Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Czy NaviExpert korzysta z WAP?

Czy NaviExpert korzysta z WAP?

Postprzez admin » środa, 24 cze 2009, 18:31

Nie, WAP jest wykorzystywany jedynie do pobierania programu (podobnie jak do pobierania gier i dzwonków). Potem system wykorzystuje połączenie gprs, które w wielu taryfach jest zdecydowanie tańsze niż WAP.
admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Czy NaviExpert korzysta z WAP?

Postprzez pawelpaszk » wtorek, 21 lip 2009, 20:59

Szanowni Państwo :) NE jest naprawdę dobry, chciałbym przyczynić się do rozwoju nawigacji.... nowa wersja 5.0 do przetestowania za darmo???? chyba jednak nieeeeee..... ściągnięcie aplikacji przez WAP np. w simplusie około 8zł. Porażka. u innych operatorów podobnie. :(:( ..... nie ma możliwości ściągnięcia przez GPRS. Pozdrawiam. Użytkownik NE 4.3.3
pawelpaszk
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez mindzik » wtorek, 21 lip 2009, 21:45

To ściągnij sobie na komputer i wgraj przez kabel lub bluetooth. Kto Ci każe ściągać przez wap, a przez gprs też można.
Próbowałem w oba sposoby, działają.
mindzik
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Postprzez pawelpaszk » środa, 22 lip 2009, 06:37

No nie wiem kolego. Jesteś w 100% pewny???? Z internetu ściągniesz tylko ścieszke, dzięki której nie wpisujesz adresu próbowałem tak zrobić i telefon pyta czy ściągnąć i zainstalować aplikacje (ściągnąć czyli tylko przez WAP... przez GPRS komunikat połączenie przerwane)... mówimy tutaj cały czas o wersji testowej 5.0 bo ver 4.3.3 bez problemu idzie z GPRS.
pawelpaszk

Postprzez mstelmach » środa, 22 lip 2009, 06:40

Wersję 5.0 beta można ściągnąć na komputer, a później dowolnie wgrać na komórkę, np. przez kabel, BT, IrDA.
Przez komórkę ściąga się od razu aplikację(*.jad, *.jar), przez przeglądarkę na komputerze ściąga się plik skompresowany *.zip,
który należy rozpakować i przesłać na komórkę.
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez pawelpaszk » środa, 22 lip 2009, 07:07

No niestety przed chwilą ściągnąłem pliczek przez komputer (NE-nokia-s60_ed3_hd-bt-pl-rs.jad) i po wgraniu na komórkę pyta czy ściągnąć aplikację i zainstalować. Nie ma pliku spakowanego rarem. Mam wrażenie, że nikt jeszcze nie próbował tego zrobić. Jak wcześniej wspominałem z wersją 4.3.3 jest ok.
pawelpaszk

Postprzez mstelmach » środa, 22 lip 2009, 07:14

Bo nie ściągasz przez przeglądarkę!!!!! Na komórce wykrywa Twój model i od razu daje Ci jada. Musisz ściągnąć na komputerze. U mnie działa, ściągam zipa.
Na Nokiach, niestety, trzeba wgrywać często przez ich program, bo przez BT są jakieś problemy.
mstelmach

Postprzez Wojtex16 » środa, 22 lip 2009, 08:38

pawelpaszk napisał(a):No niestety przed chwilą ściągnąłem pliczek przez komputer (NE-nokia-s60_ed3_hd-bt-pl-rs.jad) i po wgraniu na komórkę pyta czy ściągnąć aplikację i zainstalować. Nie ma pliku spakowanego rarem. Mam wrażenie, że nikt jeszcze nie próbował tego zrobić. Jak wcześniej wspominałem z wersją 4.3.3 jest ok.

Nie plik NE-nokia-s60_ed3_hd-bt-pl-rs.jad, tylko powinieneś wgrać NE-nokia-s60_ed3_hd-bt-pl-rs.jar, chodzi o to, że plik z rozszerzeniem .jar powinieneś wgrać na komórkę, potem go instalować.
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez mstelmach » środa, 22 lip 2009, 08:47

plik jad tez jest potrzebny, bo w nim zawarty jest podpis aplikacji.
mstelmach

Postprzez mindzik » środa, 22 lip 2009, 09:01

Ja wersję 5.0 ściągnąłem na dwa sposoby, raz na komputer, a drugi raz przez przeglądarkę jak przeinstalowywałem wersję 5.0 bo coś nie chodziła (był wtedy problem z serwerem). Za drugim razem jak ściągałem przez przeglądarkę to elegancko idzie przez GPRS, tak że da się. Może masz coś w telefonie źle poustawiane.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Następna strona

Powrót do Korzystanie z programu