Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ | Zaloguj

Testy alfa NaviExpert na Android Auto

Testy alfa NaviExpert na Android Auto

Postprzez Aga NE » czwartek, 14 kwi 2022, 13:22

Cześć!

Od pewnego czasu pracujemy nad wersją NaviExperta na Android Auto. Kilkoro z Was, którzy uczestniczyli w naszych testach prototypów, mieli już okazję przetestować naszą wersję Alfa na Android Auto. Teraz chcielibyśmy zaprosić do testowania wszystkich Forumowiczów :)

Wersja alfa - jak to alfa - nie obfituje w funkcjonalności oraz może działać niestabilnie.
Niemniej jednak, tych którzy chcieliby dołączyć do testów serdecznie zapraszam!

Aby dołączyć do testów:
:arrow: wyślij wiadomość na adres aatesters@naviexpert.pl,
:arrow: w wiadomości tej podaj adres mailowy z którego korzystasz w Sklepie Play na telefonie na którym chcecie testować wersję,
:arrow: gdy odbierzemy Twoją wiadomość i dodamy Cię do testów dostaniesz na wskazany adres e-mail z zaproszeniem do testów,
:arrow: kolejne kroki, czyli szczegółowy opis samego procesu dołączania do testów czy instalowania aplikacji opisany został tutaj: https://www.naviexpert.pl/?p=10572&prev ... l_id=10575

Zapraszam do testów i czekam na pierwsze komentarze i opinie na temat wersji NE na AA w wątku!
Aga NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Testy alfa NaviExpert na Android Auto

Postprzez lchmiel » piątek, 15 kwi 2022, 07:45

Powiem tylko, że ta wersja działa i nadaje się do testowania.

I oczywiście dobrych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Crazy2006 » piątek, 15 kwi 2022, 16:05

Pierwszy zonk - w wersji "produkcyjnej" jest wykupiony abonament - w wersji alpha go nie widać
Crazy2006

Telefon: Lenovo P770

Postprzez Aga NE » piątek, 15 kwi 2022, 16:24

Crazy2006 napisał(a):Pierwszy zonk - w wersji "produkcyjnej" jest wykupiony abonament - w wersji alpha go nie widać

Cześć, jak najbardziej powinno być widać. Zalogowałeś się w samym NE na odpowiedni adres mailowy? Jeżeli nadal nie widzisz abonamentu odezwij się do mnie na priv z podaniem adresu mailowego z apki+ adres z Google Play, jeżeli jest inny, sprawdzę co się stało na koncie.
Aga NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez koras1916 » piątek, 15 kwi 2022, 19:32

Pierwsze kilka kilometrów za mną. Póki co mogę napisać, że ta wczesna beta działa lepiej na AA, niż wersja stabilna na Car Play

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
koras1916

Telefon: xperia Z, Lumia 930

Postprzez lchmiel » wtorek, 19 kwi 2022, 17:22

Dziś kilka razy na początku nawigowania mapa się nie pokazywała (widziałem fragmenty wybrzeża Norwegii, w sumie ciekawe), później mapa nie była nocna i nie podejmował ruchu mapy podczas nawigacji. Komunikaty szły prawidłowo. Po kilku próbach startu wreszcie poszło dobrze.

Nie zrobiłem zdjęć, bo był pośpiech.

Zawsze zaczynam nawigację na telefonie, telefon jest na kablu AA. Wyłączam dźwięki i dopiero wtedy klikam "Android Auto" w menu samochodu. Na pierwszej pozycji listy jest mój cel, klikam. I zwykle jest OK.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez don_browarro » wtorek, 19 kwi 2022, 17:38

Hej! Zapisalem sie do testow AA, wszystkie kroki wykonalem wedlug instrukcji i wszystko jest ok az do momentu proby pobrania najnowszej bety z aplikacji App Tester. Przekierowuje mnie do sklepu Google Play, a tam mam widok jak na screenshocie i nie widze zadnego przycisku do instalacji.

Może na to miec wplyw to, ze korzystam ze starego typu konta (Naviexpert L)? Swoja droga wyslalem emaila z pytaniem, czy da sie jeszcze migrowac, bo strona naviexpert.pl/migracja prowadzi teraz do bloga z info o migracji i nie ma jak podac starego id i hasla

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
don_browarro

Postprzez pawelll » wtorek, 19 kwi 2022, 21:30

[Galaxy S20FE][Octavia 4 Columbus, połączenie WiFi]

Pierwsze 500km przejechane

+ kolory
+ czytelność
+ podgląd trasy/ trasy alternatywne - miłe, że jest już w tej wersji, jak dla mnie to must have, może jeszcze drobna rozbudowa (np. mozliwość wyboru trasy alternatywnej z poziomu AA)
+ jak zwykle b. dobry dobór trasy

Minusy (część wynika mam nadzieję z okrojenia funkcjonalności wersji testowej ale piszę dla pamięci) i propozycje zmian

- Czasem wylatuje - do poziomu czarnego ekranu albo gubi trasę, zostaje mapa, np. przy nawiązywaniu rozmowy telefonicznej
- Kolor pól z danymi, czarny jakiś taki... czarny :) - może niebieski/zielony albo zmienny (to byłoby coś nikt z konkurencji tego nie ma)?
- Ograniczenie prędkości jako ikona (tak jak np. Waze)
- Zmiana koloru trasy po przejechaniu (na węzłach można stracić orientację, miałem dzisiaj istny supeł na ekranie)
- Wyszukiwanie głosowe
- wyszukiwanie z ekranu POI - a przynajmniej np. stacji benzynowych przy trasie
- Ulubione

Generalnie jak na pierwszy strzał jest nieźle
pawelll

Postprzez koras1916 » środa, 20 kwi 2022, 08:30

- wczoraj za każdym razem po włączeniu miałem czarny ekran zamiast widoku mapy. Były również problemy z GPS, strzałka była w szarym kółku i przeskakiwała na boczne drugi itp. W tym samym czasie po przełączeniu na inne nawigacje wszystko było ok. Dzisiaj już te problemy nie występują.

- nie działa tryb nocny

- nie ma panelu do zgłoszeń (policja, wypadki itp)

- aplikacja często nie wyłącza się automatycznie po odłączeniu od AA

- podczas jazdy bez wyznaczonej trasy, mapa jest w widoku bardzo oddalonym. Przydałoby się zoomowanie jak przy wyznaczonej trasie.

- ogólnie działa całkiem dobrze. Jak już wcześniej pisałem, lepiej działa niż na Car Play

Przydałaby się jakaś lista co jest planowane do wprowadzenia w przyszłości, żebyśmy nie pisali o brakach, które i tak mają się pojawić. Brakuje mi podstawowych ustawień na wyświetlaczu AA, np wyłączenie wskazówek głosowych i nie wiem czy o tym wspomnieć, czy jest to planowane itd.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
koras1916

Telefon: xperia Z, Lumia 930

Postprzez mentos11 » środa, 20 kwi 2022, 14:03

Testy idą a raczej jadą ;)
U mnie wsio wpariatkie :)
Nie wiem czy macie taki problem że po odpalenie trasy na smartfonie i podłączeniu do samochodu w android Auto trasa jest ale nie nawiguje a połozenie samochod ujest wycentrowane na środku ekranu czyli na krawedzi okienka z informacją o manewrze?
Druga sprawa to znikający traffic po kilku odpaleniach nawigacji, pomimo ustawieniu trafficu na mapie i trasie pozostaje tylko traffic na trasie?
Czekam na wprowadzanie adresów za pomocą głosu bo klawiatura tylko odpala sie na postoju przy zaciagnietym ręcznym (ograniczenie googla) i da sie wtedy juz normalnie jeździć.
pzdr.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S20FE

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert