Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Opłaty za gprs są znacznie większe niż wynika to z opisu.

Opłaty za gprs są znacznie większe niż wynika to z opisu.

Postprzez admin » środa, 24 cze 2009, 18:26

Przede wszystkim prosimy sprawdzić czy nie używaliście Państwo w tym samym czasie innych programów korzystających z gprs, w szczególności z innych systemów nawigacji, map lub lokalizatorów niż NaviExpert. Wiele z nich nie podtrzymuje połączenia gprs (więc każdy, nawet niewielki przesył danych jest rozliczany jak oddzielna sesja) i nie optymalizuje sposobu przesyłania map na komórkę narażając użytkownika na wielokrotnie większe koszty .

Zacytujmy jednego z naszych użytkowników, który zgłaszał podobny problem i początkowo sądził, że koszty wiążą się z korzystaniem z NaviExperta (pisownia oryginalna):

"Po analizie bilingu przypomniałem sobie, że używałem też innego programu do nawigacji i nie zdawałem sobie sprawy, ze to on mógł połączyć się tyle razy z Internetem. Wasz program działa tak jak opisujecie (sprawdziłem) i na pewno będę z niego korzystał. Tym beznadziejnym programem (ja miałem szczęście, bo jestem rozliczany co 50 kB i koszty nie były aż tak wysokie w przeciwieństwie do mojego kolegi rozliczanego co 500 kB, którego 2-u godzina nawigacja kosztowała ponad 120 zł) jest: "bezpłatny" XXX. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że został on stworzony przez operatorów w celu naciągania takich jeleni jak ja i wielu innych.
Zatem odszczekuje wszystko to co do Was napisałem."
admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Opłaty za gprs są znacznie większe niż wynika to z opisu.

Postprzez konrad » piątek, 10 lip 2009, 09:06

Dodam jeszcze że zamiast płacić za pakiet danych 50KB np 0.25 zł to można wykupić sobie dodatkową usługę na pakietowe przesyłanie danych, np w jednej sieci jest to usługa ".... world i internet" gdzie za 5 zł dostaje się 5MB. i wtedy można zapomnieć o kontrolowaniu ile danych ściągnął naviexpert.
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire HD

Re: Opłaty za gprs są znacznie większe niż wynika to z opisu.

Postprzez kompik » niedziela, 12 lip 2009, 22:07

Jeżeli koszt nawigacji (Orange POP) na trasie np. Bydgoszcz - Olsztyn kosztuje ok. 0,45 - 0,60 gr to nie mam czym martwić się. :D
TaPik
kompik

Re: Opłaty za gprs są znacznie większe niż wynika to z opisu

Postprzez mindzik » wtorek, 2 lis 2010, 12:37

Od września 2010 w Plusie są nowe pakiety internetowe do uruchomienia w abonamencie, przez co korzystanie z NE powinno być w tej sieci tańsze. (Najtańszy 5pln=100MB)
http://www.iplus.pl/indywidualni-intern ... fonie.html
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez Tygrys55 » środa, 15 gru 2010, 14:31

Wydaje mi się na stronie http://www.naviexpert.pl/pomoc/koszty-gprs.html koszty GPRS jest mała nieścisłość odnośnie kosztów dla abonamentu Pantera w Orange. Powinna być informacja, że dla taryfy Pantera jest darmowy pakiet minimum 0,2 GB na transmisje danych. Po przekroczeniu jest dopiero naliczanie 0,25 zł/50kb.
SAMSUNG GALAXY A5
NAVIEXPERT
10.2.70;9.3.36;9.1(141218)9.1(141218);9.0(141118);8.6(140724);8.5(140319);8.3(130709);8.2(130211);8.2(121204);8.0;7.2.1(120428);6.2.1(110723);6.0(100909);5.2.1(100825)
Tygrys55
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SAMSUNG GALAXY ACE

Postprzez Wojtex16 » środa, 15 gru 2010, 18:54

Dodam, że te koszty są nie które nieaktualne np. brakuje nowej taryfy twój profil, są niższe koszty za transmisję danych, więcej informacji jest na: http://www.simplus.pl/v.do?idx=1187791
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Powrót do Typowe problemy i ich rozwiązywanie