Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ciekawostki NaviExperta ;)

Re: Ciekawostki NaviExperta ;)

Postprzez Tommy » niedziela, 22 sie 2010, 11:26

O tym spalaniu już pisałem w wątku nowej becie. Zawsze tak jest i mam dużo zaniżone w pierwszym podglądzie, a w drugim już jest dobrze. Wydaje mi się, że to zwykłe niedociągnięcie bety.
Tommy
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez Marian » niedziela, 22 sie 2010, 12:45

a 82 km rożnica długości trasy pomiedzy dwiema ocenami: 102km i 20km już nikomu nie przeszkadza?
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Radut » niedziela, 22 sie 2010, 13:34

Z tym spalaniem to są jaja, nie wiem jak on to liczy ale dla dwóch alternatywnych tras o podobnej długości (różnica rzędu kilku km), szacowane zużycie paliwa często różni się o kilkanaście litrów :) Podejrzewam że tam gdzie jest oznaczony teren zabudowany to liczy wg spalania w mieście, a tam gdzie niezabudowany to jak na trasie. Tymczasem większość mało zabudowanych wioch i tak się przejeżdża z prędkością niewiele niższą od przelotowej. Chyba ta funkcja wymaga jeszcze trochę pracy :D
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez Tukan » niedziela, 22 sie 2010, 15:05

Dla mnie rzeczy typu "spalanie" to niepotrzebne wodotryski zwiększające tylko wagę programu. Każdy wie ile pali jego samochód, a tego typu "ficzery" powodują tylko irytację gdy trzeba wciskać OK 10 razy, żeby wkońcu zobaczyć mapę.
Tukan

Telefon: SGS4 I9505

Postprzez Radut » niedziela, 22 sie 2010, 15:26

Mi tam na przykład się ta funkcja podoba, zwłaszcza że akurat ona nie powoduje dodatkowego klikania. Tylko żeby to jakoś sensownie liczyło, można by wtedy sobie dokładniej zaplanować tankowania i koszty na długiej trasie. Myślę że jest to na tyle prosty dodatek że nie powoduje istotnego zwiększenia "wagi" programu.
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez konrad » poniedziałek, 23 sie 2010, 15:52

Radut napisał(a):Mi tam na przykład się ta funkcja podoba, zwłaszcza że akurat ona nie powoduje dodatkowego klikania. Tylko żeby to jakoś sensownie liczyło, można by wtedy sobie dokładniej zaplanować tankowania i koszty na długiej trasie. Myślę że jest to na tyle prosty dodatek że nie powoduje istotnego zwiększenia "wagi" programu.

Z całym szacunkiem. Jeżdżę 25 lat samochodem i jak dotąd nie zdarzyło mi się żebym planował "tankowania" (poza tymi tankowaniami gdy już dojechałem do celu i wiedziałem że już nie będę jechał i teraz mogę się zatankować zimnym piwkiem :) ), gdy wybieram się w trasę nie ważne długą czy krótką, to doskonale sobie zdaje sprawę z tego że auto nie jeździ na wodzie tylko na paliwie i siłą rzeczy wiadomo że będę się po drodze tankował a czy to będzie raz, dwa czy x razy to co to za rużnica skoro i tak muszę dojechać tam gdzie zaplanowałem.
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez Marian » poniedziałek, 23 sie 2010, 18:21

Ciekawostka na temat jakości systemu znajdowania POI
Proponuję quiz na temat: ile restauracji w Krakowie znajduje NE na podstawie łancucha "kraków restauracja" wprowadzonego w Gliwicach?
Odpowiedź (nieco ukryta :lol: ) poniżej:
kraków restauracja 1.JPG
kraków restauracja 1.JPG (93.66 KiB) Przeglądane 1179 razy
kraków restauracja 2.JPG
kraków restauracja 2.JPG (94.03 KiB) Przeglądane 1179 razy
kraków restauracja 3.JPG
kraków restauracja 3.JPG (91.92 KiB) Przeglądane 1179 razy
Wpisanie "restauracja gdańsk" daje listę restauracji od Zabrza do Starogardu Gdańskiego. Restauracji w Gdańsku nie ma na tej liście ani jednej.

Jeśli nie zrealizuje się postulatu poszukiwania POI wokół centrum podanej miejscowości i sortowania ścisle wg. kategorii (w tym przypadku restauracja), to z systemu znajdowania POI nic sensownego nie wyniknie. :!:
Marian

Postprzez Marian » wtorek, 24 sie 2010, 08:32

Kolejny przykład optymalizacji tras przez NE:
trasa optymalna.JPG
trasa optymalna.JPG (37.9 KiB) Przeglądane 1158 razy
oraz trasa, którą o godz. 23:00 pojechałby każdy przeciętnie rozgarnięty kierowca:
trasa własna.JPG
trasa własna.JPG (36.01 KiB) Przeglądane 1158 razy
Bo jest znacznie krótsza i szybsza od "optymalnej". A spalanie przy trasie ok. 50% dłuższej będzie zapewne ok. 50% większe.
Marian

Postprzez Andrzej » wtorek, 24 sie 2010, 08:56

Marian napisał(a):Jeśli nie zrealizuje się postulatu poszukiwania POI wokół centrum podanej miejscowości i sortowania ścisle wg. kategorii (w tym przypadku restauracja), to z systemu znajdowania POI nic sensownego nie wyniknie. :!:

Zmienimy sortowanie, żeby dopasowania pełnych słów były wyżej. Wtedy restauracje w Krakowie wskoczą na początek.
Andrzej

Telefon: Galaxy S, HTC Hero, Monte

Postprzez Marian » wtorek, 24 sie 2010, 10:30

Andrzej napisał(a):
Marian napisał(a):Jeśli nie zrealizuje się postulatu poszukiwania POI wokół centrum podanej miejscowości i sortowania ścisle wg. kategorii (w tym przypadku restauracja), to z systemu znajdowania POI nic sensownego nie wyniknie. :!:

Zmienimy sortowanie, żeby dopasowania pełnych słów były wyżej. Wtedy restauracje w Krakowie wskoczą na początek.
Jest ich tyle, że dokonując wpisu we Wrocławiu zmieści się zapewne tylko zachodnia część Krakowa. Ale zaczynając od centrum wypadły by peryferia. W związku z tym: czy lista musi być ograniczona?
No i inna ważna sprawa: czy problem nie powróci dla wpisów skróconych typu "rest krak"?
Marian

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia