy, weź coś na wzmocnienie, chory, martwy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Borg » środa, 5 lut 2020, 22:55

Brak trafficu okolicy nie pozwala się zorientować za wczasu nad ewentualnymi alternatywami. Wiadomo że są to dane mniej lub bardziej historyczne ale dają pogląd co się moze dziać a weryfikuje się patrząc za kierownicy.

Druga sprawa coś chyba z wytyczaniem się zmerdało po tych rewolucjach. Nigdy do tej pory takich rewelacji NE nie serwował gdzie nakazuje zjechać z trasy nr. 70 i omijać jedno rondo i wracać jeszcze gorszym miejscu znowu na tą trasę gdzie trzeba ustępować w obie strony jadącym ciągłym sznurkiem auta (zrzut tego miejsca z 16:44). Dzieje się to w obu kierunkach - żaden miejscowy nie wpadłby na coś takiego. Taki objazd stosuje się tylko w sytuacji jakiegoś wypadku na rondzie. Na zdjęciu 18:10 wracając zignorowałem tą rewelacje i jak pokazał NE po przeliczeniu płynność "niebieska". Obca osoba która jechała by pierwszy raz wierząc NE mogła by się trochę zdziwić szczególnie jadąc w stronę Łowicza (dwa pierwsze zrzuty z 16 godziny) gdzie proponowane włączenie się na łuku drogi 70 jest naprawdę paskudne i długo się czeka jak sznur aut jedzie z i do dwóch osiedli. Program nie bierze tego pod uwagę i wprowadza w błąd informując "podobny czas". Trochę zaczynam tracić wiarę w NE jeśli tak się będzie zachowywał w obcych mi miejscach. ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg

Telefon: P30 Pro

Postprzez Michal1983 » czwartek, 6 lut 2020, 06:18

Znowu mam jakieś problemy z łącznością z usługą. Nie ma informacji o abonamentach, czasów przejazdów dla pierwszych trzech lokalizacji i nie można wyznaczyć trasy.
Akurat w przykładzie powyżej była informacja, że jest podobny czas na tym odcinku. Wzrokowo też można było ocenić, że jest on prostszy i krótszy od alternatywy. Nie wiem czy opieranie się na starych danych pozwoli ominąć aktualny korek. Najwyraźniej niektórzy muszą robić za testerów alternatywnych tras.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Borg » czwartek, 6 lut 2020, 07:08

Michal1983 jeśli uważasz że prowadzenie kogoś o godzinie 16 czyli w szczycie komunikacyjnym takim objazdem gdzie trzeba później i tak wrócić na trasę 70 w miejscu ze zdjęcia poniżej za dobry pomysł to ja nie mam więcej pytań. Mieszkam w tym mieście i większej głupoty to dawno nie widziałem a co najgorsze wydaje mi się że NE wcześniej nie serwował aż takich kwiatków. Tutaj nawet na Google Street widać ruch a zdjęcie raczej jest zrobione w godzinach mniejszego natężenia. O 16 to idzie potok aut w obie strony i powodzenia temu który w lewo ma zawinąć się :). Mając podgląd danych traffic mam szansę w nieznanym miejscu określić czy bzdur NE nie proponuje. Przykład drugi zrzut tej samej okolicy dzisiaj przed 6 rano - pusto na drodze i kolorki sugerują coś innego - od razu widać że bzdura i bardziej to do mnie przemawia niż komunikat "podobny czas". Jak dla mnie jest jeszcze druga strona medalu :) ukrycie Traffica wg. mnie jest na rękę bo po co pokazywać że się ma w danej okolicy nieaktualne dane :). ObrazekObrazek

Wysłane z Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg

Telefon: P30 Pro

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert