Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ciekawostki NaviExperta ;)

Re: Ciekawostki NaviExperta ;)

Postprzez jas342 » czwartek, 26 lis 2009, 12:52

Janeo napisał(a):
ALEX napisał(a):W NE brakuje więc w ustawieniach trasy "Ustawienia trasy" -> "Domyślny rodzaj trasy" -> "Możliwie nie zawracaj",

Miałem podobne sytuacje, że aplikacja z uporem chciała mnie zawrócić, popieram rozwiązanie
jas342
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE C702, N5800, Nokia LUMIA800

Postprzez konrad » czwartek, 26 lis 2009, 15:44

jas342 napisał(a):
Janeo napisał(a):
ALEX napisał(a):W NE brakuje więc w ustawieniach trasy "Ustawienia trasy" -> "Domyślny rodzaj trasy" -> "Możliwie nie zawracaj",

Miałem podobne sytuacje, że aplikacja z uporem chciała mnie zawrócić, popieram rozwiązanie

I ja się spotkałem z takim zjawiskiem. NE z uporem maniaka każe zawrócić, ja jadę dalej a NE swoje i na dokładkę przelicza nową trasę, czyli ileś tam Kb z transferu zżera i dalej każe zawrócić
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez Marian » piątek, 27 lis 2009, 08:00

konrad napisał(a): Miałem podobne sytuacje, że aplikacja z uporem chciała mnie zawrócić, popieram rozwiązanie
I ja się spotkałem z takim zjawiskiem. NE z uporem maniaka każe zawrócić, ja jadę dalej a NE swoje i na dokładkę przelicza nową trasę, czyli ileś tam Kb z transferu zżera i dalej każe zawrócić
Można wyłączyć automatyczne przeliczanie trasy - wtedy przynajmniej eliminuje się namolność NE i oszczędza kb. Ponadto w pewnym (raczej niewielkim) otoczeniu trasy widać, gdzie się jedzie. Niestety mapa często szybko się kończy i już nic nie wiadomo.
W tego rodzaju sytuacjach korzystna byłaby możliwość sprowadzenia mapy na życzenie - albo po naciśnięciu klawisza, albo automatycznie jako opcja. Wtedy po wybraniu objazdu można by samodzielnie wrócić na trasę, lub zażądać jej przeliczenia w miejscu odpowiednio odległym od przeszkody.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez vtec_z » wtorek, 5 sty 2010, 13:11

Pora wrócić do podstaw tego wątku czyli do tego co w NE śmieszne.
Proponuję - sylwestrowy* piruecik ;) :shock:

PhoneScr000026.jpg

* - taką trasę NE zaproponował mi 14 grudnia o 7:04, ale do Sylwestra bardziej pasuje.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez potworny » środa, 6 sty 2010, 14:15

Może niechcący wybrałeś "trasę krajobrazową". Jedna z lepszych propozycji NE, jakie widziałem :)
potworny

Postprzez atomfx » czwartek, 7 sty 2010, 12:26

ALEX napisał(a):Dzisiaj jechałem trasą Złotów-Szczecin. Za Jastrowiem na drodze stał radiowóz i kierował wszystkich na Piłę.
Pila.jpg

Niestety, ale od tego momentu NE stał się całkowicie bezużyteczny... konsekwentnie, z uporem godnym jakiejś większej sprawy kazał mi zawrócić. Nic nie pomagało przeliczanie trasy (5), wyznaczanie jej od nowa - za każdym razem słyszałem, że zjechałem z trasy. Nie pozostało nic innego jak go po prostu wyłączyć. Dopiero po kilkunastu kilometrach, gdy trasa przez Piłę była już krótsza od tej przez Wałcz, trasa została przeliczona. A właściwie to nie przeliczona, tylko wyznaczona nowa - jedyna słuszna. Problem nie jest banalny dla kogoś kto nie zna trasy, bo w sytuacji, gdyby po drodze było miasto, to jestem w stanie sobie wyobrazić, jak NE kilkoma sprytnymi manewrami skieruje ponownie do zamkniętej drogi... a nawigacja generalnie jest dla tych, co nie znają. A objazdy to nie jest jakieś niecodzienne zjawisko...

Anie można było ustawić "korek na odcinku 50km" lub prowadź przez PIłe?
Pewnie tek i nie trzeba blokować zawracania"
No i następni użytkownicy by wiedzieli o blokadzie
atomfx

Postprzez ALEX » czwartek, 7 sty 2010, 13:12

atomfx napisał(a):
ALEX napisał(a):Dzisiaj jechałem trasą Złotów-Szczecin. Za Jastrowiem na drodze stał radiowóz i kierował wszystkich na Piłę.
Pila.jpg

Niestety, ale od tego momentu NE stał się całkowicie bezużyteczny... konsekwentnie, z uporem godnym jakiejś większej sprawy kazał mi zawrócić. Nic nie pomagało przeliczanie trasy (5), wyznaczanie jej od nowa - za każdym razem słyszałem, że zjechałem z trasy. Nie pozostało nic innego jak go po prostu wyłączyć. Dopiero po kilkunastu kilometrach, gdy trasa przez Piłę była już krótsza od tej przez Wałcz, trasa została przeliczona. A właściwie to nie przeliczona, tylko wyznaczona nowa - jedyna słuszna. Problem nie jest banalny dla kogoś kto nie zna trasy, bo w sytuacji, gdyby po drodze było miasto, to jestem w stanie sobie wyobrazić, jak NE kilkoma sprytnymi manewrami skieruje ponownie do zamkniętej drogi... a nawigacja generalnie jest dla tych, co nie znają. A objazdy to nie jest jakieś niecodzienne zjawisko...

A dlaczego na odcinku 50km? Skąd ma wiedzieć to ktoś, kto jedzie tą drogą po raz pierwszy? To samo z Piłą - skąd mam wiedzieć, że akurat przez Piłę? No i na koniec - nikt się nie dowie o blokadzie bo niby skąd?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez vtec_z » czwartek, 7 sty 2010, 13:46

ALEX napisał(a):
atomfx napisał(a):
Pila.jpg

A dlaczego na odcinku 50km? Skąd ma wiedzieć to ktoś, kto jedzie tą drogą po raz pierwszy? To samo z Piłą - skąd mam wiedzieć, że akurat przez Piłę? No i na koniec - nikt się nie dowie o blokadzie bo niby skąd?

Panowie, co zabawnego w Waszej dyskusji? Zaczynając ten wątek wyraźnie napisałem czemu ma być poświęcony. Czy tak trudno dostosować się do tej prośby? :x
Ostatnio edytowano czwartek, 7 sty 2010, 15:53 przez vtec_z, łącznie edytowano 1 raz
vtec_z

Postprzez ALEX » czwartek, 7 sty 2010, 15:03

vtec_z napisał(a):Panowie, co zabawnego w Waszej dsyskusji? Zaczynając ten wątek wyraźnie napisałem czemu ma być poświęcony. Czy tak trudno dostosować się do tej prośby? :x

Uważam, że wcześniej powinieneś zainterweniować :)
A w ramach przeprosin zdjęcie z wczoraj, co prawda kilka sekund za późno zrobione - to czego już nie widać na ekranie to prosta droga po której jechałem.

DSC00022.JPG
DSC00022.JPG (47.4 KiB) Przeglądane 3617 razy
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez vtec_z » czwartek, 7 sty 2010, 15:50

ALEX napisał(a):Uważam, że wcześniej powinieneś zainterweniować :)
A w ramach przeprosin ....

Przyjęte! :)
vtec_z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia