Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nokia 6300 a NE 5.0.1

Nokia 6300 a NE 5.0.1

Postprzez algi » środa, 28 paź 2009, 14:12

Witam

O ile wersja 4.x działała dobrze i o dziwo wersje 5.0 BETA 1/2/3 działały dobrze to finalna wersja 5.0 i 5.0.1 na tym telefonie to po prostu porażka.
Co więcej beta1
Ja rozumiem że ten telefon jest stary, ja rozumiem że ze strony po ciuchu wiele telefonów poznikało żeby nie wprowadzać w błąd ale jako użytkownik z 2 letnim abonamentem już nie mam cierpliwości gdy aplikacja mi się potrafi 5 razy wykrzaczyć na drodze Wólka Kosowska -> Warszawa (Bemowo) przy pierwszym przeliczeniu trasy, czy zmianie punktu docelowego... [i traci wszelkie ustawienia!]
O ile wcześniej chciałem przedłużyć abonament o tyle wczoraj podjąłem decyzję, że jeżeli mam zmienić telefon na jakiś droższy (bo już usłyszałem że następca Nokia 6700 też ma heap size 2MB a podejrzewam że z tym to się wiąże) to wtedy zostaje AutoMapa z ich Trafficiem.

Może trochę wylewam żale ale sam rozpropagowałem NE wsród wielu znajomych i u nich na 6300 to samo.
Oczywiście w telefonie dostępna pamięć jest, soft ten sam... nic nie było zmieniane......to nie wina telefonu..

Od jakiegoś czasu widzę coraz więcej bajerów i marketingu a mniej funkcjonalności. Może i komuś się przyda współpraca z serwisami od restauracji czy od imprez ale jak ktoś napisał.. to będzie kilka % użytkowników. Natomiast 100% chce dotrzeć na miejsce optymalnie/jak najszybciej. Jeżeli na dystansie 30km aplikacja wywala się z 5 razy to nie dość że kierowca jest odrywany od drogi, to także "wiesza psy" na NE. (kiedyś dostałem TomToma w prezencie - leży w schowku... nie myślałem że tak szybko mi się przyda :( )
Dla mnie osobiście nowe "błyszczące" ikonki są mniej czytelne niż płaskie czytelne (oczywiście rozróżnienie kolorami OK)
Niestety - tak to się kończy gdy stawia się bajerowate lśniące ikonki nad podstawową funkcjonalność programu.

Na chwilę obecną poproszę o linka do wersji 4.3.3 (chyba ta była ostatnia) bo mam jeszcze abonament na jakieś pół roku. Ewentualnie jakąś 5.0beta3.

Ew. proszę o przyjrzenie się czy da się jakoś zoptymalizować tą 5tkę - pamiętajcie że wielu klientów wybrało NE bo ma słabe telefony z Javą (ci co mają Symbiana czy WM mają duuużo innych aplikacji do wyboru).

Koniec żali... dziękuję za uwagę...

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Re: Nokia 6300 a NE 5.0.1

Postprzez mindzik » środa, 28 paź 2009, 14:20

http://get.naviexpert.pl/4.3.3/ link do wersji 4.3.3
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez mstelmach » piątek, 30 paź 2009, 13:46

W wersji 5.1 beta powinno być lepiej. Poprawione zostało zarzadzanie pamiecia i telefony z mala iloscia pamieci (2MB heapsize, czyli cala seria S40) powinny dzialac stabilniej.
Takze cierpliwosci do wydania wersji BETA. :)
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez algi » piątek, 30 paź 2009, 22:34

mstelmach napisał(a):W wersji 5.1 beta powinno być lepiej. Poprawione zostało zarzadzanie pamiecia i telefony z mala iloscia pamieci (2MB heapsize, czyli cala seria S40) powinny dzialac stabilniej.

W takim wypadku to są bardzo dobre wieści.
Tak naprawdę od tego zależy czy przedłużę mój 2 letni abonament na kolejne 2 lata.
Z drugiej strony skoro doszły kolejne rzeczy typu "zielenina" to znowu potrzeba na niej pamięci....

Poza tym przy dzisiejszych 2-3 wykrzaczeniach aplikacji dochodzę do wniosku że to nie tyle co zbyt mała pamięć co bardziej zarządzanie/niezwalnianie.
No bo skoro jadę i przy przeliczaniu się wykrzacza z out of memory a po restarcie z tego samego punktu działa no to chyba te 2MB styka...

Dzisiaj NE nauczył mnie kolejnego myku aby ominąć korek. Z niecierpliwością czekam na CT online....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez ALEX » niedziela, 1 lis 2009, 10:38

mstelmach napisał(a):W wersji 5.1 beta powinno być lepiej. Poprawione zostało zarzadzanie pamiecia i telefony z mala iloscia pamieci (2MB heapsize, czyli cala seria S40) powinny dzialac stabilniej.

Czy to oznacza, że również SE K750i doczeka się wersji 5.1?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mstelmach » niedziela, 1 lis 2009, 11:51

ALEX napisał(a):

Czy to oznacza, że również SE K750i doczeka się wersji 5.1?

Dokladnie nie pamietam, ale se k750i mial chyba inne problemy.
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez jural_37 » piątek, 27 sie 2010, 17:47

Miałem K750 i i korzystałem z NE 4.3.2.Nawigacja działala bez zarzutu.Oczywiscie ,ze były ograniczenia w długosci planowanych tras /do około 350 km/ Tel.miał 32 Mb pamięci ale jak wiadomo decyduje o tym inny rodzaj pamięci /jar,heapsize/ Obecnie uzywam K550i,ktory ma 72 Mb pamięci i dostępnej na ten telefon wersji 5.01. .Nawigacja działa prawidłowo na trasach ponad 500 km.Nie wiem czy chodzila by wersja 6.0 ? Może ktos wie ile ten aparat /k550i/ ma tej innej pamięci/heaspize/.Pozdrawiam Jura_37 ps Wersja 5.01 podobno jest na telefony z systemem android.
jural_37

Powrót do Archiwum 2010