Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Program nie łączy się z GPS. Nie jest znajdowane urządzenie.

Program nie łączy się z GPS. Nie jest znajdowane urządzenie.

Postprzez admin » środa, 24 cze 2009, 18:24

Wyłącz i ponownie włącz telefon. Wyszukaj GPS zaraz po uruchomieniu NaviExperta.

W niektórych telefonach sporadycznie zdarza się zawieszenie układu bluetooth. Nie działa wtedy żadna komunikacja bluetooth. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie telefonu.
admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Program nie łączy się z GPS. Nie jest znajdowane urządzenie.

Postprzez jotde » środa, 4 lis 2009, 14:27

Zainstalowałem wersję 5.1 na telefonie Nokia 5610 Xpress Music. NaviExpert nie wykrywa mojego GPS'a (Mainnav 910S). Restart telefonu zrobiłem. GPS działa poprawnie z NaviExpertem na innym telefonie. Działa również poprawnie z programem TrekBuddy zainstalowanym na tej Noki. Wygląda na to, że problem ma tylko NaviExpert. Po włączeniu wyszukiwania odbiornika GPS widzę, że wykrywa odbiornik, potem krótko go bada (podaje nawet prawidłowo nazwę "Mainnav") ale w rezultatach wyszukiwania już go nie ma (jest tylko USB1). Proszę o pomoc.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Re: Program nie łączy się z GPS. Nie jest znajdowane urządzenie.

Postprzez Azawakh » czwartek, 3 gru 2009, 08:13

U mnie też się zdarza niestety ale dość często (szczególnie po dojechaniu do celu i ponownym uruchomieniu programu), że NE nie tworzy połączenia z BT i też jedynym rozwiązaniem jest właśnie włączenie i wyłączenie telefonu. Po dokonaniu restartu, następuje dopiero połączenie z BT.
Azawakh
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE K800i, Nokia E51, HTC Artem

Re: Program nie łączy się z GPS. Nie jest znajdowane urządze

Postprzez safeway » niedziela, 31 paź 2010, 21:54

Ja mam zainstalowane naviexpert z nowym SAMSUNGIEM WAVE S8500, zaktualizowane do wersji 6.0.1 , program po naciśnięciu "pokaż moją pozycję" wskazuje inne miasto oddalone o 200 km. Mam włączone wszystkie funkcje w ustawieniach lokalizacji w menu telefonu "włączony GPS, wspomaganie GPS,użyj stacji bazowej" nawet próbowałem" wspomaganie czujnikiem". Czasami wskaże "moją pozycję" odległą o kilkanaście km najprawdopodobniej pozycję nadajnika sieci bo za każdym razem jestem niby gdzie indziej. Objawy jakby nie czytał wewnętrznego GPS i fiksuje. W opcjach zaawansowanych w "danych GPS" pokazuje "urządzenie: wbudowany GPS, Status: rozłączony a następnie pozycja nie ustalona, Oryginalne: <-?->". W narzędzia/ustawienia aplikacji/GPS/wyszukaj odbiornik GPS wskazuje: skonfiguruj odbiornik GPS w ustawieniach telefonu, a w ustawieniach telefonu: "szczegółowe informacje dotyczące konfiguracji specyficznej dla Twojego telefonu dostępne na stronie http:// getne.pl - a tam plik do ponownej instalacji, która nic nie daje( próbowałem)Cholerka nie mogę z nim sobie dać rady. Czy to przez darmową wersję ? Na razie nie opłacam,ponieważ jak ma tak dalej być to pieniądze w błoto. Chyba, że ja jestem jakiś ułomny:( Może jest mi w stanie ktoś pomóc?
safeway

Telefon: SAMSUNG WAVE S8500

Postprzez Wojtex16 » niedziela, 31 paź 2010, 22:24

safeway Rozumiem, że wyszedłeś na dwór. Wyjdź na otwarte niebo i spróbuj złapać zacięg GPS.
Wojtex16
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez safeway » wtorek, 2 lis 2010, 13:31

No chyba, aż taki przymulony to nie jestem, nawet jechałem autem ;). Ale już sobie poradziłem kilkukrotnie przeinstalowując i wreszcie ruszyło. No ale dzięki za dobrą radę:)
safeway

Telefon: SAMSUNG WAVE S8500

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 15 lis 2010, 17:26

Jeśli jest to nowy telefon warto również zostawić go jednorazowo na dłuższą chwilę na zewnątrz budynku - na 30 min do 1h nawet. Ważne aby telefon nie przemieszczał się intensywnie, pierwsze ustalanie pozycji w ruchu może być trochę utrudnione. Nawet jeśli wcześniej odnajdzie pozycje proponujemy go mimo wszystko trochę "przewietrzyć". Z doświadczenia możemy powiedzieć, że robimy tak z każdym nowym modelem telefonu.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD

Telefon: Samsung S9

Re: Program nie łączy się z GPS (wbudowanym). HTC Touch Diam

Postprzez ddowiat » sobota, 18 gru 2010, 18:36

Z radością zauważyłem, że Diamond pojawił się na liście telefonów obslugiwanych (choć nie jest "rekomendowany"). Instaluje się ppoprawnie (wersja 5.2.1), uruchamia się, różne opcje dzialają (nie mam na razie abonamentu). Mam jednak duży problem z korzystaniem z wbudowanego GPS. W żadnej z opcji, ktorych mogę uzywac bez abonamentu, program nie jest w stanie połączyć się z GPS. Np w "Mapa" - "Śledź moją pozycję" pojawia się na zmianę komunikat "Otwieranie portu - Błąd połączenia GPS". Z kolei w "Narzędzia - Zaawansowane - Dane GPS" mam następujące wpisy: "Urządzenie: Wbudowany GPS", "Status: [na zmianę] Łączy się - Błąd połaczenia GPS". Moim zdaniem nie chodzi więc o to, że GPS nie widzi satelitów (probowalem oczywiście "pod gołym niebem"), lecz ze program nie może połączyć się z GPS.
Mam Jave Esmertec Jbed Build ID: 20080610.2.1. Aplikacje instalowałem zarowno w pamięci głównej telefonu jak i w tzw. "Internal storage" (zwanym też niekiedy Storage card, ale t nie jest karta pamieci, bo Diamond nie ma gniazda kart) - objawy byly takie same. Oczywiście próbowałem tez reinstalacji, właczania NE zaraz po restarcie telefonu. Dodam, ze moduł GPS na pewno jest sprawny - działa w Google Maps i na cyfrowej mapie firmy KAMAP.
Ktoś mial moze podobny problem i móglby cośporadzić.
Pozdrawiam
D. Dowiat
ddowiat

Telefon: HTC Touch Diamond

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 27 gru 2010, 18:03

ddowiat, postaramy się oczywiście sprawdzić problem. Czy próbowałeś może przeinstalować aplikację?
...in space no one can hear your scream...
KasiaD

Telefon: Samsung S9

Postprzez ddowiat » piątek, 31 gru 2010, 14:56

kdzwonek: oczywiscie, reinstalowałem aplikację kilkakrotnie. Byłoby super, gdyby udzło sie Wam cos na to poradzić. Pozdrawiam.
ddowiat

Telefon: HTC Touch Diamond

Następna strona

Powrót do Typowe problemy i ich rozwiązywanie