Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ | Zaloguj

Testy alfa NaviExpert na Android Auto

Re: Testy alfa NaviExpert na Android Auto

Postprzez Michal1983 » środa, 11 maja 2022, 04:25

Brakuje głosu śląskiego instruktora. Trudno pojeżdżę trochę z Dżoaną.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » środa, 11 maja 2022, 13:28

Dalej mi wywala aplikacje po kilku minutach jazdy, nie da się jechać musiałem przejść z AA na telefon.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy S20FE

Postprzez koras1916 » środa, 11 maja 2022, 13:32

Wracając jeszcze do przycisku wyciszającego dźwięk, to nie zapamiętuje on ustawień. Po każdym uruchomieniu nawigacji, głos jest włączony i trzeba go za każdym razem wyłączać.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
koras1916

Telefon: xperia Z, Lumia 930

Postprzez pawelll » środa, 11 maja 2022, 14:06

mentos11 napisał(a):Dalej mi wywala aplikacje po kilku minutach jazdy, nie da się jechać musiałem przejść z AA na telefon.

Jaki samochód i łącze? U mnie z S20FE w Octavii4 i WiFi działa generalnie OK.

Może kwestia uprawnień aplikacji, oszczędzania baterii itp?
pawelll

Postprzez Michal1983 » czwartek, 12 maja 2022, 09:08

Przy połączeniu kablem USB Redmi 5A do systemu multimedialnego w Clio V wszystko działa dobrze. Problemem jest aktualizacja położenia na mapie. Ta działa mocno skokowo i aktualizuje się z różną częstotliwością. Ogólnie obraz dłużej stoi w miejscu niż się przesuwa. Nie wiem jak zmienić poziom głośności aplikacji. Regulacja głośności w telefonie czy w samochodzie nic nie daje. Nawet wyłączyłem niby dźwięk, ale tylko radio się wyciszyło.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Michal1983 » czwartek, 12 maja 2022, 18:42

IMG_20220512_175907.jpg
IMG_20220512_175907.jpg (36.17 KiB) Przeglądane 159 razy

Trochę się czasem nawet gubi.
Michal1983

Postprzez Aga NE » piątek, 13 maja 2022, 14:26

Michal1983 napisał(a):Brakuje głosu śląskiego instruktora. Trudno pojeżdżę trochę z Dżoaną.

Wszystkie głosy powinny być - po zmianie na mobilce na śląskiego nie miałeś tego głosu na AA?

mentos11 napisał(a):Dalej mi wywala aplikacje po kilku minutach jazdy, nie da się jechać musiałem przejść z AA na telefon.

Mentos, patrzyliśmy w Twoje raporty błędów, niestety to jest błąd typu ANR który restaruje apkę, więc w logach mamy jedynie informacje o świeżym uruchomieniu, a nie o błędzie który wywołał zamknięcie aplikacji. Musimy w jakiś inny sposób zdiagnozować błąd. Możesz opisać co się działo przed błędem, jakie akcje podejmowałeś? Np. wytyczenie trasy na mobilce i podłączenie pod AA, odebranie telefonu, przejście z AA do widoku radia, etc.?

koras1916 napisał(a):Wracając jeszcze do przycisku wyciszającego dźwięk, to nie zapamiętuje on ustawień. Po każdym uruchomieniu nawigacji, głos jest włączony i trzeba go za każdym razem wyłączać.

Jest to (na chwilę obecną) świadoma decyzja. Oprogramowanie tego, aby synchronizowało się to także pomiędzy AA a aplikacją mobilną jest trudne i czasochłonne, więc odłożyliśmy to na późniejszy etap. Rozwiązanie w którym działałoby to niezależnie dla AA też potencjalnie generuje dużo błędów, stąd odrzuciliśmy to na tym wczesnym etapie rozwoju aplikacji. Oczywiście w przyszłości planujemy tę opcję dopracować.

Michal1983 napisał(a):Przy połączeniu kablem USB Redmi 5A do systemu multimedialnego w Clio V wszystko działa dobrze. Problemem jest aktualizacja położenia na mapie. Ta działa mocno skokowo i aktualizuje się z różną częstotliwością. Ogólnie obraz dłużej stoi w miejscu niż się przesuwa. Nie wiem jak zmienić poziom głośności aplikacji. Regulacja głośności w telefonie czy w samochodzie nic nie daje. Nawet wyłączyłem niby dźwięk, ale tylko radio się wyciszyło.

Powiedz proszę, czy aplikacja na telefonie jest na pierwszym ekranie, czy gdzieś w tle? Czy telefon jest zablokowany?
Xiaomi są bardzo problematyczne jeżeli chodzi o pracę w tle; ich natywne oszczędzanie baterii odcina dostęp wtedy dostęp do lokalizacji. Mamy też złapany potencjalny problem z animacjami przy zablokowanym ekranie na niektórych modelach. Doraźne rozwiązanie - odblokowany telefon i ekran aplikacji mobilnej na głównym ekranie. Daj znać czy wtedy jest lepiej.

Odnośnie poziomu głośności - chcemy wprowadzić opcję względnej głośności żeby móc przyciszyć dźwięk z NE w stosunku do np. muzyki z telefonu.
Dodatkowo, niektóre samochody pozwalają na regulację głośności oddzielnie dla radia, oddzielnie dla AA - ale to zależy już od modelu. W momencie gdy mamy muzykę z AA (np. Spotify) to nie można z poziomu samochodu oddzielnie ściszyć muzyki i oddzielnie NE, na chwilę obecną można jedynie wyciszyć dźwięki w NE za pomocą opcji głośnika w widoku nawigacji.
Aga NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez mentos11 » piątek, 13 maja 2022, 17:01

Czyli możliwe że telefon się zawiesza , nie miałem włączonych żadnych innych aplikacji chciałem zobaczyć całą trasę ale już nie reagował więc nie wiem czy to było powodem crash.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S20FE

Postprzez Michal1983 » niedziela, 15 maja 2022, 18:28

Aga NE napisał(a):
Michal1983 napisał(a):Brakuje głosu śląskiego instruktora. Trudno pojeżdżę trochę z Dżoaną.

Wszystkie głosy powinny być - po zmianie na mobilce na śląskiego nie miałeś tego głosu na AA?

W telefonie miałem do wyboru miałem tylko te głosy:
Glosy.jpg
Glosy.jpg (17.75 KiB) Przeglądane 76 razy

Głos nie jest też dostępny do ponownego zakupu.

Aga NE napisał(a):
Michal1983 napisał(a):Przy połączeniu kablem USB Redmi 5A do systemu multimedialnego w Clio V wszystko działa dobrze. Problemem jest aktualizacja położenia na mapie. Ta działa mocno skokowo i aktualizuje się z różną częstotliwością. Ogólnie obraz dłużej stoi w miejscu niż się przesuwa. Nie wiem jak zmienić poziom głośności aplikacji. Regulacja głośności w telefonie czy w samochodzie nic nie daje. Nawet wyłączyłem niby dźwięk, ale tylko radio się wyciszyło.

Powiedz proszę, czy aplikacja na telefonie jest na pierwszym ekranie, czy gdzieś w tle? Czy telefon jest zablokowany?
Xiaomi są bardzo problematyczne jeżeli chodzi o pracę w tle; ich natywne oszczędzanie baterii odcina dostęp wtedy dostęp do lokalizacji. Mamy też złapany potencjalny problem z animacjami przy zablokowanym ekranie na niektórych modelach. Doraźne rozwiązanie - odblokowany telefon i ekran aplikacji mobilnej na głównym ekranie. Daj znać czy wtedy jest lepiej.

Odnośnie poziomu głośności - chcemy wprowadzić opcję względnej głośności żeby móc przyciszyć dźwięk z NE w stosunku do np. muzyki z telefonu.
Dodatkowo, niektóre samochody pozwalają na regulację głośności oddzielnie dla radia, oddzielnie dla AA - ale to zależy już od modelu. W momencie gdy mamy muzykę z AA (np. Spotify) to nie można z poziomu samochodu oddzielnie ściszyć muzyki i oddzielnie NE, na chwilę obecną można jedynie wyciszyć dźwięki w NE za pomocą opcji głośnika w widoku nawigacji.

Uruchomiłem aplikacje w Android Auto podobnie jak Mapy Google czyli tylko wybrałem ikonkę na ekranie tego systemu multimedialnego i liczyłem, że będzie działać. W telefonie niczego nie ruszałem. Mam ustawione zalecane Oszczędzanie baterii.
Michal1983

Postprzez pawelll » niedziela, 15 maja 2022, 20:23

Dla pamięci (i wykonania w 3. kolejności).
W nowych samochodach z Virtual Cockpit (np. w Octavii4) jest możliwość ustawienia na zegarach pokazywania wskazówek nawigacji (strzałki, nazwy), wyświetla się to tez na HUD.
Te wskazówki wyświetlają się z GM, Waze, TomTom- póki co z NE nie ale byłyby przydatne.
pawelll

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert